Посольство України в Чеській Республіці

Київ 10:52

27 жовтня Президент ЧР Мілош Земан підписав ратифікаційний лист до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

28 жовтня 2015, 11:40

Ратифікаційний лист направлено на повторний підпис Прем'єр-міністру ЧР Богуславу Соботці, після якого Чехія завершить процедуру ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

 

Нагадаємо, 10 грудня 2014 року Сенат (верхня палата) Парламенту ЧР проголосував за ратифікацію Чеською Республікою Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. З 67 присутніх сенаторів 52 проголосували за підтримку ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

2 квітня 2015 року депутати Палати депутатів (нижньої палати) Парламенту ЧР у першому читанні підтримали ратифікацію Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС і проголосували за її передачу до комітетів. 

У середині квітня парламентський Комітет у справах ЄС та Комітет у закордонних справах рекомендували ратифікацію Угоди та направили документ на розгляд депутатів у другому заключному читанні. Окрім того, депутати скоротили термін розгляду цього питання в комітетах з 60 до 40 днів.

Однак 20 травня депутатська фракція від Комуністичної партії Чехії та Моравії, скориставшись правом вето, в останню мить  заблокувала внесення  питання щодо голосування у другому читанні Угоди про асоціацію між Україною та ЄС до порядку денного Палати депутатів Чехії.

Відповідно до регламенту ветоване питання може бути знову включене до порядку денного тільки на наступній сесії Палати депутатів.

17 вересня Палата депутатів (нижня палата) чеського Парламенту підтримала ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. За ратифікацію проголосували 107 із 138 парламентарів.

Дякуємо всім чеським колегам та друзям, які підтримали питання ратифікації! Děkujeme!

 

Останні новини

Посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс зустрівся з Міністром промисловості і торгівлі Чеської Республіки Мартою Новаковою | 12 листопада, 18:38

12 листопада відбулась зустріч Посла України в ЧР Є.Перебийноса з Міністром промисловості і торгівлі ЧР М.Новаковою, під час якої були обговорені актуальні питання українсько-чеських відносин в економічній сфері.

Акція "Запалімо свічку пам'яті!" в Чеській Республіці | 05 листопада, 19:13

4 листопада 2018 року міста Прага та Брно приєдналися до міжнародної акції «Запалімо свічку пам’яті!» та вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. 28 жовтня акція «Запалімо свічку пам'яті!» відбулася також у місті Ліберець.

У Празі відкрили міст Василя Макуха | 05 листопада, 18:51

️80 років тому в Києві на Хрещатику на протест проти окупації та русифікації України й окупації Чехословаччини вчинив акт самоспалення український дисидент Василь Макух. У травні цього року його іменем назвали невеликий міст через річку Ботіч у Празі.До річниці цієї сумної дати в Празі відбулося відкриття мосту Макуха та інформаційної таблиці про нього. 

Відкриття мосту Макуха в Празі | 31 жовтня, 12:36

17 листопада 2018 Міська рада міста Праги прийняла рішення про найменування мосту в частині Праги Вршовіце на честь українського дисидента Василя Макуха. 5 листопада минає 50 років з Дня акту самоспалення Василя Макуха. Поосольство України запрошуємо вшанувати пам'ять Василя Макуха й відкрити міст Макуха, що несе ім'я великого українця.

Тиждень українського кіно в Празі | 29 жовтня, 19:49

14 - 20 листопада у Празі відбудеться вже другий поспіль Тиждень українського кіно.