Посольство України в Чеській Республіці

, Київ 23:19

Шевченківські дні в Празі

09 березня, 21:12

9 березня українці Чехії зібралися біля пам'ятника Тарасові Шевченку в Празі, аби віддати шану славетному Кобзареві Тарасові Григоровичу Шевченку в День його народження.

До присутніх звернувся Посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс, який прочитав вірш "Не так тії вороги".

Твори Шевченка пролунали також у виконанні учасників творчого колективу "Джерело" Ілони Павлів, яка прочитала баладу "Тополя", та вокальної групи колективу, яка заспівала пісню "Така її доля".

Учасники акції приєдналися до всесвітнього флешмобу #GlobalShevchenko.

Цього ж дня Посол України в Чехії Євген Перебийніс поклав вінок з квітами до пам'ятної дошки на будинку, в якому у 1876 році було видано перший нецензурований "Кобзар".

З іменем Тараса Григоровича Шевченка у Празі пов'язані два місця: на будинку № 929/22 по вул. Оплеталовій до 150-річчя від дня народження поета у 1964 році було встановлено пам'ятну дошку, яка нагадує про те, що саме в Празі у 1876 році було вперше видано нецензуровану збірку "Кобзар".

Другим пам'ятним місцем є площа Кінських, де у 2009 році було встановлено пам'ятник Тарасові Шевченку, авторами якого є скульптори Валентин Іванович Зноба, Микола Валентинович Зноба та архітектор Вероніка Дірова.

 Шевченківські дні в Празі тривають.

10 березня заходи з відзначення Дня народження Т.Шевченка пройдуть в Суботній українській школі "Ерудит" м. Прага, де учні молодших класів візьмуть участь у воркшопі з виготовлення особистого Кобзарика "Вчимося у великого Кобзаря", прочитають поезію Шевченка. Для учнів старших підготовлено літературну вікторину "Сторінки життя великого Кобзаря".

11 березня Товариство українців в Чехії "Берегиня" запрошує на вечір пам'яті Тараса Григоровича Шевченка, який відбудеться в актовому залі Будинку нацменшин за адресою: ul. Vocelova 3, Praha 2. Початок о 14:00 год., вхід - вільний.

Останні новини

Літературно-музичний вечір до 130-річчя від дня народження української письменниці Наталени Королеви | 15 березня, 17:00

14 березня у м.Мнєлнік відбувся літературно-музичний вечір, присвячений 130-й річниці від дня народження відомої української письменниці Наталени Королеви.

Зустріч в Посольстві з Ігорем Козловським | 12 березня, 18:29

Сьогодні до Посольства завітав почесний гість – відомий український історик, вчений-релігієзнавець, без перебільшення унікальна людина - Ігор Козловський.

Посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс зустрівся з Головою Комітету з питань закордонних справ, оборони та безпеки Сенату Парламенту Чеської Республіки Франтішеком Бубланом | 06 березня, 17:49

6 березня Посол Євген Перебийніс зустрівся з Головою Комітету з питань закордонних справ, оборони та безпеки Сенату Парламенту Чеської Республіки Франтішеком Бубланом, обговоривши з ним актуальну ситуацію на тимчасово окупованій Росією території Криму та триваючу агресію Росії сході України.

Посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс зустрівся з Міністром сільського господарства Чеської Республіки Їржі Мілеком | 22 лютого, 13:07

22 лютого відбулась зустріч Посла Євгена Перебийноса з Міністром сільського господарства Чеської Республіки Їржі Мілеком, у ході якої були обговорені перспективні напрямки українсько-чеського співробітництва в агропромисловій сфері.