Посольство України в Чеській Республіці

Київ 04:19

Підготовка до виборів 2019

10 жовтня 2018, 00:00

До уваги громадян України!

У зв'язку з підготовкою до проведення виборів нагадуємо про порядок реалізації Вашого виборчого права!

Усі громадяни України, які проживають чи перебувають в період підготовки та проведення виборів за межами України, мають право голосувати на території іноземної держави, не залежно від того, чи перебувають вони на консульському обліку в закордонній дипломатичній установі України. Законодавство України надає можливість проголосувати всім громадянам України, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном. Водночас реалізація такої можливості багато у чому залежить від самих громадян України. Найдоступнішим шляхом включення виборця до Реєстру виборців, або зміни його виборчої адреси в Реєстрі є узяття на консульський облік.

 Так, для включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці громадянин України за кордоном може:

 1) у будь який зручний для себе час (у тому числі поза межами виборчого процесу) в понеділок, середу або п’ятницю з 08:00 до 12:00:

- особисто подати до Посольства заяву про включення до Реєстру або зміну виборчої адреси (якщо його вже включено до Реєстру), попередньо перевіривши свої дані в "Особистому кабінеті виборця";

- звернутися особисто до Посольства для постановки на консульський облік.

 

2) безпосередньо під час виборчого процесу особисто подати до дільничної виборчої комісії заяву щодо неправильностей у попередньому списку виборців не пізніше як за п’ять днів до дня голосування.

При поданні заяви про включення до Реєстру або зміну виборчої адреси в Реєстрі попередньо перевіряти своє включення до Реєстру та виборчу адресу. Дізнатися, чи включений громадянин до Реєстру, та перевірити, чи правильно вказано в Реєстрі його прізвище, ім’я, по батькові та виборчу адресу, можна за допомогою онлайн сервісу «Особистий кабінет виборця» (https://www.drv.gov.ua/ords/f?p=111:LOGIN) на веб-сторінці «Державний реєстр виборців». Для цього потрібно зареєструватися в «Особистому кабінеті виборця» і зробити відповідний запит. Орієнтовно протягом однієї доби виборець отримує відомості щодо своїх даних у Реєстрі на електронну адресу, вказану при реєстрації.

 Просимо слідкувати за інформацією, яка розміщується на сайті Посольства України та звертатись з питань участі у виборчому процесі заздалегідь.

 Ел. пошта: cons_cz@mfa.gov.ua

Поштова адреса: Charlese de Gaulla 915/27, 160 00 Praha 6