Посольство України в Чеській Республіці

Київ 19:46

У Празі показали фільм "Процес" про суд над Олегом Сенцовим

07 серпня, 10:25

Фільм «Процес: російська держава проти Олега Сенцова» презентували вчора, 7 серпня, у празькому кінотеатрі Světozor. 

Спершу, за вже майже усталеною традицією, документальному фільму виділили маленький зал, однак ще в переддень показу було викуплено всі квитки й керівництво кінотеатру перенесло проекцію в великий зал, помінявши місцями фільм про судовий процес над Олегом Сенцовим зі стрічкою «Волосся» Мілоша Формана, безперечною класикою світового кінематографу.

Після перегляду фільму розпочалася дискусія, участь у якій взяли Посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс, дисидентка Петрушка Шустрова, політики Ян Ліпавський та Джаміла Стеглікова, кінокритики Тереза Шімікова та Вальтер Надь. Розмова точилася навколо того, якими шляхами можна допомогти українським політичним в'язням, які важелі впливу доступні політикам, кінематографістам і звичайним громадянам. «Найважливіше, — за словами пана Євгена Перебийніса, — це міжнародна солідарність, про важливість якої писав і чеський президент Вацлав Гавел. Лише тиск міжнародної спільнота й безперервна увага до ситуації з політичними в'язнями в Росії можуть допомогти врятувати їм життя. Тому я б дуже хотів подякувати чеським депутатам, сенаторам, активістам і просто небайдужим громадянам за підтримку українських політичних в'язнів у Росії та Криму.» Його думку продовжила Тереза Шімікова: «Боротьба за звільнення політичних в'язнів — це в першу чергу боротьба за наше суспільство, за середовище, у якому ми хочемо жити й хочемо, щоб жили наші діти. Це боротьба кожного з нас за гідне життя і верховенство права.» Петрушка Шустрова, яка в часи комунізму сама відбула тюремне ув'язнення за сфабрикованим звинуваченням, підсумувала все сказане обнадійливим парафразом відомої цитати Вацлава Гавела: «Надія – це зовсім не світло в кінці тунелю, це кропітка робота над тим, що ви вважаєте потрібним.»

Показ відбувся за організаційної та інформаційної підтримки Інституту документального кіно Institute of Documentary FilmCzech Film CenterDAFilms - DocAlliance online channel, Посольства України в Чеській Республіці та кінотеатру Kino Světozor.

Останні новини

Нагородження переможців Перекладацького конкурсу з чеської мови | 16 жовтня, 16:07

У червні 2018 р. Посольство України спільно з Чеською організацією україністів оголосило про проведення Другого перекладацького конкурсу з чеської на українську мову. Для перекладу було запропоновано три оповідання зі збірки Артема Чеха "Точка нуль" — робота над якими змусила учасників конкурсу добряче пометикувати, адже автор використовує не лише багато вузько спеціалізованих термінів, а й військовий жаргон. 

Поїздка по місцях української пам'яті до Дня Покрови | 16 жовтня, 15:39

14 жовтня, на свято Покрови та до Дня захисників України, Посольство України в Чеській Республіці започаткувало традицію вшанування пам'яті борців за незалежність України, багато з яких у міжвоєнний період ХХ століття знайшли свій останній притулок в чеській землі.

Пам'ятник Миколі Шемердяку в Пршібрамі | 11 жовтня, 18:55

Одне з основних завдань Посольства України в Чехії - це збирання та каталогізація інформації про українські пам'ятники в Чеській Республіці. 

Крим: забутий півострів? | 11 жовтня, 10:06

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров, громадська активістка з окупованого Криму Таміла Ташева, адвокат Олексій Ладін, який захищає інтереси кримських татар у судах в окупованому Криму взяли участь у Кримському вечорі в Празі, організованому Посольством України в Празі та "Людиною в біді" 8 жовтня 2018 р. у рамках міжнародної конференції "Форум 2000".  

Посол відвідав з робочим візитом Плзенський край | 10 жовтня, 11:15

9 жовтня Посол України у Чеській Республіці Євген Перебийніс здійснив робочий візит до Плзеньського краю, де провів зустріч з Гетьманом Плзеньського краю Йозефом Бернардом. Посол висловив вдячність керівництву Плзеньського краю за ухвалену минулого року резолюцію на підтримку територіальної цілісності України та її боротьби проти російської агресії, а також поінформував про актуальну ситуацію на тимчасово окупованій Росією території Криму та триваючу агресію Росії сході України.