Посольство України в Чеській Республіці

Київ 08:51

У Празі відкрили міст Василя Макуха

05 листопада 2018, 18:51

️80 років тому в Києві на Хрещатику на протест проти окупації та русифікації України й окупації Чехословаччини вчинив акт самоспалення український дисидент Василь Макух. 
У травні цього року його іменем назвали невеликий міст через річку Ботіч у Празі.
До річниці цієї сумної дати в Празі відбулося відкриття мосту Макуха та інформаційної таблиці про нього. 

У відкритті взяли участь Посол України в Чехії Євген Перебийніс, сенаторка Парламенту Чеської Республіки Рената Хмелова, директор Інституту з досліджень тоталітарних режимів Зденєк Газдра, історики-україністи Давід Свобода і Петр Блажек, україністи Ріта Кіндлерова й Богдан Райчинець, які доклали значних зусиль до появи мосту Макуха в Празі та популяризації його імені як у Чехії, так і в Україні. 


Посол Євген Перебийніс у своєму виступі подякував за вшанування пам'яті борця за свободу Василя Макуха: "Багато українців висловлювало свою підтримку чеському та словацькому народам у часи окупації. Сьогодні ж, коли Україна переживає не найкращі свої часи, українці відчувають підтримку від чехів. Тому я б хотів подякувати чеському народу, уряду та парламенту за підтримку, яку в них відчуває Україна". 


"Заповіти Макуха й Палаха — це справа не лише минулого. І досі в нашому світі на порядку денному порушення прав та свобод людини. В лютому минулого року минуло п'ять років від гібридної окупації Росією українського Криму. Порушення суверенності сусідньої держави — це попереджувальний сигнал для всіх країн Центральної Європи, і в першу чергу для тих, що вже переживали російську окупацію в минулому столітті", — зазначила в своєму виступі Рената Хмелова.

Останні новини

Українські військові хірурги прибули на навчання до Чехїі | 13 лютого, 18:36

Посол України Євген Перебийніс зустрівся з групою військових хірургів та анестезіологів з України, які сьогодні прибули до Чеської Республіки на навчання.

Посол України в Чехії Євген Перебийніс здійснив робочу поїздку до міста Брно | 08 лютого, 17:59

8 лютого Посол України в Чехії Євген Перебийніс здійснив робочу поїздку до міста Брно, адміністративного центру Південно-Моравського краю, де провів зустріч з мером міста Маркетою Ваньковою. Посол поінформував її про триваючу агресію Росії проти нашої держави, а також ситуаціюз правами людини на тимчасово окупованих територіях в Криму та Донецькій і Луганській областях.

До уваги закордонних українців! Міністерство освіти і науки України виділило квоти на навчання у закладах вищої освіти України | 05 лютого, 12:11

Відповідно до Закону України «Про закордонних українців», постанови Кабінету Міністрів України від 10 травня 2018 року № 344 «Про затвердження Державної програми співпраці із закордонними українцями на період до 2020 року» з метою сприяння задоволенню освітніх потреб закордонних українців, які проживають за межами України,  Міністерство освіти і науки України інформує про виділення у 2019 році квот на навчання закордонних українців за рахунок коштів державного бюджету України у закладах вищої освіти України (далі – ЗВО), підпорядкованих Міністерству освіти і науки.

Поглиблення співпраці з Карловим університетом | 31 січня, 14:31

31 січня Посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс та генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко зустрілися з проректором з міжнародної співпраці «найстарішого за Альпами» Карлового університету Яном Шкргою та директором Інституту східноєвропейських студій Університету Станіславом Тумісом. 

Візит міністра закордонних справ Чеської Республіки в Україну 28-29 січня | 30 січня, 09:24

У перший день візиту в Україну Т.Петршічек зустрівся з главою МЗС України Павлом Клімкіним, Віце-прем'єр-міністром з європейської інтеграції Іванною Климпуш-Цинцадзе, заступником Голови Верховної Ради Іриною Геращенко та представниками кримських татар на чолі з уповноваженим Президента у справах кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим та представниками неурядового сектору. Наступного дня Томаш Петршічек разом зі своїм данським колегою у супроводі Павла Клімкіна відвідали пропускний пункт Гутове на сході України та місто Маріуполь.