Посольство України в Чеській Республіці

Київ 08:09

Парламент Чеської Республіки підтримав ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

18 вересня 2015, 08:52

Дякуємо всім чеським колегам та друзям, які підтримали питання ратифікації! Děkujeme!

Нагадаємо, що  10 грудня 2014 року Сенат (верхня палата) Парламенту ЧР проголосував за ратифікацію Чеською Республікою Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. З 67 присутніх сенаторів 52 проголосували за підтримку ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

2 квітня 2015 року депутати Палати депутатів (нижньої палати) Парламенту ЧР у першому читанні підтримали ратифікацію Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС і проголосували за її передачу до комітетів. 

У середині квітня парламентський Комітет у справах ЄС та Комітет у закордонних справах рекомендували ратифікацію Угоди та направили документ на розгляд депутатів у другому заключному читанні. Окрім того, депутати скоротили термін розгляду цього питання в комітетах з 60 до 40 днів.

Однак 20 травня депутатська фракція від Комуністичної партії Чехії та Моравії, скориставшись правом вето, в останню мить  заблокувала внесення  питання щодо голосування у другому читанні Угоди про асоціацію між Україною та ЄС до порядку денного Палати депутатів Чехії.

Відповідно до регламенту ветоване питання може бути знову включене до порядку денного тільки на наступній сесії Палати депутатів.

17 вересня Палата депутатів (нижня палата) чеського Парламенту підтримала ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. За ратифікацію проголосували 107 із 138 парламентарів.

Останні новини

Бізнес-день України в м.Брно | 10 жовтня, 16:03

9 жовтня у м. Брно в рамках престижної Міжнародної машинобудівної виставки відбувся бізнес-день України. Участь у заході взяли представники урядових, експертних та ділових кіл Чехії, а також делегація Дніпропетровської області на чолі з головою Дніпропетровської обласної ради Г.Пригуновим, до якої увійшли керівники провідних компаній регіону.

Посол Євген Перебийніс зустрівся у Брно з делегацією гуманітаріїв з України | 09 жовтня, 17:36

У рамках робочого візиту до м. Брно Посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс зустрівся з українською делегацією у складі 50 представників закладів освіти, культури, охорони здоров`я та соціальної політики з усіх регіонів України, які проходили навчальний семінар у Технічному університеті у м. Брно. 

Вихідні дні в жовтні | 09 жовтня, 17:32

Шановні пані та панове! У зв'язку з державним святом консульський прийом громадян в Посольстві України в Чеській Республіці 14 жовтня 2019 року здійснюватися не буде.

Анонс: Відзначення Дня захисника України в Празі | 09 жовтня, 13:20

Минулого року Посольством було започатковано традицію відзначення Дня захисника України вшануванням пам’яті українських вояків – борців за незалежність України, багато з яких у ХХ столітті знайшли свій останній притулок в чеській землі. Тоді спільно з вами ми відвідали українські військові поховання у містах Ліберець, Лада в Под’єштєді, Йозефов та Пардубіце.

"Стародавня Україна Франтішека Ржегоржа" у Празі | 05 жовтня, 12:36

4 жовтня в Національному етнографічному музеї Чеської Республіки відбулося відкриття виставки «Стародавня Україна», яка представляє глядачам життя на Галичині наприкінці ХІХ ст. через авторські фотографії Франтішека Ржегоржа та зібрану ним велику колекцію предметів побуту жителів Галичини, а також спеціально виготовлених на його замовлення моделей великих об’єктів (галицької садиби з обійстям, наприклад).