Посольство України в Чеській Республіці

Київ 04:37

Третій Перекладацький конкурс з української мови

15 травня, 18:22

Посольство України в Чеській Республіці спільно з Чеською асоціацією україністів та Чеською спілкою перекладачів оголошують Третій конкурс перекладачів з української на чеську мову. 

Вільно володієте чеською та українською мовою? Тоді цей конкурс саме для вас!

СТРОКИ

Оголошення конкурсу: 25 квітня 2019 р.

Дата здачі перекладу: 30 вересня 2019 р.

Оголошення результатів конкурсу: жовтень 2019 р.

Урочиста церемонія нагородження переможців: жовтень – листопад 2019 р.

КАТЕГОРІЇ:

Цього року ми оголошуємо дві конкурсні категорії: проза та поезія.

У категорії ПРОЗА учасникам конкурсу пропонується перекласти оповідання Тані Малярчук «Жаби в морі» та есе Володимира Рафєєнка «Птахи осіннього літа».

У категорії ПОЕЗІЯ учасники позмагаються у перекладі вибраних віршів Василя Стуса та Юрія Іздрика.

Тексти для перекладу можна скачати тут:

Poezie.docx

Proza.docx

Один учасник має право змагатися за призове місце як в обох конкурсних категоріях, так і лише в одній. Якщо учасник вирішує перекладати і прозу, і поезію, він повинен надіслати конкурсні роботи в двох окремих листах (мейлах).

 

НАГОРОДИ:

У кожній категорії передбачається 3 призові місця та спеціальна відзнака. Журі не зобов’язане присуджувати всі призові місця (1-е, 2-е і 3-е), а також має право оцінити на одному рівні кілька конкурсних робіт.

1 премія  – 5000 чеських крон

2 премія – 3 000 чеських крон

3 премія – 1 000 чеських крон

 

ЧЛЕНИ ЖУРІ:

Ріта Кіндлерова, україністка й перекладачка, членка Спілки перекладачів Чеської Республіки

Тереза Хланьова, завідувачка секції україністики Карлового університету в Празі, голова Чеської асоціації україністів

Ольга Перебийніс, богемістка, дружина Надзвичайного й Повноважного Посла України в Чеській Республіці

Радана Мерзова, завідувачка секції україністики Палацького університету в Оломоуці

Моніка Шевечкова, україністка Масарикового університету в Брні

 

Контакт на організаторів:

Тетяна Окопна й Тереза Хланьова, e-mail: soutez.ua@gmail.com

 

 УМОВИ УЧАСТІ:

  1. Учасник зобов’язаний надіслати переклад у форматі .doc або .pdf, підписаний конкурсним псевдонімом. Додатково в тілі листа чи в окремому файлі потрібно надіслати контатку інформацію (домашня адреса, телефон, електронна скринька, дата народження) на адресу soutez.ua@gmail.com  не пізніше 30 вересня 2019 року.
  2. Взяти участь у конкурсі може будь-хто, організатори не встановлюють додаткових обмежень, окрім прописаних у пункті 4.
  3. Один учасник може отримати лише одну фінансову винагороду; якщо йому буде присуджено перші місця в кількох призових категорій, він отримає приз за вище призове місце.
  4. Брати участь у конкурсі в категорії ПРОЗА не можуть лауреати 1-их премій попередніх конкурсів, однак організатори залишають за ними право брати участь у конкурсі в категорії ПОЕЗІЯ.
  5. Журі не зобов’язане присуджувати всі призові місця (1-е, 2-е і 3-е), а також має право оцінити на одному рівні кілька конкурсних робіт.
  6. Переможець повинен бути особисто присутнім на церемонії нагородження та особисто отримати премію, або ж надіслати замість себе повірену особу за винятком випадків, коли учасник не проживає постійно на території Чехії чи інших надзвичайних обставин, про які учасник заздалегідь повідомить організаторів. Дату церемонії нагородження буде визначено після попереднього обговорення зі всіма переможцями.
  7. Надсилаючи роботу на участь у конкурсі особа дає згоду на обробку її персональних даних у відповідності до Директиви Європейського парламенту Ради Європи №2016/679 Про захист фізичних осіб та до Закону №101/2000 Про захист персональних даних.

 

Останні новини

Посол Євген Перебийніс зустрівся з єпископом празьким Вацлавом Малим | 14 червня, 16:06

14 червня 2019 року Посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс провів зустріч з єпископом празьким Вацлавом Малим та деканом Метропольного капітулу при храмі святого Віта в Празі Ондржеєм Павекем. 

Зміни в графіку роботи Консульства в червні 2019 р. | 12 червня, 18:07

Шановні відвідувачі консульського відділу! У понеділок 17 червня 2019 року та в п'ятницю 28 червня прийом відвідувачів не здійснюватиметься. 

У Плзні презентували проект "Переможці" | 07 червня, 11:48

У м. Плзень 6 червня було відкрито велику благодійну фотовиставку українського соціального мультимедійного проекту «Переможці», ініційованого ТСН та журналом VIVA! Відкриття виставки було приурочено до відзначення 30-ї річниці переломної для Чехії Оксамитової революції. Відкриття виставки відбулося в присутності гейтмана Плзеньского краю Йозефа Бернарда та Посла України в Чехії Євгена Перебийноса.

В Сенаті Парламенту Чеської Республіки відбулася конференція на тему: "Сталінський Голодомор в Україні 1932-1933: приховувана війна на знищення Українського народу" | 04 червня, 21:54

4 червня в Сенаті Парламенту Чеської Республіки під патронатом заступниці Голови Сенату Парламенту ЧР Мілуше Горської відбулася організована Посольством України в Чехії міжнародна конференція на тему «Сталінський Голодомор в Україні 1932-1933: приховувана війна на знищення українського народу».

У Празі перебуває делегація Міністерства екології та природних ресурсів України | 03 червня, 16:19

3 червня делегація Міністерства екології та природних ресурсів України на чолі із заступником Міністра М.С. Кузьо, яка перебуває в Чеській Республіці (ЧР) з робочим візитом з метою обміну досвідом стосовно імплементації положень Директиви 2010/75 ЄС «Про промислові викиди (інтегроване запобігання та контроль забруднення)», зустрілась із заступником Міністра охорони навколишнього середовища ЧР В.Смржем.