Посольство України в Чеській Республіці

, Київ 18:03

Показ в Празі фільму «Міф»

03 травня, 15:07

2 травня в Празі відбувся показ ще одного фільму про справжній патріотизм, честь і силу духу - стрічки режисерів Леоніда Кантера та Івана Яснія «Міф», присвяченої пам‘яті оперного співака зі світовим ім’ям та унікальним голосом Василя Сліпака, який загинув у ході бойових дій на Донбасі, захищаючи українську землю у лавах добровольців.

Як і на «Кіборгах», останні кадри фільму глядачі зустріли стоячи, аплодуючи зі сльозами на очах.

У фільмі переплітаються дві сюжетні лінії, одна з яких – казка Джанні Родарі «Джельсаміно в країні брехунів» про хлопчика, який мав унікальний голос та боровся ним із негідниками, а друга – історія життя Василя Сліпака, який, маючи унікальний голос, світове ім’я та успішну оперну кар’єру, вірних друзів та кохання, поклав своє життя у боротьбі за свою країну. Розповідаючи про історію життя Василя Сліпака, автори поєднали кіно і музику, інтерв’ю з різними людьми, які знали Василя, фотографії, архівне відео.

Василь Сліпак загинув 29 червня 2016 року від кулі снайпера поблизу Луганського Бахмутського району Донецької області. 30 червня 2016 року він був нагороджений орденом «За мужність» І ступеня (посмертно), а у лютому 2017 року йому було присвоєно звання Героя України.

«Даремно чи ні загинув Василь Сліпак, залежить від кожного з нас. Від того, чи ми дамо вирубати український ліс, чи будемо кидати собі під ноги недопалки, чи даватимемо хабарі в університетах. Будь ласка, не підведіть», – резюмував Леонід Кантер, який представляв фільм.

Показ фільму організовано ГО «Українська Єпропейська Перспектива» за підтримки Посольства України в Чеській Республіці.

Останні новини

Українська поличка в Міській бібліотеці в Празі | 23 травня, 18:10

Посольство України передало до Міської бібліотеки в Празі українські книжки для дітей та дорослих. Книжки празьким читачам подарували українські видавці, які приїздили на фестиваль "Світ книги".

Вшанування пам’яті жертв політичних репресій | 21 травня, 15:30

21 травня дипломати Посольства України в Чеській Республіці вшанували пам’ять жертв політичних репресій в Україні покладанням квітів на могили похованих на Ольшанському кладовищі Праги in memoriam Президента Карпатської України Августина Волошина та першого посла УНР у Чехословаччині Максима Славінського, загиблих в застінках НКВС.

18 травня - День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу | 15 травня, 20:04

Запрошуємо взяти участь у вшануванні пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу 1944 року, яке відбудеться в Празі 18 травня о 17:30 біля пам'ятника жертвам комуністичного терору, Уєзд.