Посольство України в Чеській Республіці

, Київ 23:16

Посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс зустрівся з Головою Комітету з питань закордонних справ, оборони та безпеки Сенату Парламенту Чеської Республіки Франтішеком Бубланом

06 березня, 17:49

6 березня Посол Євген Перебийніс зустрівся з Головою Комітету з питань закордонних справ, оборони та безпеки Сенату Парламенту Чеської Республіки Франтішеком Бубланом, обговоривши з ним актуальну ситуацію на тимчасово окупованій Росією території Криму та триваючу агресію Росії сході України.

Є.Перебийніс наголосив, що Україна високо цінує позицію чеського Сенату щодо відновлення територіальної цілісності України та її боротьби проти російської агресії і висловив сподівання на подальшу підтримку чеських сенаторів в питанні збереження санкційного режиму ЄС проти Росії. Посол окремо зупинився на питанні незаконності наміру Росії провести президентські вибори на українській території – в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим. У зв’язку з цим було висловлено сподівання, що чеські сенатори утримаються від відвідання Криму у спосіб, який суперечить українському законодавству, а також передано інформацію про правила в’їзду на окуповану територію та санкції, які можуть бути вжиті до порушників.

Зі свого боку Ф.Бублан відзначив, що Чехія підтримує територіальну цілісність України, а також спільні рішення ЄС щодо продовження санкцій проти Росії, які мають діяти до повного виконання нею Мінських домовленостей.

Також було обговорено перспективи активізації двостороннього політичного діалогу між Україною і Чехією, зокрема на міжпарламентському рівні. Зокрема, мова йшла про запланований на травень ц.р. візит Ф.Бублана в Україну на запрошення Голови комітету у закордонних справах Верховної Ради України Г.Гопко.

Останні новини

Літературно-музичний вечір до 130-річчя від дня народження української письменниці Наталени Королеви | 15 березня, 17:00

14 березня у м.Мнєлнік відбувся літературно-музичний вечір, присвячений 130-й річниці від дня народження відомої української письменниці Наталени Королеви.

Зустріч в Посольстві з Ігорем Козловським | 12 березня, 18:29

Сьогодні до Посольства завітав почесний гість – відомий український історик, вчений-релігієзнавець, без перебільшення унікальна людина - Ігор Козловський.

Шевченківські дні в Празі | 09 березня, 21:12

9 березня українці Чехії зібралися біля пам'ятника Тарасові Шевченку в Празі, аби віддати шану славетному Кобзареві Тарасові Григоровичу Шевченку в День його народження.

Посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс зустрівся з Міністром сільського господарства Чеської Республіки Їржі Мілеком | 22 лютого, 13:07

22 лютого відбулась зустріч Посла Євгена Перебийноса з Міністром сільського господарства Чеської Республіки Їржі Мілеком, у ході якої були обговорені перспективні напрямки українсько-чеського співробітництва в агропромисловій сфері.