Посольство України в Чеській Республіці

Київ 03:38

Відкриття виставки фотографій Олександра Клименка в Парламенті Чеської Республіки

13 травня, 19:55

13 травня 2019 р. у галерейному просторі Палати депутатів Парламенту Чеської Республіки відбулося відкриття фотовиставки «Невідома війна в центрі Європи». На виставці були представлені знімки військового фотокореспондента газети «Голос України» Олександра Клименка.

Виставка проходить під патронатом депутатів з міжпарламентської групи дружби «Чеська Республіка – Україна» Радека Злесака та Павела Жачека, Посла України в Чехії Євгена Перебийноса та за сприяння Національного музею історії України в Другій світовій війні.

Фотороботи Олександра Клименка відображають епізоди бойового та побутового життя українських бійців на фронті та кадри прифронтової зони: артилерійські залпи, окопи, бліндажі, кров на бинтах, зруйновані бібліотеки й сільські садиби, а також непокошені лани пшениці й соняшників як символ безжального часу війни, що не шкодує нікого. Кожна робота фотохудожника супроводжується коментарем автора, який ділиться своїми відчуттями та враженнями від побаченого. У виставку увійшли роботи художника за всі роки війни, від самих початків у 2014 році й аж до найсвіжіших фотографій, зроблених кілька місяців тому.

Депутат Парламенту Чеської Республіки Радек Злесак, один з ініціаторів виставки, пояснив, що основна мета цього проекту – розповісти про бойові дії, що вже п’ять років розігруються в кількох сотнях кілометрів від кордонів ЄС, розбурхати чеське суспільство, яка воліє не помічати цієї війни в центрі Європи.

Депутат Павел Жачек зазначив у своєму виступі, що ця виставка ще раз має засвідчити повну підтримку України з боку чеських парламентарів в питанні відстоювання своєї територіальної цілісності та суверенітету. «Кожна країна – й Україна не виняток – має право самостійно обирати свій шлях розвитку в майбутньому. Ми засуджуємо російську агресію проти України й анексію Криму й бажаємо Україні миру й свободи», – наголосив Павел Жачек.

«Кожен журналіст має бути об’єктивним, однак складно зберігати відступ і мати холодне серце, коли мова йде про війну в власній країні. Ця війна не стала для Олександра Клименко ще однією війною з багатьох: і цю надзвичайна емоційність відчувається у його роботах і передається глядачеві», – прокоментував експозицію Посол України в Чехії Євген Перебийніс.

Фотограф Олександр Клименко справді не новачок у військовій фотожурналістиці. Протягом двадцяти п’яти років він був свідком багатьох миротворчих операцій ООН у країнах, де проходили службу українські військовики – екс-Югославії, на Близькому Сході, в Африці. «Для мене стало найсильнішим враженням, коли 2 травня 2014 р. в Україні збили вертоліт із 5 українськими військовими, з якими я до цього побував у дуже багатьох країнах Африки, де відбувалися різні військові конфлікти. Аж доки їх не збили на рідній землі.» І сам Олександр неодноразово наражався на небезпеку в різних війнах по всьому світу, однак перше поранення отримав у Києві, на вулиці Грушевського, 19 січня 2014 року.

«Ця виставка про війну. Туди дуже просто доїхати зі столиці України швидкісним потягом за 6 годин. Я б назвав цей поїзд «Київ – Війна». Можливо, ця виставка жорстка. Але така й сама війна, що руйнує життя цілого покоління. Я намагався показати цей трагізм сучасної історії моєї країни. І героїзм солдатів. Я не міг бути одночасно у всіх точках на карті бойових дій. Це не енциклопедія нашої війни. Тут показані місця, де я сам був, і люди, яких сам бачив», – розповідає про свій проект фоторепортер Олександр Клименко.

Виставка в Парламенті триватиме до 30 травня й обов’язково приверне увагу чеських парламентарів.

Останні новини

Посол Євген Перебийніс зустрівся з єпископом празьким Вацлавом Малим | 14 червня, 16:06

14 червня 2019 року Посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс провів зустріч з єпископом празьким Вацлавом Малим та деканом Метропольного капітулу при храмі святого Віта в Празі Ондржеєм Павекем. 

Зміни в графіку роботи Консульства в червні 2019 р. | 12 червня, 18:07

Шановні відвідувачі консульського відділу! У понеділок 17 червня 2019 року та в п'ятницю 28 червня прийом відвідувачів не здійснюватиметься. 

У Плзні презентували проект "Переможці" | 07 червня, 11:48

У м. Плзень 6 червня було відкрито велику благодійну фотовиставку українського соціального мультимедійного проекту «Переможці», ініційованого ТСН та журналом VIVA! Відкриття виставки було приурочено до відзначення 30-ї річниці переломної для Чехії Оксамитової революції. Відкриття виставки відбулося в присутності гейтмана Плзеньского краю Йозефа Бернарда та Посла України в Чехії Євгена Перебийноса.

В Сенаті Парламенту Чеської Республіки відбулася конференція на тему: "Сталінський Голодомор в Україні 1932-1933: приховувана війна на знищення Українського народу" | 04 червня, 21:54

4 червня в Сенаті Парламенту Чеської Республіки під патронатом заступниці Голови Сенату Парламенту ЧР Мілуше Горської відбулася організована Посольством України в Чехії міжнародна конференція на тему «Сталінський Голодомор в Україні 1932-1933: приховувана війна на знищення українського народу».

У Празі перебуває делегація Міністерства екології та природних ресурсів України | 03 червня, 16:19

3 червня делегація Міністерства екології та природних ресурсів України на чолі із заступником Міністра М.С. Кузьо, яка перебуває в Чеській Республіці (ЧР) з робочим візитом з метою обміну досвідом стосовно імплементації положень Директиви 2010/75 ЄС «Про промислові викиди (інтегроване запобігання та контроль забруднення)», зустрілась із заступником Міністра охорони навколишнього середовища ЧР В.Смржем.