Посольство України в Чеській Республіці

, Київ 23:20

Зустріч в Посольстві з Ігорем Козловським

12 березня, 18:29

Сьогодні до Посольства завітав почесний гість – відомий український історик, вчений-релігієзнавець, без перебільшення унікальна людина - Ігор Козловський.

Всі ми пам’ятаємо драматичні та емоційні кадри грудня 2017 року, коли І.Козловського разом з іще понад 70-ма українцями зустрічав Президент України після їх визволення з російського полону.

Чеська Республіка стала першою європейською країною, яку І.Козловський відвідав після звільнення. Він став гостем кінофестивалю «Один світ» та чеської гуманітарної організації «Людина у скруті», з якою тісно співпрацював ще до полону. У Празі український вчений читав лекції, зустрічався з громадськістю і політиками, спілкувався з пресою.

Під час дружньої, але водночас професійної бесіди в посольстві І.Козловський розповів про обставини та деталі свого затримання і полону, відповів на чимало запитань, які стосувалися ситуації на окупованій території, перспектив деокупації та реінтеграції українського Донбасу, протидії російській пропаганді. Окремою темою стало питання продовження процесу звільнення українських заручників як в Росії, так і на Донбасі. І.Козловський підтвердив свій намір брати безпосередню участь в цьому процесі, доклавши всіх можливих зусиль для якнайшвидшого повернення додому всіх незаконно утримуваних в Росії громадян України.

Не оминули увагою під час дискусії і тему міжрелігійного діалогу в Україні. І.Козловський, який все своє життя присвятив релігієзнавству і є одним з найбільш шанованих українських фахівців у цій сфері, готовий долучитися до вирішення і цього чутливого питання.

Розуміємо, як непросто пану Ігорю згадувати ті тяжкі два роки полону, тортур і знущань, розлуки з родиною, тривоги за долю хворого сина. Тим більш вдячні йому за зусилля по донесенню до чеської громадськості правди про російську агресію проти України, правди про справжню сутність “русского мира”, який приніс в Україну вбивства, тортури й руйнування.

Дякуємо Ігорю Анатолійовичу за його мужність і мудрість.

Останні новини

Літературно-музичний вечір до 130-річчя від дня народження української письменниці Наталени Королеви | 15 березня, 17:00

14 березня у м.Мнєлнік відбувся літературно-музичний вечір, присвячений 130-й річниці від дня народження відомої української письменниці Наталени Королеви.

Шевченківські дні в Празі | 09 березня, 21:12

9 березня українці Чехії зібралися біля пам'ятника Тарасові Шевченку в Празі, аби віддати шану славетному Кобзареві Тарасові Григоровичу Шевченку в День його народження.

Посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс зустрівся з Головою Комітету з питань закордонних справ, оборони та безпеки Сенату Парламенту Чеської Республіки Франтішеком Бубланом | 06 березня, 17:49

6 березня Посол Євген Перебийніс зустрівся з Головою Комітету з питань закордонних справ, оборони та безпеки Сенату Парламенту Чеської Республіки Франтішеком Бубланом, обговоривши з ним актуальну ситуацію на тимчасово окупованій Росією території Криму та триваючу агресію Росії сході України.

Посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс зустрівся з Міністром сільського господарства Чеської Республіки Їржі Мілеком | 22 лютого, 13:07

22 лютого відбулась зустріч Посла Євгена Перебийноса з Міністром сільського господарства Чеської Республіки Їржі Мілеком, у ході якої були обговорені перспективні напрямки українсько-чеського співробітництва в агропромисловій сфері.