Посольство України в Чеській Республіці

Київ 08:38

Парламент Чеської Республіки підтримав ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

18 вересня 2015, 08:52

Дякуємо всім чеським колегам та друзям, які підтримали питання ратифікації! Děkujeme!

Нагадаємо, що  10 грудня 2014 року Сенат (верхня палата) Парламенту ЧР проголосував за ратифікацію Чеською Республікою Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. З 67 присутніх сенаторів 52 проголосували за підтримку ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

2 квітня 2015 року депутати Палати депутатів (нижньої палати) Парламенту ЧР у першому читанні підтримали ратифікацію Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС і проголосували за її передачу до комітетів. 

У середині квітня парламентський Комітет у справах ЄС та Комітет у закордонних справах рекомендували ратифікацію Угоди та направили документ на розгляд депутатів у другому заключному читанні. Окрім того, депутати скоротили термін розгляду цього питання в комітетах з 60 до 40 днів.

Однак 20 травня депутатська фракція від Комуністичної партії Чехії та Моравії, скориставшись правом вето, в останню мить  заблокувала внесення  питання щодо голосування у другому читанні Угоди про асоціацію між Україною та ЄС до порядку денного Палати депутатів Чехії.

Відповідно до регламенту ветоване питання може бути знову включене до порядку денного тільки на наступній сесії Палати депутатів.

17 вересня Палата депутатів (нижня палата) чеського Парламенту підтримала ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. За ратифікацію проголосували 107 із 138 парламентарів.

Останні новини

В Празі пройшов круглий стіл на тему «Накази, свідчення, фотографії - архіви комуністичних спецслужб про Голодомор» | 12 грудня, 16:47

11 грудня в Празі за підтримки директора Департаменту Східноєвропейський студій Карлового університету Станіслава Туміса пройшов круглий стіл на тему «Накази, свідчення, фотографії — архіви комуністичних спецслужб про Голодомор».

Посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс зустрівся з мером м. Подєбради Ярославом Червінкою | 05 грудня, 17:01

4 грудня Посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс здійснив робочу поїздку до міста Подєбради, де зустрівся з новообраним мером міста паном Ярославом Червінкою та його заступниками Романом Шульцем та Мірославем Голасем.

Е-віза в Україну | 04 грудня, 13:04

Посольство України взяло участь у Різдвяному ярмарку в Празі | 04 грудня, 10:16

Цього року після тривалої перерви Посольство України в Чеській Республіці гідно взяло участь в благодійному різдвяному ярмарку в Празі, який організовує Асоціація партнерів керівників дипломатичних місій іноземних держав, акредитованих в Празі.

Вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні | 30 листопада, 18:59

24 листопада, в День пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні, українці Праги та представники чеської громадськості зібралися на Вацлавській площі столиці Чехії, щоб вшанувати хвилиною мовчання та запаленням свічок пам’ять мільйонів загиблих від Голодомору 1932-1933 років українців.