Velvyslanectví Ukrajiny v České Republice

Kyjev 11:32

Науково-технічне співробітництво між Україною та ЧР

Науково-технічне співробітництво між Україною та ЧР розвивається у рамках реалізації Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Чеської Республіки про науково-технологічне співробітництво, укладеної 19.12.2011 р. та ратифікованої Верховною Радою України 17.05.2017 р., та Угоди про наукове співробітництво між Національною академією наук України (НАН України) та Академією наук Чеської Республіки (АН ЧР), підписаної 31.10.2000 р.

Під час сьомого засідання Українсько-чеської Міжурядової змішаної комісії з економічного, промислового та науково-технічного співробітництва, яке відбулось 7-8 червня 2017 р. у м. Києві, було досягнуто домовленостей щодо посилення науково-технічного співробітництва між Україною та Чехією, зокрема, надання підтримки встановленню контактів і співпраці зацікавлених суб’єктів обох країн в галузі науки, технологій, розробок та інновацій. Одночасно сторони домовились інформувати одна одну про найважливіші міжнародні заходи з тематики розвитку науки, технологій, розробок та інновацій що проводяться в обох країнах.

Сторони також дійшли згоди щодо необхідності активізації науково-технічного співробітництва в рамках багатосторонніх програм та проектів Європейського Союзу, насамперед, Рамкової Програми Європейського Союзу на 2014-2020 роки «Горизонт 2020», а також у контексті реалізації програми міжнародного науково- технічного та інноваційного співробітництва Уряду ЧР «Inter Excellence». Зокрема, станом на кінець 2017 року, українські та чеські інституції у консорціумах спільно виконують 32 проекти в Рамковій програмі ЄС «Горизонт 2020».

Чеська сторона передала перелік науково-дослідних інститутів, університетів і вищих навчальних закладів Чеської Республіки для поновлення зв’язків і встановлення нових контактів між чеськими і українськими дослідниками.

6 грудня 2017 р. в м. Прага відбулось перше засідання Спільного українсько-чеського комітету з науково-технологічного співробітництва, створення якого передбачено Угодою між Кабінетом Міністрів України та Урядом Чеської Республіки про науково-технологічне співробітництво, укладеною 19.12.2011 р. та ратифікованою ВРУ 17.05.2017 р.). За підсумками засідання сторони підписали протокол, яким, окрім іншого, передбачається оголошення 1 березня 2018 р. конкурсу з відбору до 10 двосторонніх дослідницьких проектів на період 2019-2020 рр. у сферах, які становлять взаємний інтерес. Йдеться, зокрема, про інформаційні технології, електроенергетику, навколишнє середовище та використання природних ресурсів, біотехнології і нові терапевтичні методи профілактики захворювань, дослідження нових речовин та матеріалів, сучасне машинобудування, суспільні науки та мистецтво. Було також досягнуто домовленості про проведення другого засідання Спільного українсько-чеського комітету з науково-технологічного співробітництва у м.Києві у четвертому кварталі 2018 р.

Активно розвивається двостороннє співробітництво установ і закладів НАН України та АН ЧР, які також беруть спільну участь у міжнародних науково-дослідних проектах. У рамках реалізації плану співробітництва між НАН України та АН ЧР у лютому 2017 р. сторонами був затверджений перелік спільних українсько-чеських науково-дослідних проектів на 2017-2019 рр. (http://www.nas.gov.ua/UA/InternationalCo/Pages/View.aspx?MessageID=3083), які здійснюватимуть провідні наукові установи двох країн.

V Ukrajině pokračují reformy téměř ve všech sférách veřejného života. Aktuální informace naleznete zde.