Посольство України в Чеській Республіці

Київ 04:59

У празькому парку відкрили виставку фотографій українського національного вбрання "Щирі"

17 вересня 2019, 14:46

Національні українські костюми ХІХ століття, традиції святкування основних річних свят українців та світлини українських зірок в національному вбранні від учора можна побачити в центрі Праги. 

У популярному серед туристів та пражан парку Кампа відкрилася виставка фотографій з двох проектів «Щирі. Кольори» та «Щирі. Свята», наданих Посольству України в Чехїі ТЦ Домосфера та Gres Todorchuk PR. Виставка триватиме до 6 жовтня 2019 р. 

На відкритті виставки з привітальним словом виступили Посол України в Чехії Євген Перебийніс та депутат районної ради міської частини Praha 1 Петр Бургр. Для гостей виставки та відвідувачів парку прозвучали українські народні пісні в виконанні народних творчих колективів «Джерело» (м.Прага) та «Родoцвіт» (міста Млада Болеслав і Мнєлнік).

Виставка триватиме до 6 жовтня. Експозиція складається з 19 зіркових світлин – 19 історій про святкове вбрання українців столітньої давності з різних регіонів України та українські народні свята. Героями зйомки стали співачки Onuka, Тіна Кароль, Джамала, Дмитро Шуров, Ніна Матвієнко, гурт Dakh Daughters, а також телеведучі Маша Єфросиніна, Леся Нікітюк, Марічка Падалко, прима-балерина Національного академічного театру опери та балету Катерина Кухар та інші.

Кожна з 20-ти фотографій – це точне відтворення костюму певної епохи, регіону України та характерної для нього колористики. Для зйомок було зібрано автентичні строї кінця XIX - початку XX століття і понад 30 кілограмів унікальних прикрас. У зйомках в автентичному народному вбранні взяли участь українські зірки кіно, телебачення, театру, музики, спортсмени, дизайнери. На виставці в Празі будуть представлено світлини з проектів «Щирі. Кольори» (2017 р.) та «Щирі. Свята» (2019 р.).


Фотографії з проекту увійшли до 3 тематичних благодійних календарів: «Щирі», «Щирі. Кольори» та «Щирі. Свята», наклади яких розійшлися у 28 країнах світу. З продажу календарів «Щирі» вдалося зібрати понад 610 000 гривень, які було передано на допомогу пораненим бійцям у Київський військовий шпиталь, «Волонтерській сотні», а також на оновлення музейних фондів до Музею народної творчості Михайла Струтинського (Косів, Івано-Франківська обл., Україна), Новоайдарському краєзнавчому музею (Новоайдар, Луганська обл., Україна) та Національному центру народної культури «Музей Івана Гончара» (м.Київ, Україна).

Проект організований ТЦ Домосфера (Domosfera) у партнерстві з Gres Todorchuk PR
Продюсер: Наталия Кравец, керуючий директор ТЦ «Домосфера»
Креативні продюсери: Yaroslava Gres, Oleksandr Todorchuk
Фото: Дмитро Перетрутов
Наукові консультанти: НЦНК «Музей Івана Гончара»
Підготовка чеської виставки: Анна Грузина

Останні новини

Посол Євген Перебийніс представив роботу Посольства із впорядкуванням українських місць пам'яті в Чехії | 27 грудня 2019, 18:39

27 грудня в приміщенні Посольства України в Чехії відбулася презентація електронного каталогу українських місць пам'яті на території Чеської Республіки за участі Посла Євгена Перебийноса та активістів громадської організації "Український меморіал": дослідниці Ганни Величко та розробника сайту Романа Міщенка.

Українські дипломати вшанували пам'ять послів УНР у Чехії | 22 грудня 2019, 14:01

До Дня працівників дипломатичної служби, який відзначається 22 грудня, працівники Посольства України в Чехії поклали квіти на могили 10 українських дипломатів періоду УНР на цвинтарях у Празі та в Подєбрадах. 

У Празі відзначили найкращих перекладачів української літератури на чеську мову | 07 грудня 2019, 12:48

6 грудня, у п’ятницю, в Посольстві України в Чехії підбили підсумки третього конкурсу серед перекладачів художньої української літератури на чеську мову, який спільно проводять Чеська асоціація україністів, Спілка перекладачів Чехії та Посольство України в Чехії за фінансової підтримки МЗС України та Prague Education Center. Конкурс допомагає не просто популяризувати українську мову та літературу в Чехії, а також розширює коло перекладачів-україністів, які цікавляться Україною, говорять українською та намагаються познайомити своїх співвітчизників з нашої країною через її літературу.

Нагородження переможців Третього конкурсу перекладачів з української на чеську мову | 02 грудня 2019, 18:04

У п’ятницю, 6 грудня, о 18:00 в приміщенні Посольства України в Чехії відбудеться урочиста церемонія нагородження переможців Перекладацького конкурсу з чеської мови на українську.