Посольство України в Чеській Республіці

Київ 02:47

Відзначення 165-ої річниці з Дня народження Івана Горбачевського

16 травня, 17:59

З нагоди 165-річчя від дня народження Івана Горбачевського Посол України в Чехії Євген Перебийніс спільно з ректором Карлового університету Томашем Зімою, проректором Тернопільського державного університету імені І.Горбачевського Степаном Запорожаном, деканом першого медичного факультету Карлового університету Алексієм Шедо, професором Станіславом Штіпеком та керівником української громадської організації Міжнародна асоціація українців "Євромайдан" Михайлом Топоровим вшанували пам'ять Івана Горбачевського покладанням квітів на його могилу на кладовищі святого Матея в Празі. 

Наукова спадщина Івана Горбачевського – це вагомий внесок у розвиток української, чеської та світової науки. Він автор понад 50 наукових праць, опублікованих українською, чеською, польською та німецькою мовами, які відзначаються оригінальністю та сміливістю думки, актуальністю ідей, глибоким обґрунтуванням досліджень. Світова наука в галузі лікарської хімії ще й донині живе ідеями геніального українського вченого.

Досить перелічити самі лише титули, якими володів Іван Горбачевський, аби зрозуміти непересічність його особистості: доктор медицини, професор, декан медичного факультету Карлового університету у Празі, а згодом – його ректор, член Санітарної ради Чеського королівства, член Найвищої ради здоров'я Австро-Угорщини у Відні, член Ради з технічних досліджень у Відні, довічний член Австрійського парламенту, перший міністр здоров'я Австро-Угорщини, засновник і директор інституту лікарської хімії в Празі, ректор Українського вільного університету в Празі, професор хімії Української господарської академії в Подєбрадах, дійсний і почесний член Наукового товариства імені Т.Шевченка та багатьох наукових товариств Європи, дійсний член Української академії наук.

Але чи не найбільшу роль Іван Горбачевський зіграв у розвитку чеської науки і культури, якій присвятив більше 30 років свого життя.

Проживши за межами України понад 60 років, він ніколи не поривав з нею своїх зв’язків, не відрікся рідної мови, переживав всі болі України, є символом та взірцем справжнього патріота.

Цього ж дня, 16 травня, у будівлі Першого медичного факультету Карлового університету, де довгі роки працював видатний українець, науковець Іван Горбачевський, відбувся науковий семінар на тему "Професор Іван Горбачевський - засновник чеської медичної хімії". 

З вітальними словами виступили Посол України в Чехії Є.Перебийніс, проректор Тернопільського державного медичного університету імені Івана Горбачевського С.Запорожан, ректор Карлового університету Т.Зіма, декан Першого медичного факультету Карлового університету А.Шедо. Про наукову спадщину та внесок І.Горбачевського у розвиток педагогічної діяльності присутнім розповіли ректор Карлового університету професор Томаш Зіма та професор Станіслав Штіпек. Про те, як відроджується в Україні пам'яті про Івана Горбачевського розповіла директор Департаменту фармакології Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського Олександра Олещук. 
Відбулася презентація перевиданого підручника І.Горбачевського "Медична хімія". Учасники семінару мали можливість оглянути виставку, присвячену науковій, педагогічній та політичній діяльності Івана Горбачевського.

Останні новини

У празькому парку відкрили виставку фотографій українського національного вбрання "Щирі" | 17 вересня, 14:46

Національні українські костюми ХІХ століття, традиції святкування основних річних свят українців та світлини українських зірок в національному вбранні від учора можна побачити в центрі Праги. У популярному серед туристів та пражан парку Кампа відкрилася виставка фотографій з двох проектів «Щирі. Кольори» та «Щирі. Свята», наданих Посольству України в Чехїі ТЦ Домосфера та Gres Todorchuk PR. Виставка триватиме до 6 жовтня 2019 р. 

Київська область підписала Меморандум про співпрацю з Центральночеським краєм Чеської Республіки | 10 вересня, 18:59

10 вересня розпочався візит делегації Київської області на чолі з головою Київської обласної державної адміністрації Михайлом Бно-Айріяном та головою Київської обласної ради Миколою Стариченком до Центральночеського краю Чеської Республіки.

Прем'єр-міністр Чехії Андрей Бабіш взяв участь у відзначенні 28-мої річниці незалежності України в Празі | 06 вересня, 19:04

5 вересня в Празі відбулося дипломатичне прийняття Посольства України з нагоди відзначення 28-ої річниці відновлення незалежності України, що супроводжувалося модним показом нової, інспірованої Україною, колекції одягу чеської дизайнерки українського походження Наталі Руден під назвою «Джерела».

День пам'яті захисників України в Празі | 29 серпня, 19:16

Посол Євген Перебийніс вшанував пам'ять захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни.

У Празі представили визначні туристичні пам'ятки України | 28 серпня, 19:26

23 серпня у приміщенні Посольства України в Чеській Республіці у рамках відзначення Дня Державного Прапора України та Дня незалежності України відбулося відкриття виставки фотографій, що в різні роки перемогли на українських етапах конкурсів «Вікі любить пам’ятки». З 28 серпня частину цих робіт можна побачити на вуличних стендах Посольства у Празі.