Посольство України в Чеській Республіці

Київ 18:23

У Празі показали фільм "Процес" про суд над Олегом Сенцовим

07 серпня 2018, 10:25

Фільм «Процес: російська держава проти Олега Сенцова» презентували вчора, 7 серпня, у празькому кінотеатрі Světozor. 

Спершу, за вже майже усталеною традицією, документальному фільму виділили маленький зал, однак ще в переддень показу було викуплено всі квитки й керівництво кінотеатру перенесло проекцію в великий зал, помінявши місцями фільм про судовий процес над Олегом Сенцовим зі стрічкою «Волосся» Мілоша Формана, безперечною класикою світового кінематографу.

Після перегляду фільму розпочалася дискусія, участь у якій взяли Посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс, дисидентка Петрушка Шустрова, політики Ян Ліпавський та Джаміла Стеглікова, кінокритики Тереза Шімікова та Вальтер Надь. Розмова точилася навколо того, якими шляхами можна допомогти українським політичним в'язням, які важелі впливу доступні політикам, кінематографістам і звичайним громадянам. «Найважливіше, — за словами пана Євгена Перебийніса, — це міжнародна солідарність, про важливість якої писав і чеський президент Вацлав Гавел. Лише тиск міжнародної спільнота й безперервна увага до ситуації з політичними в'язнями в Росії можуть допомогти врятувати їм життя. Тому я б дуже хотів подякувати чеським депутатам, сенаторам, активістам і просто небайдужим громадянам за підтримку українських політичних в'язнів у Росії та Криму.» Його думку продовжила Тереза Шімікова: «Боротьба за звільнення політичних в'язнів — це в першу чергу боротьба за наше суспільство, за середовище, у якому ми хочемо жити й хочемо, щоб жили наші діти. Це боротьба кожного з нас за гідне життя і верховенство права.» Петрушка Шустрова, яка в часи комунізму сама відбула тюремне ув'язнення за сфабрикованим звинуваченням, підсумувала все сказане обнадійливим парафразом відомої цитати Вацлава Гавела: «Надія – це зовсім не світло в кінці тунелю, це кропітка робота над тим, що ви вважаєте потрібним.»

Показ відбувся за організаційної та інформаційної підтримки Інституту документального кіно Institute of Documentary FilmCzech Film CenterDAFilms - DocAlliance online channel, Посольства України в Чеській Республіці та кінотеатру Kino Světozor.

Останні новини

Живий ланцюг Соборності в Празі | Сьогодні, 18:09

Друзі! Запрошуємо кожного з Вас долучитися до символічної акції єднання всіх чеських українців до Дня соборності України. Щороку “живим ланцюгом Соборності” на мості Патона у Києві єднають Лівобережну і Правобережну Україну. Так само у Празі на Карловому мості через Влтаву ми символічно об'єднаємося “живим ланцюгом” – на знак солідарності з усією Україною.

Зустріч з головою Сенату Чеської Республіки | Сьогодні, 15:45

Посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс зустрівся з Головою Сенату Парламенту Чеської Республіки Ярославом Куберою

Алгоритм дій виборця з включення до списків виборців на закордонній виборчій дільниці. | 28 грудня 2018, 13:05

Друзі!Публікуємо алгоритм дій виборця з включення до списків виборців на закордонній виборчій дільниці. Не забудьте завчасно перевірити себе в списках виборців!

22 грудня Посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс та співробітники посольства вшанували пам’ять послів та дипломатів УНР, похованих у Празі. | 22 грудня 2018, 11:48

Чехія є однією з тих, країн, чия історія тісно пов’язана з долею українських політичних емігрантів. У міжвоєнний період ХХ століття, після поразки Армії УНР у боротьбі з більшовицькою Росією, Чехословаччина стала притулком для понад 20 тисяч українських емігрантів, багато з яких поховані в чеській землі. Найбільше поховань видатних науковців, діячів культури, членів уряду та дипломатів УНР, учасників Українських визвольних змагань є на кладовищах Праги, а також в Подєбрадах, Мнєлніку, Ліберці, Брні, Градці Краловому та інши містах Чехії.

У Празі писали різдвяні листівки полоненим українським морякам | 21 грудня 2018, 15:31

Посольство України разом з активістами Празького Майдану організувало акцію з написання листів українським морякам, які незаконно утримуються в українському СІЗО.