Velvyslanec Vasyl Zvaryč dnes uskutečnil první setkání s prvním vicepremiérem, ministrem vnitra České republiky Vítem Rakušanem.
Během setkání diskutovali o další podpoře dočasně přemístěných osob z Ukrajiny na území Česka, zejména zranitelných skupin obyvatel. Zvláštní pozornost byla věnována společnému boji proti ruské dezinformaci.
Domluvili se na dalším rozvoji spolupráce na cestě k vítězství Ukrajiny nad ruským agresorem.
Vasyl Zvaryč vyjádřil vděčnost Vítu Rakušanovi za neochvějnou podporu Ukrajiny v boji za územní celistvost a suverenitu, stejně jako za pomoc při adaptaci Ukrajinců na území Česka. Vít Rakušan také poděkoval velvyslanci za pomoc, kterou Ukrajina poskytla při odstraňování následků povodní v regionech Česka.