Посольство України в Чеській Республіці

Київ 16:03

Заява Посольства України в ЧР щодо незаконного відвідання громадянами Чехії окупованої території Автономної Республіки Крим

16 вересня, 17:42

Посольство України в Чеській Республіці звернуло увагу на повідомлення деяких «засобів масової інформації» в окупованому Росією Криму щодо незаконного відвідання окремими громадянами Чехії окупованого півострова. Більшість учасників цієї групи вже не вперше порушують українське законодавство стосовно відвідання окупованої території Автономної Республіки Крим. Хотіли б у зв’язку з цим їм лише нагадати, що за порушення порядку в’їзду на окуповані території передбачена не лише адміністративна, але й кримінальна відповідальність.

Особливе занепокоєння викликають повідомлення про те, що учасники групи нібито обговорили з представниками російської окупаційної влади питання щодо «налагодження поїздок туристичних груп» з Чехії до окупованого Криму, що було б прямим порушення режиму санкцій ЄС. У цьому зв’язку закликаємо компетентні органи Чеської Республіки перевірити зазначену інформацію та, у разі її підтвердження, вжити відповідних заходів до осіб, які закликають до порушення санкцій  або уже їх порушують.

За наявною інформацією, у складі групи порушників українського законодавства були й особи з числа керівництва т.зв. «Світової ради Підкарпатських русинів», з якими нещодавно зустрівся Президент Чеської Республіки. На жаль, це є ще одним підтвердженням того, що ця організація діє в руслі та, очевидно, під керівництвом Кремля, з метою дестабілізації ситуації в Україні.

Очікуємо, що дії згаданих осіб отримають засудження з боку компетентних чеських органів та чеської громадськості.

Останні заяви та коментарі