Посольство України в Чеській Республіці

Київ 08:54

Щодо публічних висловлювань Вацлава Клауса

11 липня 2014, 14:15

У зв'язку з висловлюваннями Вацлава Клауса під час дебатів щодо України, які відбулися 8 липня 2014 року, вважаємо за необхідне зазначити таке.

У той час, як усе міжнародне співтовариство визнало Майдан Революцією гідності, символом боротьби українців проти злочинного режиму Януковича,  колишній Глава Чеської держави продовжує поширювати нічим не підтверджену тезу про те, що Майдан – це спланована акція Заходу, передусім - США.

Останні події в нашій країні В.Клаус вважає результатом розбіжностей між українцями зі сходу та заходу України. У цьому зв’язку слід нагадати, що у морозні зимові дні 2013-14 рр. на київському Майдані, а також на площах міст та сіл по всій Україні, свою громадянську позицію за вільне майбутнє суверенної Держави України одностайно висловлювали представники Криму, Донбасу, Одещини, Харківщини та інших регіонів Сходу і Півдня. Сьогодні тисячі добровольців із Західної України стоять пліч-о-пліч зі співвітчизниками зі Сходу, захищаючи територіальну цілісність і суверенітет нашої Держави.

Україна була і завжди буде єдиною та неподільною, а проведення порівнянь щодо створення Чехії та Словаччини на основі ЧССР є абсолютно недоречним.

На відміну від чинних та колишніх лідерів більшості країн світу, В.Клаус навіть не припускає, що нинішня криза на сході України – результат цинічної агресії офіційної Москви з метою повернення України до  сфери свого впливу, недопущення успіху реалізації проекту «європейської України». Можна лише висловити жаль з приводу того, що у дружній нам Чехії, яка прийняла на лікування 39 героїв Майдану, висловила готовність допомогати постраждалим від подій на сході України, схвалила широкомасштабну програму  допомоги  нашій державі, знаходяться особи, які задля привернення до себе уваги поширюють у чеському суспільстві  відверто антиукраїнські ідеї кремлівської пропаганди.      

У ХХ-му столітті тодішня Чехословаччина неодноразово ставала жертвою злочинних планів та дій жорстоких диктаторів. Тому, чехи – як ніхто інший – розуміють сьогодні драматизм ситуації в нашій країні.

Процвітаюча демократична Україна є запорукою безпеки та стабільності в усій Європі. Саме тому, Україну ми будуватимемо спільно з усіма нашими друзями, Чехією, зокрема.

Останні новини

Українські військові хірурги прибули на навчання до Чехїі | 13 лютого, 18:36

Посол України Євген Перебийніс зустрівся з групою військових хірургів та анестезіологів з України, які сьогодні прибули до Чеської Республіки на навчання.

Посол України в Чехії Євген Перебийніс здійснив робочу поїздку до міста Брно | 08 лютого, 17:59

8 лютого Посол України в Чехії Євген Перебийніс здійснив робочу поїздку до міста Брно, адміністративного центру Південно-Моравського краю, де провів зустріч з мером міста Маркетою Ваньковою. Посол поінформував її про триваючу агресію Росії проти нашої держави, а також ситуаціюз правами людини на тимчасово окупованих територіях в Криму та Донецькій і Луганській областях.

До уваги закордонних українців! Міністерство освіти і науки України виділило квоти на навчання у закладах вищої освіти України | 05 лютого, 12:11

Відповідно до Закону України «Про закордонних українців», постанови Кабінету Міністрів України від 10 травня 2018 року № 344 «Про затвердження Державної програми співпраці із закордонними українцями на період до 2020 року» з метою сприяння задоволенню освітніх потреб закордонних українців, які проживають за межами України,  Міністерство освіти і науки України інформує про виділення у 2019 році квот на навчання закордонних українців за рахунок коштів державного бюджету України у закладах вищої освіти України (далі – ЗВО), підпорядкованих Міністерству освіти і науки.

Поглиблення співпраці з Карловим університетом | 31 січня, 14:31

31 січня Посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс та генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко зустрілися з проректором з міжнародної співпраці «найстарішого за Альпами» Карлового університету Яном Шкргою та директором Інституту східноєвропейських студій Університету Станіславом Тумісом. 

Візит міністра закордонних справ Чеської Республіки в Україну 28-29 січня | 30 січня, 09:24

У перший день візиту в Україну Т.Петршічек зустрівся з главою МЗС України Павлом Клімкіним, Віце-прем'єр-міністром з європейської інтеграції Іванною Климпуш-Цинцадзе, заступником Голови Верховної Ради Іриною Геращенко та представниками кримських татар на чолі з уповноваженим Президента у справах кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим та представниками неурядового сектору. Наступного дня Томаш Петршічек разом зі своїм данським колегою у супроводі Павла Клімкіна відвідали пропускний пункт Гутове на сході України та місто Маріуполь.