Посольство України в Чеській Республіці

Київ 08:17

Відбулась презентація Антології сучасних українських оповідань «Україно, давай, Україно!»

07 листопада 2012, 14:44

7 листопада 2012 року в історичній будівлі м.Брно «Dům Pánů z Kunštátu» відбулася урочиста презентація антології сучасних українських оповідань «Україно, давай, Україно!» (Ukrajina, davaj, Ukrajina!), яка вийшла друком в брнянському видавництві «Вітряки» (Větrné mlýny), що спеціалізується на виданні сучасної світової літератури.

У презентації взяли участь видавець Петро Мінаржік та укладач антології, відома чеська письменниця та перекладач Люція Ржегоржікова, викладачі та студенти університету ім.Масарика м.Брно, численна чеська громадськість, яка цікавиться українською культурою. Почесними гостями вечора були українські письменники Тетяна Малярчук і Юрій Андрухович, а також працівники Консульства України в Брно.

Представляючи книгу, Л.Ржегоржікова розповіла, що до антології увійшли 55 оповідань 44 українських авторів. Поруч із творами Юрія Винничука, Оксани Забужко чи Юрія Андруховича в антології представлено також творчість зарубіжних письменників, які пишуть українською мовою: Еви Бісс (Словаччина), Еми Андієвської (ФРН) та Юрія Тарнавського (США). Антологія українського оповідання відображує як розвиток подій в Україні за останніх двадцять років, так і традицію української короткої прози, що нараховує декілька століть. Відбір текстів, якими разом з Л.Ржегоржіковою займався відомий канадський літературознавець Марко Роберт Стех, представляє українське оповідання так, щоб чеський читач зміг відчути як нову поетику, так і традиції, на яких будується сучасна коротка українська проза. Над перекладом творів працювали досвідчені чеські перекладачі разом зі студентами, які вивчають українську мову на відділеннях україністики в університетах Брно і Праги.

Консул України в м.Брно, звертаючись до присутніх, подякував усім причетним за їхню подвижницьку працю та висловив надію, що ця антологія допоможе зламати стереотипи про українців, які досі панують в чеському суспільстві, та служитиме більш глибокому взаєморозумінню між нашими народами, та зачитав учасникам зустрічі вітання Надзвичайного і Повноважного Посла України в Чеській Республіці І.Грицака.

Брнянський режисер і драматург Ян Антонін Пітінськи презентував новий проект видавництва «Větrné mlýny»: візуальну антологію «Україна поетична» (Ukrajina – jedna báseň), яка складається із серії дев’яти короткометражних фільмів про творчість сучасних українських письменників.
У рамках вечора відбулися також авторські читання за участю Юрія Андруховича, а на завершення заходу – презентація страв української кухні.

Останні новини

Українські військові хірурги прибули на навчання до Чехїі | 13 лютого, 18:36

Посол України Євген Перебийніс зустрівся з групою військових хірургів та анестезіологів з України, які сьогодні прибули до Чеської Республіки на навчання.

Посол України в Чехії Євген Перебийніс здійснив робочу поїздку до міста Брно | 08 лютого, 17:59

8 лютого Посол України в Чехії Євген Перебийніс здійснив робочу поїздку до міста Брно, адміністративного центру Південно-Моравського краю, де провів зустріч з мером міста Маркетою Ваньковою. Посол поінформував її про триваючу агресію Росії проти нашої держави, а також ситуаціюз правами людини на тимчасово окупованих територіях в Криму та Донецькій і Луганській областях.

До уваги закордонних українців! Міністерство освіти і науки України виділило квоти на навчання у закладах вищої освіти України | 05 лютого, 12:11

Відповідно до Закону України «Про закордонних українців», постанови Кабінету Міністрів України від 10 травня 2018 року № 344 «Про затвердження Державної програми співпраці із закордонними українцями на період до 2020 року» з метою сприяння задоволенню освітніх потреб закордонних українців, які проживають за межами України,  Міністерство освіти і науки України інформує про виділення у 2019 році квот на навчання закордонних українців за рахунок коштів державного бюджету України у закладах вищої освіти України (далі – ЗВО), підпорядкованих Міністерству освіти і науки.

Поглиблення співпраці з Карловим університетом | 31 січня, 14:31

31 січня Посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс та генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко зустрілися з проректором з міжнародної співпраці «найстарішого за Альпами» Карлового університету Яном Шкргою та директором Інституту східноєвропейських студій Університету Станіславом Тумісом. 

Візит міністра закордонних справ Чеської Республіки в Україну 28-29 січня | 30 січня, 09:24

У перший день візиту в Україну Т.Петршічек зустрівся з главою МЗС України Павлом Клімкіним, Віце-прем'єр-міністром з європейської інтеграції Іванною Климпуш-Цинцадзе, заступником Голови Верховної Ради Іриною Геращенко та представниками кримських татар на чолі з уповноваженим Президента у справах кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим та представниками неурядового сектору. Наступного дня Томаш Петршічек разом зі своїм данським колегою у супроводі Павла Клімкіна відвідали пропускний пункт Гутове на сході України та місто Маріуполь.