Посольство України в Чеській Республіці

Київ 16:32

У Празі представили визначні туристичні пам'ятки України

28 серпня, 19:26

23 серпня у приміщенні Посольства України в Чеській Республіці у рамках відзначення Дня Державного Прапора України та Дня незалежності України відбулося відкриття виставки фотографій, що в різні роки перемогли на українських етапах конкурсів «Вікі любить пам’ятки». З 28 серпня частину цих робіт можна побачити на вуличних стендах Посольства у Празі.

Відвідувачі виставки можуть побачити фотографії, що стали переможцями у номінаціях «Найкраще фото конкурсу» та представляли Україну на міжнародних етапах конкурсу «Вікі любить пам’ятки» у різні роки.

Загалом представлені 22 роботи 17-х авторів, які ілюструють культурну спадщину 12 регіонів України!

Виставка у Празі — перша виставка робіт української частини фотоконкурсу за межами України.
Міжнародний конкурс «Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments Ukraine) вперше було проведено в 2010 році у Нідерландах; наступного року до нього долучилося 18 країн світу; ще через рік, у 2012 — Україна. Протягом 2012—2018 років у Вікісховище було завантажено понад 250 тисяч світлин 32 тисяч українських пам'яток, і це становить 36% з усіх пам’яток культурної спадщини України. Загалом за сім років понад 2300 авторів, як любителів, так і професіоналів, взяли участь у конкурсі. У вересні 2019 року фотозмагання відбудеться в Україні ввосьме.

Конкурс організовують волонтери за підтримки громадської організації Вікімедіа Україна / Wikimedia Ukraine.

Останні новини

Вшанування пам'яті Василя Макуха в Празі | 05 листопада, 18:17

5 листопада 1968 року на київському Хрещатику полився бензином та підпалив себе українець Василь Макух на протест проти російської колонізації України та окупації Чехословаччини влітку 1968 року.

Ретроспективи українських фільмів на кінофестивалі в Їглаві | 28 жовтня, 16:52

На Їглавському кінофестивалі документального кіно, який проходить з 24 по 29 жовтня у Чехії, цього року відбулися одразу дві масштабні ретроспективи українського кіно.

Посол Євген Перебийніс здійснив робочу поїздку до міста Пардубіце | 22 жовтня, 19:32

22 жовтня 2019 р. Посол України в Чехії Євген Перебийніс здійснив робочу поїздку до міста Пардубіце, адміністративного центру Пардубіцького краю, де провів зустріч з мером міста Мартіном Харватом і взяв участь в урочистій церемонії з нагоди відкриття авіасполучення за маршрутом «Київ-Пардубіце» української авіакомпанії SkyUp Airlines.

У Празі показали театральну виставу про тортури в Криму | 15 жовтня, 12:52

Київський «PostPlayТеатр» презентував у Празі театральний перформенс української режисерки Галини Джикаєвої про життя в окупованому Криму, коли з дня на день на півострові не лише море стало чорним. 

Бізнес-день України в м.Брно | 10 жовтня, 16:03

9 жовтня у м. Брно в рамках престижної Міжнародної машинобудівної виставки відбувся бізнес-день України. Участь у заході взяли представники урядових, експертних та ділових кіл Чехії, а також делегація Дніпропетровської області на чолі з головою Дніпропетровської обласної ради Г.Пригуновим, до якої увійшли керівники провідних компаній регіону.