Посольство України в Чеській Республіці

, Київ 19:11

Вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні

25 листопада, 21:49

25 листопада українська громада Чехії, спільно з чеськими друзями України, дипломатами Посольства України в Чеській Республіці зібралися на Вацлавській площі Праги аби вшанувати пам’ять невинних жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Учасники акції пам’яті, а також численні гості столиці Чехії мали можливість ознайомитися з тематичною виставкою «Страчені голодом: невідомий геноцид українців», в основі експозиції якої документальні архівні джерела та свідчення очевидців, які пережили Голодомор 1932-1933 років.

Відвідувачам виставки роздавалися підготовлені Міжнародною асоціацією українців «Євромайдан» листівки з інформацією чеською та англійською мовами про Голодомор в Україні 1932-1933 років.

Посол України в Чехії Євген Перебийніс у своєму виступі згадав першого дослідника Голодомору Джеймса Мейса, завдяки якому світ дізнався про цю страшну трагедію Українського народу, навів причини його виникнення та статистику втрат населення України у 1932-1933 роках, наголосив на важливості пам’яті тих страшних часів та необхідності визнання голодомору в Україні геноцидом Українського народу.  Євген Перебийніс закликав присутніх запалити сьогодні у вікнах домівок свічку пам’яті на згадку про невинно страчених Голодомором.

Слова підтримки Україні висловив керівник платформи «Bez komunistů.cz» Петер Марек.

Отець Василь Сливоцький та отець Іван Семотюк відслужили панахиду в пам’ять про померлих від Голодомору, після чого учасники зібрання долучилися до всеукраїнської акції «запали свічку пам’яті», виклали лампадками слово Голодомор та трагічні роки геноциду.

Учасники акції поставили свої підписи під зверненням до Палати депутатів Парламенту Чеської Республіки щодо визнання у 2018 році Чеською Республікою Голодомору 1932-1933 років в Україні геноцидом українців.

За завершення акції учасниками було виконано гімн України.

Останні новини

Підбиття результатів Першого конкурсу перекладачів з української на чеську мову | Сьогодні, 15:11

13 грудня у приміщенні Посольства України в Чеській Республіці відбулося підбиття підсумків та нагородження переможців Першого конкурсу перекладачів з української на чеську мову.

Відзначення 100-річчя Української дипломатичної служби та 25-річчя дипвідносин між Україною та Чеською Республікою | 07 грудня, 15:55

6 грудня в концертній залі Празької академії музики відбувся святковий концерт «Україна - Чехії», присвячений 100-річчю Української дипломатичної служби та 25-річчю встановлення дипломатичних відносин між Україною та Чеською Республікою.

В Празі відкрився фестиваль "Тиждень українського кіно" | 28 листопада, 16:24

Фільмом Марини Степанської "Стрімголов" в Празі відкрився фестиваль "Тиждень українського кіно".

"Тиждень українського кіно" в Празі | 24 листопада, 12:18

З 27 листопада по 1 грудня у Празі, у кінотеатрах Атлас та Понрепо, пройде «Тиждень українського кіно».