Посольство України в Чеській Республіці

Київ 16:34

Відбулась презентація Антології сучасних українських оповідань «Україно, давай, Україно!»

07 листопада 2012, 14:44

7 листопада 2012 року в історичній будівлі м.Брно «Dům Pánů z Kunštátu» відбулася урочиста презентація антології сучасних українських оповідань «Україно, давай, Україно!» (Ukrajina, davaj, Ukrajina!), яка вийшла друком в брнянському видавництві «Вітряки» (Větrné mlýny), що спеціалізується на виданні сучасної світової літератури.

У презентації взяли участь видавець Петро Мінаржік та укладач антології, відома чеська письменниця та перекладач Люція Ржегоржікова, викладачі та студенти університету ім.Масарика м.Брно, численна чеська громадськість, яка цікавиться українською культурою. Почесними гостями вечора були українські письменники Тетяна Малярчук і Юрій Андрухович, а також працівники Консульства України в Брно.

Представляючи книгу, Л.Ржегоржікова розповіла, що до антології увійшли 55 оповідань 44 українських авторів. Поруч із творами Юрія Винничука, Оксани Забужко чи Юрія Андруховича в антології представлено також творчість зарубіжних письменників, які пишуть українською мовою: Еви Бісс (Словаччина), Еми Андієвської (ФРН) та Юрія Тарнавського (США). Антологія українського оповідання відображує як розвиток подій в Україні за останніх двадцять років, так і традицію української короткої прози, що нараховує декілька століть. Відбір текстів, якими разом з Л.Ржегоржіковою займався відомий канадський літературознавець Марко Роберт Стех, представляє українське оповідання так, щоб чеський читач зміг відчути як нову поетику, так і традиції, на яких будується сучасна коротка українська проза. Над перекладом творів працювали досвідчені чеські перекладачі разом зі студентами, які вивчають українську мову на відділеннях україністики в університетах Брно і Праги.

Консул України в м.Брно, звертаючись до присутніх, подякував усім причетним за їхню подвижницьку працю та висловив надію, що ця антологія допоможе зламати стереотипи про українців, які досі панують в чеському суспільстві, та служитиме більш глибокому взаєморозумінню між нашими народами, та зачитав учасникам зустрічі вітання Надзвичайного і Повноважного Посла України в Чеській Республіці І.Грицака.

Брнянський режисер і драматург Ян Антонін Пітінськи презентував новий проект видавництва «Větrné mlýny»: візуальну антологію «Україна поетична» (Ukrajina – jedna báseň), яка складається із серії дев’яти короткометражних фільмів про творчість сучасних українських письменників.
У рамках вечора відбулися також авторські читання за участю Юрія Андруховича, а на завершення заходу – презентація страв української кухні.

Останні новини

Вшанування пам'яті Василя Макуха в Празі | 05 листопада, 18:17

5 листопада 1968 року на київському Хрещатику полився бензином та підпалив себе українець Василь Макух на протест проти російської колонізації України та окупації Чехословаччини влітку 1968 року.

Ретроспективи українських фільмів на кінофестивалі в Їглаві | 28 жовтня, 16:52

На Їглавському кінофестивалі документального кіно, який проходить з 24 по 29 жовтня у Чехії, цього року відбулися одразу дві масштабні ретроспективи українського кіно.

Посол Євген Перебийніс здійснив робочу поїздку до міста Пардубіце | 22 жовтня, 19:32

22 жовтня 2019 р. Посол України в Чехії Євген Перебийніс здійснив робочу поїздку до міста Пардубіце, адміністративного центру Пардубіцького краю, де провів зустріч з мером міста Мартіном Харватом і взяв участь в урочистій церемонії з нагоди відкриття авіасполучення за маршрутом «Київ-Пардубіце» української авіакомпанії SkyUp Airlines.

У Празі показали театральну виставу про тортури в Криму | 15 жовтня, 12:52

Київський «PostPlayТеатр» презентував у Празі театральний перформенс української режисерки Галини Джикаєвої про життя в окупованому Криму, коли з дня на день на півострові не лише море стало чорним. 

Бізнес-день України в м.Брно | 10 жовтня, 16:03

9 жовтня у м. Брно в рамках престижної Міжнародної машинобудівної виставки відбувся бізнес-день України. Участь у заході взяли представники урядових, експертних та ділових кіл Чехії, а також делегація Дніпропетровської області на чолі з головою Дніпропетровської обласної ради Г.Пригуновим, до якої увійшли керівники провідних компаній регіону.