Посольство України в Чеській Республіці

Київ 11:08

Заява Посольства України в Чеській Республіці у зв’язку з черговим незаконним відвіданням Я.Коглічеком та Я.Доубравою тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим

30 липня 2018, 10:29

Висловлюємо рішучий протест у зв’язку з незаконним відвіданням депутатом Європейського Парламенту від Чеської Республіки Яроміром Коглічеком та сенатором Сенату Парламенту Чеської Республіки Ярославом Доубравою окупованої Росією території Автономної Республіки Крим.

Йдеться про черговий рецидив порушення українського законодавства з боку згаданих політиків, які, попри неодноразові попередження, продовжують грубо ігнорувати не лише українські закони, але й міжнародне право. Згаданим політикам було б не зайвим знати, що у резолюції № 68/262 від 27 березня 2014 Генеральна Асамблея ООН – організації, авторитет якої визнають навіть чеські комуністи – підтвердила суверенітет і територіальну цілісність України та закликала країни члени утриматися від дій, які б могли бути інтерпретовані як визнання зміни статусу українського Криму.

Щоб хоч якось відбілити свої злочини, Росія хаотично шукає по всьому світу політиків зі зниженим порогом політичної гігієни, які готові брати участь в пропагандистських вояжах на окупований півострів. На жаль, кілька таких політиків знайшлося і в Чеській Республіці.

Ми, однак, високо цінуємо той факт, що переважна частина чеського політикуму, а також чеський уряд, однозначно стоять на позиціях підтримки територіальної цілісності України і засуджують російську агресію проти нашої держави, окупацію Москвою частини української території.

Ті, хто допомагає Росії виправдати свої злочини, не можуть не розуміти, що є інструментом в руках Кремля, який, прикриваючись цими «візитами», безкарно продовжуватиме репресії, арешти, тортури і вбивства українців та кримських татар в окупованому Криму. Не маємо, однак, ілюзій, що чеські депутати та заангажовані ними журналісти і «громадські діячі» переймалися в Криму такими «дрібницями».

Апелювати до їх совісті очевидно безперспективно. Однак Україна залишає за собою право застосувати до іноземних громадян, які грубо і систематично порушують правила в’їзду на окуповані території, увесь спектр санкцій, передбачений українським законодавством.

Останні новини

У Чехії презентували книгу про видатних українців | 06 березня, 17:22

5 березня 2019 р. у Празі відбулася презентація проекту та супровідної книги "Поміж вас: українці, якими ви їх не знаєте" про сучасних українців Чехії. У презентації книги взяли участь мер Праги Зденєк Гржіб та відома чеська письменниця Галина Павловська.

8 березня 2019 року прийом відвідувачів не здійснюватиметься | 06 березня, 17:19

Шановні відвідувачі консульського відділу, 8 березня 2019 року прийом відвідувачів не здійснюватиметься.

У Празі показали Революцію Гідності в віртуальній реальності | 01 березня, 19:35

У дні, коли в Києві відзначали сумні роковини розстрілів на Майдані, у празькому кінотеатрі "Біо Око" зібралися глядачі на незвичний сеанс. На них чекав фільм, в якому вони самі могли стати учасниками, вдягнувши спеціальний шолом з окулярами та взявши до рук контролери, глядачі рухалися тим самим маршрутом, яким ішли учасники Майдану.

У Празі вшанували пам'ять загиблих героїв Небесної Сотні | 01 березня, 18:05

Посольство України в Чехії разом зі всією Україною вшанувало пам'ять Героїв Небесної Сотні, полеглим на Майдані за нашу Свободу і Гідність.