Посольство України в Чеській Республіці

Київ 19:38

Заява Посольства України в Чеській Республіці у зв’язку з черговим незаконним відвіданням Я.Коглічеком та Я.Доубравою тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим

30 липня, 10:29

Висловлюємо рішучий протест у зв’язку з незаконним відвіданням депутатом Європейського Парламенту від Чеської Республіки Яроміром Коглічеком та сенатором Сенату Парламенту Чеської Республіки Ярославом Доубравою окупованої Росією території Автономної Республіки Крим.

Йдеться про черговий рецидив порушення українського законодавства з боку згаданих політиків, які, попри неодноразові попередження, продовжують грубо ігнорувати не лише українські закони, але й міжнародне право. Згаданим політикам було б не зайвим знати, що у резолюції № 68/262 від 27 березня 2014 Генеральна Асамблея ООН – організації, авторитет якої визнають навіть чеські комуністи – підтвердила суверенітет і територіальну цілісність України та закликала країни члени утриматися від дій, які б могли бути інтерпретовані як визнання зміни статусу українського Криму.

Щоб хоч якось відбілити свої злочини, Росія хаотично шукає по всьому світу політиків зі зниженим порогом політичної гігієни, які готові брати участь в пропагандистських вояжах на окупований півострів. На жаль, кілька таких політиків знайшлося і в Чеській Республіці.

Ми, однак, високо цінуємо той факт, що переважна частина чеського політикуму, а також чеський уряд, однозначно стоять на позиціях підтримки територіальної цілісності України і засуджують російську агресію проти нашої держави, окупацію Москвою частини української території.

Ті, хто допомагає Росії виправдати свої злочини, не можуть не розуміти, що є інструментом в руках Кремля, який, прикриваючись цими «візитами», безкарно продовжуватиме репресії, арешти, тортури і вбивства українців та кримських татар в окупованому Криму. Не маємо, однак, ілюзій, що чеські депутати та заангажовані ними журналісти і «громадські діячі» переймалися в Криму такими «дрібницями».

Апелювати до їх совісті очевидно безперспективно. Однак Україна залишає за собою право застосувати до іноземних громадян, які грубо і систематично порушують правила в’їзду на окуповані території, увесь спектр санкцій, передбачений українським законодавством.

Останні новини

Нагородження переможців Перекладацького конкурсу з чеської мови | 16 жовтня, 16:07

У червні 2018 р. Посольство України спільно з Чеською організацією україністів оголосило про проведення Другого перекладацького конкурсу з чеської на українську мову. Для перекладу було запропоновано три оповідання зі збірки Артема Чеха "Точка нуль" — робота над якими змусила учасників конкурсу добряче пометикувати, адже автор використовує не лише багато вузько спеціалізованих термінів, а й військовий жаргон. 

Поїздка по місцях української пам'яті до Дня Покрови | 16 жовтня, 15:39

14 жовтня, на свято Покрови та до Дня захисників України, Посольство України в Чеській Республіці започаткувало традицію вшанування пам'яті борців за незалежність України, багато з яких у міжвоєнний період ХХ століття знайшли свій останній притулок в чеській землі.

Пам'ятник Миколі Шемердяку в Пршібрамі | 11 жовтня, 18:55

Одне з основних завдань Посольства України в Чехії - це збирання та каталогізація інформації про українські пам'ятники в Чеській Республіці. 

Крим: забутий півострів? | 11 жовтня, 10:06

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров, громадська активістка з окупованого Криму Таміла Ташева, адвокат Олексій Ладін, який захищає інтереси кримських татар у судах в окупованому Криму взяли участь у Кримському вечорі в Празі, організованому Посольством України в Празі та "Людиною в біді" 8 жовтня 2018 р. у рамках міжнародної конференції "Форум 2000".  

Посол відвідав з робочим візитом Плзенський край | 10 жовтня, 11:15

9 жовтня Посол України у Чеській Республіці Євген Перебийніс здійснив робочий візит до Плзеньського краю, де провів зустріч з Гетьманом Плзеньського краю Йозефом Бернардом. Посол висловив вдячність керівництву Плзеньського краю за ухвалену минулого року резолюцію на підтримку територіальної цілісності України та її боротьби проти російської агресії, а також поінформував про актуальну ситуацію на тимчасово окупованій Росією території Криму та триваючу агресію Росії сході України.