Посольство України в Чеській Республіці

Київ 01:24

Відкриття виставки фотографій Олександра Клименка в Парламенті Чеської Республіки

13 травня, 19:55

13 травня 2019 р. у галерейному просторі Палати депутатів Парламенту Чеської Республіки відбулося відкриття фотовиставки «Невідома війна в центрі Європи». На виставці були представлені знімки військового фотокореспондента газети «Голос України» Олександра Клименка.

Виставка проходить під патронатом депутатів з міжпарламентської групи дружби «Чеська Республіка – Україна» Радека Злесака та Павела Жачека, Посла України в Чехії Євгена Перебийноса та за сприяння Національного музею історії України в Другій світовій війні.

Фотороботи Олександра Клименка відображають епізоди бойового та побутового життя українських бійців на фронті та кадри прифронтової зони: артилерійські залпи, окопи, бліндажі, кров на бинтах, зруйновані бібліотеки й сільські садиби, а також непокошені лани пшениці й соняшників як символ безжального часу війни, що не шкодує нікого. Кожна робота фотохудожника супроводжується коментарем автора, який ділиться своїми відчуттями та враженнями від побаченого. У виставку увійшли роботи художника за всі роки війни, від самих початків у 2014 році й аж до найсвіжіших фотографій, зроблених кілька місяців тому.

Депутат Парламенту Чеської Республіки Радек Злесак, один з ініціаторів виставки, пояснив, що основна мета цього проекту – розповісти про бойові дії, що вже п’ять років розігруються в кількох сотнях кілометрів від кордонів ЄС, розбурхати чеське суспільство, яка воліє не помічати цієї війни в центрі Європи.

Депутат Павел Жачек зазначив у своєму виступі, що ця виставка ще раз має засвідчити повну підтримку України з боку чеських парламентарів в питанні відстоювання своєї територіальної цілісності та суверенітету. «Кожна країна – й Україна не виняток – має право самостійно обирати свій шлях розвитку в майбутньому. Ми засуджуємо російську агресію проти України й анексію Криму й бажаємо Україні миру й свободи», – наголосив Павел Жачек.

«Кожен журналіст має бути об’єктивним, однак складно зберігати відступ і мати холодне серце, коли мова йде про війну в власній країні. Ця війна не стала для Олександра Клименко ще однією війною з багатьох: і цю надзвичайна емоційність відчувається у його роботах і передається глядачеві», – прокоментував експозицію Посол України в Чехії Євген Перебийніс.

Фотограф Олександр Клименко справді не новачок у військовій фотожурналістиці. Протягом двадцяти п’яти років він був свідком багатьох миротворчих операцій ООН у країнах, де проходили службу українські військовики – екс-Югославії, на Близькому Сході, в Африці. «Для мене стало найсильнішим враженням, коли 2 травня 2014 р. в Україні збили вертоліт із 5 українськими військовими, з якими я до цього побував у дуже багатьох країнах Африки, де відбувалися різні військові конфлікти. Аж доки їх не збили на рідній землі.» І сам Олександр неодноразово наражався на небезпеку в різних війнах по всьому світу, однак перше поранення отримав у Києві, на вулиці Грушевського, 19 січня 2014 року.

«Ця виставка про війну. Туди дуже просто доїхати зі столиці України швидкісним потягом за 6 годин. Я б назвав цей поїзд «Київ – Війна». Можливо, ця виставка жорстка. Але така й сама війна, що руйнує життя цілого покоління. Я намагався показати цей трагізм сучасної історії моєї країни. І героїзм солдатів. Я не міг бути одночасно у всіх точках на карті бойових дій. Це не енциклопедія нашої війни. Тут показані місця, де я сам був, і люди, яких сам бачив», – розповідає про свій проект фоторепортер Олександр Клименко.

Виставка в Парламенті триватиме до 30 травня й обов’язково приверне увагу чеських парламентарів.

Останні новини

У празькому парку відкрили виставку фотографій українського національного вбрання "Щирі" | 17 вересня, 14:46

Національні українські костюми ХІХ століття, традиції святкування основних річних свят українців та світлини українських зірок в національному вбранні від учора можна побачити в центрі Праги. У популярному серед туристів та пражан парку Кампа відкрилася виставка фотографій з двох проектів «Щирі. Кольори» та «Щирі. Свята», наданих Посольству України в Чехїі ТЦ Домосфера та Gres Todorchuk PR. Виставка триватиме до 6 жовтня 2019 р. 

Київська область підписала Меморандум про співпрацю з Центральночеським краєм Чеської Республіки | 10 вересня, 18:59

10 вересня розпочався візит делегації Київської області на чолі з головою Київської обласної державної адміністрації Михайлом Бно-Айріяном та головою Київської обласної ради Миколою Стариченком до Центральночеського краю Чеської Республіки.

Прем'єр-міністр Чехії Андрей Бабіш взяв участь у відзначенні 28-мої річниці незалежності України в Празі | 06 вересня, 19:04

5 вересня в Празі відбулося дипломатичне прийняття Посольства України з нагоди відзначення 28-ої річниці відновлення незалежності України, що супроводжувалося модним показом нової, інспірованої Україною, колекції одягу чеської дизайнерки українського походження Наталі Руден під назвою «Джерела».

День пам'яті захисників України в Празі | 29 серпня, 19:16

Посол Євген Перебийніс вшанував пам'ять захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни.

У Празі представили визначні туристичні пам'ятки України | 28 серпня, 19:26

23 серпня у приміщенні Посольства України в Чеській Республіці у рамках відзначення Дня Державного Прапора України та Дня незалежності України відбулося відкриття виставки фотографій, що в різні роки перемогли на українських етапах конкурсів «Вікі любить пам’ятки». З 28 серпня частину цих робіт можна побачити на вуличних стендах Посольства у Празі.