Посольство України в Чеській Республіці

Київ 08:07

Прес-реліз українських товариств у Чехії від 16 вересня 2016 року

16 вересня 2016, 18:59

Українські товариства у Чеській Республіці, які зацікавлені в довгостроковому розвитку чесько-українських відносин, на своєму спільному засіданні 16 вересня 2016 року домовилися про такий прес-реліз, який стосується окремих питань суспільного життя з українською тематикою в Чехії:

1. Так званий «Представницький центр ДНР», з. с., або ж «Представницький центр Донецької області», з.с. українські товариства у Чехії вважають заснованими зі спеціальною метою, які перебувають на краю закону, зокрема з метою негативно вплинути на чесько-українські відносини. Бажання подібних організацій постійно завдавати шкоди Україні як незалежній державі, так само як і ставити під сумнів чесько-українські міжурядові і міжлюдські відносини, які складно формуються, є бажанням, яке суперечить принципам демократично заснованих та діючих зареєстрованих товариств у ЧР. Українські організації в цьому випадку цінують підхід МЗС ЧР і вірять у професіоналізм чеських органів у цій справі.

2. Українські товариства в Чеській Республіці дистанціюються від діяльності деяких нібито керівників місії Карпатської єпархії Української Православної Церкви в Чеській Республіці, представники українських товариств відхиляють і не приймають жодних нагород, дипломів та інших документів, які їм були або могли б бути надані в односторонньому порядку. Українські товариства у Чеській Республіці діють передусім відповідно до цивільного принципу, і не можуть ідентифікувати себе із маніпулятивними процедурами, які були їм нав'язані в цьому контексті. Крім того, українські товариства в Чеській Республіці зазначають, що їм не відома мета вказаних нібито представників місії в Чеській Республіці.

3. Українські товариства в Чеській Республіці відхиляють дезінформативну заяву неоднорідність української організованої діаспори на території Чеської Республіки. Окремі акції українських товариств доводять абсолютну протилежність цих провокаційних, або необізнаних заяв. Українські товариства в Чеській Республіці вважають за необхідне регулярно видавати заяви для преси з окремих питань чесько-українських або українсько-світових відносин.

4. Українські товариства в серпні 2016 року забезпечили гідне відзначення 25-ї річниці Дня незалежності України в Празі, в жовтні 2016 року готують і реалізовуватимуть Дні української культури в ЧР. Дану діяльність вважаємо корисною. Вона доводить зміст співробітництва між демократично функціонуючими організаціями, які зацікавлені в українській культурі і у розвитку українсько-чеських культурних зв'язків.

5. Українські товариства в Чеській Республіці, як і раніше, керуються бажанням систематично співпрацювати з колегами зі Світового Конгресу Українців (СКУ), із штаб-квартирою в Канаді. СКУ – давно працююча організація із професійною базою та керівництвом, яка бере участь у переговорах про майбутній демократичний розвиток України з представниками світової спільноти, політичної або громадянської. Так само українські товариства в Чехії керуються волею координувати культурні заходи з організацією УВКР (Українська Всесвітня Координаційна Рада), яка базується в Києві.

6. Українські товариства в Чеській Республіці затверджують цей прес-реліз від 16 вересня 2016 року українською та чеською мовами.

Українська ініціатива в Чеській Республіці, Український бізнес-клуб в Чехії, Українські профспілки в Чехії, Українська Європейська перспектива, Українська традиція в ЧР, Об’єднання українців і приятелів України, Товариство українських жінок у Чеській Республіці.

www.ukrajinci.cz

офіс: Будинок Національних Меншин, Воцелова 3, 120 00 Прага 2

Останні новини

Бізнес-день України в м.Брно | 10 жовтня, 16:03

9 жовтня у м. Брно в рамках престижної Міжнародної машинобудівної виставки відбувся бізнес-день України. Участь у заході взяли представники урядових, експертних та ділових кіл Чехії, а також делегація Дніпропетровської області на чолі з головою Дніпропетровської обласної ради Г.Пригуновим, до якої увійшли керівники провідних компаній регіону.

Посол Євген Перебийніс зустрівся у Брно з делегацією гуманітаріїв з України | 09 жовтня, 17:36

У рамках робочого візиту до м. Брно Посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс зустрівся з українською делегацією у складі 50 представників закладів освіти, культури, охорони здоров`я та соціальної політики з усіх регіонів України, які проходили навчальний семінар у Технічному університеті у м. Брно. 

Вихідні дні в жовтні | 09 жовтня, 17:32

Шановні пані та панове! У зв'язку з державним святом консульський прийом громадян в Посольстві України в Чеській Республіці 14 жовтня 2019 року здійснюватися не буде.

Анонс: Відзначення Дня захисника України в Празі | 09 жовтня, 13:20

Минулого року Посольством було започатковано традицію відзначення Дня захисника України вшануванням пам’яті українських вояків – борців за незалежність України, багато з яких у ХХ столітті знайшли свій останній притулок в чеській землі. Тоді спільно з вами ми відвідали українські військові поховання у містах Ліберець, Лада в Под’єштєді, Йозефов та Пардубіце.

"Стародавня Україна Франтішека Ржегоржа" у Празі | 05 жовтня, 12:36

4 жовтня в Національному етнографічному музеї Чеської Республіки відбулося відкриття виставки «Стародавня Україна», яка представляє глядачам життя на Галичині наприкінці ХІХ ст. через авторські фотографії Франтішека Ржегоржа та зібрану ним велику колекцію предметів побуту жителів Галичини, а також спеціально виготовлених на його замовлення моделей великих об’єктів (галицької садиби з обійстям, наприклад).