Посольство України в Чеській Республіці

Київ 02:29

У Празі поклали квіти до могил видатних українців - жертв політичних репресій

20 травня, 15:00

19 травня, в День пам'яті жертв політичних репресій, співробітники Посольства України в Чехії вшанували пам'ять українських діячів, які у 1945 році стали жертвами радянського репресивного режиму. 

Посол України Євген Перебийніс та дипломати Посольства України в Чеській Республіці поклали квіти на Ольшанському цвинтарі в Празі до могил таких діячів: 

Августина Волошина - Президента Карпатської України, у травні 1945 року заарештований радянською військовою контррозвідкою, перевезений до Москви, де був закатований в Лефортовській в’язниці; 


Миколи Долиная - міністра охорони здоров'я Карпатської України, у 1945 році заарештований органами НКВС, вивезений до Москви, засуджений, перебував у таборах Нижнього Тагілу. У 1953 році повернувся до Праги, працював лікарем; 


Степана Клочурака - міністра збройних сил Карпатської України, у травні 1945 року заарештований радянськими спецслужбами, відбув понад 10 років у тюрмах і концтаборах СРСР, повернувся до Праги у 1956 році; 


Юрія Перевузника - міністра внутрішніх справ Карпатської України, у 1945 році заарештований радянськими спецслужбами, відбув 11 років каторги в Сибіру, після чого важко хворим повернувся до Праги; 


Максима Славінського – посла УНР в Чехословаччині, заарештований радянською контррозвідкою у 1945 році, помер від катувань у київській Лук’янівській тюрмі; 


Миколи Галагана – посла УНР в Угорщині, у 1945 році заарештований радянськими спецслужбами, подальша його доля невідома. 


Цього ж дня українці Чехії пройшли центром Праги у вишиванках, тримаючи в руках плакати з українськими політичними в'язнями Кремля, привернувши таким чином увагу мешканців та гостей Праги до репресивної політики путінського режиму.

Останні новини

У празькому парку відкрили виставку фотографій українського національного вбрання "Щирі" | 17 вересня, 14:46

Національні українські костюми ХІХ століття, традиції святкування основних річних свят українців та світлини українських зірок в національному вбранні від учора можна побачити в центрі Праги. У популярному серед туристів та пражан парку Кампа відкрилася виставка фотографій з двох проектів «Щирі. Кольори» та «Щирі. Свята», наданих Посольству України в Чехїі ТЦ Домосфера та Gres Todorchuk PR. Виставка триватиме до 6 жовтня 2019 р. 

Київська область підписала Меморандум про співпрацю з Центральночеським краєм Чеської Республіки | 10 вересня, 18:59

10 вересня розпочався візит делегації Київської області на чолі з головою Київської обласної державної адміністрації Михайлом Бно-Айріяном та головою Київської обласної ради Миколою Стариченком до Центральночеського краю Чеської Республіки.

Прем'єр-міністр Чехії Андрей Бабіш взяв участь у відзначенні 28-мої річниці незалежності України в Празі | 06 вересня, 19:04

5 вересня в Празі відбулося дипломатичне прийняття Посольства України з нагоди відзначення 28-ої річниці відновлення незалежності України, що супроводжувалося модним показом нової, інспірованої Україною, колекції одягу чеської дизайнерки українського походження Наталі Руден під назвою «Джерела».

День пам'яті захисників України в Празі | 29 серпня, 19:16

Посол Євген Перебийніс вшанував пам'ять захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни.

У Празі представили визначні туристичні пам'ятки України | 28 серпня, 19:26

23 серпня у приміщенні Посольства України в Чеській Республіці у рамках відзначення Дня Державного Прапора України та Дня незалежності України відбулося відкриття виставки фотографій, що в різні роки перемогли на українських етапах конкурсів «Вікі любить пам’ятки». З 28 серпня частину цих робіт можна побачити на вуличних стендах Посольства у Празі.