Посольство України в Чеській Республіці

, Київ 23:18

Спеціальний показ документального фільму "Зима у вогні. Боротьба України за Свободу" в Американському культурному центрі в Празі

16 лютого, 17:01

15 лютого в Американському центрі у Празі за участю послів США, Нідерландів та України, іноземних дипломатів, журналістів та чеської громадськості відбувся спеціальний показ документального фільму «Зима у вогні. Боротьба України за свободу» (Winter on Fire. Ukraine’s fight for freedom), який свого часу був номінований на премію «Оскар».

Зі вступним словом перед переглядом виступили Посол США Стівен Кінг та Посол України Євген Перебийніс, які нагадали про причини, що змусили громадян України вийти у 2013 році на мирні акції протесту.

Посол Стівен Кінг наголосив на тому, що Сполучені Штати Америки завжди підтримували і надалі будуть підтримувати Україну в її боротьбі за свою свободу і незалежність. США продовжать співпрацю з європейськими партнерами задля повного виконання Росією Мінських домовленостей та відновлення територіальної цілісності України. За словами С.Кінга,  США високо оцінюють досягнення України протягом останніх років у проведенні реформ й очікують на активізацію зусиль на цьому напрямку, зокрема у сфері боротьби з корупцією.

Посол Євген Перебийніс висловив подяку Послу Стівену Кінгу за організацію перегляду фільму, а також за підтримку та допомогу, яку американські партнери надавали і продовжують надавати Україні на шляху проведення демократичних змін та боротьби за територіальну цілісність і незалежність.

Присутні на заході з інтересом вислухали спогади Посла Нідерландів в Чехії Кейса Кломпенхаувера, який під час Майдану був Послом Нідерландів в Україні.

По завершенні показу посли Нідерландів та України відповіли на численні запитання учасників перегляду.

Останні новини

Літературно-музичний вечір до 130-річчя від дня народження української письменниці Наталени Королеви | 15 березня, 17:00

14 березня у м.Мнєлнік відбувся літературно-музичний вечір, присвячений 130-й річниці від дня народження відомої української письменниці Наталени Королеви.

Зустріч в Посольстві з Ігорем Козловським | 12 березня, 18:29

Сьогодні до Посольства завітав почесний гість – відомий український історик, вчений-релігієзнавець, без перебільшення унікальна людина - Ігор Козловський.

Шевченківські дні в Празі | 09 березня, 21:12

9 березня українці Чехії зібралися біля пам'ятника Тарасові Шевченку в Празі, аби віддати шану славетному Кобзареві Тарасові Григоровичу Шевченку в День його народження.

Посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс зустрівся з Головою Комітету з питань закордонних справ, оборони та безпеки Сенату Парламенту Чеської Республіки Франтішеком Бубланом | 06 березня, 17:49

6 березня Посол Євген Перебийніс зустрівся з Головою Комітету з питань закордонних справ, оборони та безпеки Сенату Парламенту Чеської Республіки Франтішеком Бубланом, обговоривши з ним актуальну ситуацію на тимчасово окупованій Росією території Криму та триваючу агресію Росії сході України.