Посольство України в Чеській Республіці

, Київ 18:04

Вшанування пам’яті воїнів армій союзників, полеглих у Другій світовій війні на території колишньої Чехословаччини

07 травня, 22:13

7 травня Посол Євген Перебийніс та дипломати Посольства України в Чеській Республіці взяли участь в офіційних меморіальних заходах із вшанування пам’яті воїнів армій союзників, полеглих у Другій світовій війні на території колишньої Чехословаччини.

Під час церемонії покладання вінків на Ольшанському кладовищі Праги до меморіалу радянським воїнам та вшанування пам’яті українських героїв, полеглих у боях за визволення Праги від нацистів, пролунали гімни України та Чеської Республіки.

Тисячі українців віддали своє життя в ході боїв за столицю Чехословаччини, звільнення якої відбулося у травні 1945 року силами 1-го Українського фронту.

У церемонії покладання вінків на алеї слави до пам’ятників загиблим радянським воїнам, британським і болгарським військовим та чеським захисникам узяли участь заступник голови Палати депутатів Парламенту Чеської Республіки Ян Гамачек, представники Канцелярії Президента, Міністерства оборони країни, Генерального штабу Збройних сил ЧР, закордонних дипломатичних установ, ветеранських організацій, ветерани Другої світової війни.

Цього ж дня у приміщенні Посольства відбувся прийом на честь чеських ветеранів Другої світової війни, які воювали за звільнення українських земель від нацистських загарбників. Доля деяких з ветеранів тісно пов’язана з Україною – деякі з них, народжені в Україні, і досі пам’ятають та цінують українську мову.

Двоє з ветеранів – Вацлав Кухінка та Мілослав Масопуст, розпочавши свій бойовий шлях у 1-му Чеськословацькому армійському корпусі, по завершенню війни продовжили військову кар’єру та дослужилися до високого військового звання «бригадний генерал».  

Посол Євген Перебийніс відзначив внесок Чеськословацького армійського корпусу у звільнення України від нацистів та вручив присутнім ветеранам персональні листи подяки.

Вокальний гурт «Джерело» дав на честь ветеранів невеликий концерт українських пісень.  

Останні новини

Українська поличка в Міській бібліотеці в Празі | 23 травня, 18:10

Посольство України передало до Міської бібліотеки в Празі українські книжки для дітей та дорослих. Книжки празьким читачам подарували українські видавці, які приїздили на фестиваль "Світ книги".

Вшанування пам’яті жертв політичних репресій | 21 травня, 15:30

21 травня дипломати Посольства України в Чеській Республіці вшанували пам’ять жертв політичних репресій в Україні покладанням квітів на могили похованих на Ольшанському кладовищі Праги in memoriam Президента Карпатської України Августина Волошина та першого посла УНР у Чехословаччині Максима Славінського, загиблих в застінках НКВС.

18 травня - День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу | 15 травня, 20:04

Запрошуємо взяти участь у вшануванні пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу 1944 року, яке відбудеться в Празі 18 травня о 17:30 біля пам'ятника жертвам комуністичного терору, Уєзд.