Посольство України в Чеській Республіці

, Київ 09:44

Cтаття Посла Є.Перебийноса "Дещо про термінологію: «сепаратисти» чи «окупанти», опублікована газетою "Лідове новіни" 09.10.2017 р.

09 жовтня 2017, 20:13

Чесно кажучи, мене дещо дивує наполегливе намагання багатьох чеських журналістів сором’язливо називати тих, хто захопив український Донбас, «сепаратистами». Хтось може сказати, що це дрібниці, але насправді термінологія в таких речах надзвичайно важлива. Це дуже добре розуміють в Росії, де журналісти працюють в жорстких термінологічних рамках кремлівських методичок, які віддають перевагу терміну «повстанці», але допускають термін «сепаратисти». Але ніколи російський журналіст, якщо він звичайно не дисидент, не напише правду про те, що Донбас захоплений російськими військами.

Чому мене це дивує? Тому що в Європі і, зокрема, в Чеській Республіці, на відміну від Росії, правда про події на Донбасі загальнодоступна. Про те, що на українській території перебувають регулярні російські війська, прямо говорять не лише очільники США і НАТО, але й офіційна Прага. Ну ось наприклад у своїй заяві від 18 липня 2017 року Міністерство закордонних справ Чехії наголошує: «Ruskou anexi Krymu a pokračující přítomnost několika tisíc příslušníků ozbrojených sil RF na východě Ukrajiny považujeme za hrubé porušení mezinárodního práva a vážné ohrožení míru a stability v Evropě».

У відкритому доступі цьому є тисячі відео та фото свідчень. Це розуміють усі тверезо мислячі люди і лише Росія продовжує брехати про те, що «їх там немає».

Днями виповнилося 79 років з часу Мюнхенської зради. Те, як діяли нацисти, окупувавши частину Чехословаччини, до деталей нагадує дії росіян на Донбасі. І тоді, у 1938, дехто намагався списати все на «самовизначення народів», «повстанців» і, в крайньому разі, «сепаратистів». Але всім тверезо мислячим людям було зрозуміло, що Чехословаччина стала жертвою агресії з боку нацистської Німеччини, а частина її території була окупована.

Давайте називати речі своїми іменами. Хіба не в цьому завдання справжньої журналістики?

Джерело:  |  Газета "Лідове новіни" Автор: Євген Перебийніс