Посольство України в Чеській Республіці

, Київ 13:02

Візит делегації Міністерства аграрної політики та продовольства України

09 листопада 2017, 19:03

8-9 листопада 2017 р. відбувся робочий візит до Чеської Республіки заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Ольги Трофімцевої та Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів України Володимира Лапи, які взяли участь у Міжнародній конференції високого рівня з проблематики африканської чуми свиней та провели переговори в Міністерстві сільського господарства ЧР.

Під час двосторонньої зустрічі, в якій з чеської сторони взяли участь заступник Міністра сільського господарства ЧР Їржі Шір та Генеральний Директор Державної ветеринарної адміністрації ЧР Збинєк Семерад, були обговорені перспективи поглиблення співпраці України та Чехії в агропромисловій сфері (харчова та переробна промисловість, органічне виробництво, двостороння торгівля), розвитку лісового господарства, у галузі ветеринарної медицини, зокрема, щодо заходів із ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання на африканську чуму свиней.

Крім того, були розглянуті питання розширення взаємодії з чеською стороною у контексті виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. У цьому контексті Їржі Шір відзначив готовність Чехії ділитися досвідом щодо гармонізації національного законодавства з правовими нормами ЄС та проведення необхідних реформ у галузі сільського господарства.

Сторони констатували існування значного потенціалу для збільшення торгівлі сільськогосподарською продукцією та продовольчими товарами між Україною та Чехією. Цьому має сприяти активізація взаємодії українських та чеських ділових кіл, проведення двосторонніх бізнес-форумів, організація спеціалізованих бізнес-місій, розширення українсько-чеської виробничої кооперації та інвестиційної співпраці в сфері АПК. 
Чеська сторона інформувала про наміри призначити ближчим часом дипломата у складі Посольства ЧР в Україні, який опікуватиметься питаннями українсько-чеської співпраці в сфері сільського господарства. Крім того, в лютому 2018 р. у м. Києві буде проведено українсько-чеський агропромисловий бізнес-форум.

 

Останні новини

Зустріч Посла України в Чеській Республіці Євгена Перебийноса з Міністром культури Чехії Ільєю Шмідом | 20 лютого, 17:33

20 лютого Посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс зустрівся з Міністром культури Чехії Ільєю Шмідом.

Зустріч Посла України в Чеській Республіці Євгена Перебийноса з Міністром охорони здоров'я Чехії Адамом Войтехом | 19 лютого, 18:22

19 лютого відбулася зустріч Посла України в Чеській Республіці Євгена Перебийноса з Міністром охорони здоров'я Чехії Адамом Войтехом.

В Празі вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні | 18 лютого, 19:58

Українці Чехії та чеська громадськість вшанували 18 лютого пам’ять Героїв Небесної Сотні.