Посольство України в Чеській Республіці

Київ 02:16

У Празі вшанували пам'ять жертв депортації кримськотатарського народу

18 травня, 17:20

18 травня на знак жалоби та вшанування пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу перед будівлею Посольства України в Чеській Республіці приспущено Державний прапор України.

Співробітники Посольства спільно з представниками українських громадських організацій Міжнародна асоціація українців «Євромайдан», Товариство українців у Чехії "Берегиня", кримськими татарами, які проживають в Празі, чеською громадськістю провели в Празі біля Меморіалу жертвам комуністичного режиму акцію пам’яті та солідарності з кримськими татарами.

Учасники акції провели паралелі між тим, що чинив сталінський режим 75 років тому та тим, що нині чинить путінський режим в Криму, наголосивши, що нинішня російська влада застосовує ті ж самі каральні форми і методи, що застосовувалися за радянських часів.

За словами Посла України в Чехії Євгена Перебийноса, 18 травня 1944 року, протягом одного дня, цілий народ був оголошений ворогом радянської влади та вигнаний з рідного дому, що без сумніву можна назвати актом геноциду. Євген Перебийніс висловив слова подяки Міністру закордонних справ Чехії Томашу Петршічеку за підтримку суверенітету та територіальної цілісності України та засудження Чеською Республікою політичних переслідувань мешканців Криму, які вважають його складовою частиною України. На його переконання, рано чи пізно, окупований Крим повернеться до України.

Керівник платформи «Bez komunistů.cz» Петр Марек звернув увагу на комунізм як на найвище зло, яке сьогодні недооцінюється. Зло, від якого в колишньому Радянському Союзі найбільше постраждали українці, які лише під час штучного Голодомору втратили мільйони людських життів. За його словами, те, що коїть Росія сьогодні є тому, що російська імперська політика живе і донині.

За словами представниці кримськотатарської громади, кримські татари сьогодні в Криму відчувають і переживають те ж саме, що пережили кримські татари у 1944 році. Залякування, обшуки, затримання та ув’язнення людей, які відстоюють своє право мешкати на своїй рідній землі, є реаліями сьогодення в Криму. Путінським режимом створюються усі умови для втрати кримськими татарами своєї ідентичності та культури. Проте, незважаючи на це, кримські татари вірять в те, що свою нинішню місію - відстояти право на власну землю, вони виконають.

Нагадаємо, депортація була організована за наказом комуністичного диктатора Йосипа Сталіна у в якості колективного покарання за нібито співпрацю кримських татар з нацистськими окупантами. За звичною для радянських каральних органів схемою «ворогами радянської влади» оголошувалися цілі верстви населення як, наприклад, українські селяни, яких назвали куркулями і виморили штучним голодом, кримські татари за, нібито, масову зраду та масовий колабораціонізм за часів окупації Криму гітлерівськими військами.
За офіційними даними, 18 травня 1944 року було депортовано 183 144 тисячі кримських татар; за даними кримських татар – понад 400 тисяч, з яких упродовж першого півтора року померло близько 46% депортованих людей. У каральній операції брали участь 32 тисячі співробітників НКВС. Людям на збори давалося від кількох хвилин до півгодини, з собою дозволялося взяти особисті речі, провізію, посуд та побутовий інвентар. Більшість майна залишилася і була конфіскована державою. Переважна частина депортованих була направлена на спецпоселення до Узбекистану, частина – до ГУЛАГу, а ще частина – для поповнення спецконтингенту для Московського вугільного басейну.
На Батьківщину кримські татари змогли повернутися лише після проголошення незалежності України.

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, stojící lidé, obloha a venku

Останні новини

У празькому парку відкрили виставку фотографій українського національного вбрання "Щирі" | 17 вересня, 14:46

Національні українські костюми ХІХ століття, традиції святкування основних річних свят українців та світлини українських зірок в національному вбранні від учора можна побачити в центрі Праги. У популярному серед туристів та пражан парку Кампа відкрилася виставка фотографій з двох проектів «Щирі. Кольори» та «Щирі. Свята», наданих Посольству України в Чехїі ТЦ Домосфера та Gres Todorchuk PR. Виставка триватиме до 6 жовтня 2019 р. 

Київська область підписала Меморандум про співпрацю з Центральночеським краєм Чеської Республіки | 10 вересня, 18:59

10 вересня розпочався візит делегації Київської області на чолі з головою Київської обласної державної адміністрації Михайлом Бно-Айріяном та головою Київської обласної ради Миколою Стариченком до Центральночеського краю Чеської Республіки.

Прем'єр-міністр Чехії Андрей Бабіш взяв участь у відзначенні 28-мої річниці незалежності України в Празі | 06 вересня, 19:04

5 вересня в Празі відбулося дипломатичне прийняття Посольства України з нагоди відзначення 28-ої річниці відновлення незалежності України, що супроводжувалося модним показом нової, інспірованої Україною, колекції одягу чеської дизайнерки українського походження Наталі Руден під назвою «Джерела».

День пам'яті захисників України в Празі | 29 серпня, 19:16

Посол Євген Перебийніс вшанував пам'ять захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни.

У Празі представили визначні туристичні пам'ятки України | 28 серпня, 19:26

23 серпня у приміщенні Посольства України в Чеській Республіці у рамках відзначення Дня Державного Прапора України та Дня незалежності України відбулося відкриття виставки фотографій, що в різні роки перемогли на українських етапах конкурсів «Вікі любить пам’ятки». З 28 серпня частину цих робіт можна побачити на вуличних стендах Посольства у Празі.