Посольство України в Чеській Республіці

Київ 02:51

Третій Перекладацький конкурс з української мови

19 червня, 11:16

Посольство України в Чеській Республіці спільно з Чеською асоціацією україністів та Чеською спілкою перекладачів оголошують Третій конкурс перекладачів з української на чеську мову. 

Вільно володієте чеською та українською мовою? Тоді цей конкурс саме для вас!

СТРОКИ

Оголошення конкурсу: 25 квітня 2019 р.

Дата здачі перекладу: 30 вересня 2019 р.

Оголошення результатів конкурсу: жовтень 2019 р.

Урочиста церемонія нагородження переможців: жовтень – листопад 2019 р.

КАТЕГОРІЇ:

Цього року ми оголошуємо дві конкурсні категорії: проза та поезія.

У категорії ПРОЗА учасникам конкурсу пропонується перекласти оповідання Тані Малярчук «Жаби в морі» та есе Володимира Рафєєнка «Птахи осіннього літа».

У категорії ПОЕЗІЯ учасники позмагаються у перекладі вибраних віршів Василя Стуса та Юрія Іздрика.

Тексти для перекладу можна скачати тут:

Poezie.docx

Proza.docx

Один учасник має право змагатися за призове місце як в обох конкурсних категоріях, так і лише в одній. Якщо учасник вирішує перекладати і прозу, і поезію, він повинен надіслати конкурсні роботи в двох окремих листах (мейлах).

 

НАГОРОДИ:

У кожній категорії передбачається 3 призові місця та спеціальна відзнака. Журі не зобов’язане присуджувати всі призові місця (1-е, 2-е і 3-е), а також має право оцінити на одному рівні кілька конкурсних робіт.

1 премія  – 5000 чеських крон

2 премія – 3 000 чеських крон

3 премія – 1 000 чеських крон

 

ЧЛЕНИ ЖУРІ:

Ріта Кіндлерова, україністка й перекладачка, членка Спілки перекладачів Чеської Республіки

Тереза Хланьова, завідувачка секції україністики Карлового університету в Празі, голова Чеської асоціації україністів

Ольга Перебийніс, богемістка, дружина Надзвичайного й Повноважного Посла України в Чеській Республіці

Радана Мерзова, завідувачка секції україністики Палацького університету в Оломоуці

Моніка Шевечкова, україністка Масарикового університету в Брні

 

Контакт на організаторів:

Тетяна Окопна й Тереза Хланьова, e-mail: soutez.ua@gmail.com

 

 УМОВИ УЧАСТІ:

  1. Учасник зобов’язаний надіслати переклад у форматі .doc або .pdf, підписаний конкурсним псевдонімом. Додатково в тілі листа чи в окремому файлі потрібно надіслати контатку інформацію (домашня адреса, телефон, електронна скринька, дата народження) на адресу soutez.ua@gmail.com  не пізніше 30 вересня 2019 року.
  2. Взяти участь у конкурсі може будь-хто, організатори не встановлюють додаткових обмежень, окрім прописаних у пункті 4.
  3. Один учасник може отримати лише одну фінансову винагороду; якщо йому буде присуджено перші місця в кількох призових категорій, він отримає приз за вище призове місце.
  4. Брати участь у конкурсі в категорії ПРОЗА не можуть лауреати 1-их премій попередніх конкурсів, однак організатори залишають за ними право брати участь у конкурсі в категорії ПОЕЗІЯ.
  5. Журі не зобов’язане присуджувати всі призові місця (1-е, 2-е і 3-е), а також має право оцінити на одному рівні кілька конкурсних робіт.
  6. Переможець повинен бути особисто присутнім на церемонії нагородження та особисто отримати премію, або ж надіслати замість себе повірену особу за винятком випадків, коли учасник не проживає постійно на території Чехії чи інших надзвичайних обставин, про які учасник заздалегідь повідомить організаторів. Дату церемонії нагородження буде визначено після попереднього обговорення зі всіма переможцями.
  7. Надсилаючи роботу на участь у конкурсі особа дає згоду на обробку її персональних даних у відповідності до Директиви Європейського парламенту Ради Європи №2016/679 Про захист фізичних осіб та до Закону №101/2000 Про захист персональних даних.

 

Останні новини

У празькому парку відкрили виставку фотографій українського національного вбрання "Щирі" | 17 вересня, 14:46

Національні українські костюми ХІХ століття, традиції святкування основних річних свят українців та світлини українських зірок в національному вбранні від учора можна побачити в центрі Праги. У популярному серед туристів та пражан парку Кампа відкрилася виставка фотографій з двох проектів «Щирі. Кольори» та «Щирі. Свята», наданих Посольству України в Чехїі ТЦ Домосфера та Gres Todorchuk PR. Виставка триватиме до 6 жовтня 2019 р. 

Київська область підписала Меморандум про співпрацю з Центральночеським краєм Чеської Республіки | 10 вересня, 18:59

10 вересня розпочався візит делегації Київської області на чолі з головою Київської обласної державної адміністрації Михайлом Бно-Айріяном та головою Київської обласної ради Миколою Стариченком до Центральночеського краю Чеської Республіки.

Прем'єр-міністр Чехії Андрей Бабіш взяв участь у відзначенні 28-мої річниці незалежності України в Празі | 06 вересня, 19:04

5 вересня в Празі відбулося дипломатичне прийняття Посольства України з нагоди відзначення 28-ої річниці відновлення незалежності України, що супроводжувалося модним показом нової, інспірованої Україною, колекції одягу чеської дизайнерки українського походження Наталі Руден під назвою «Джерела».

День пам'яті захисників України в Празі | 29 серпня, 19:16

Посол Євген Перебийніс вшанував пам'ять захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни.

У Празі представили визначні туристичні пам'ятки України | 28 серпня, 19:26

23 серпня у приміщенні Посольства України в Чеській Республіці у рамках відзначення Дня Державного Прапора України та Дня незалежності України відбулося відкриття виставки фотографій, що в різні роки перемогли на українських етапах конкурсів «Вікі любить пам’ятки». З 28 серпня частину цих робіт можна побачити на вуличних стендах Посольства у Празі.