Velvyslanec Ukrajiny Vasyl Zvaryč se dnes zúčastnil slavnosti prvního zvonění na dvou ukrajinských školách v Praze.
Ve škole „Ridna škola“ zazvonil první zvonek skutečně poprvé, zatímco ve škole „Erudit“ již zazvonil po sedmnácté.
Vasyl Zvaryč přivítal ukrajinské školáky, učitele a rodiče na začátku nového školního roku a pronesl důležitá slova:
„Dnes bych vás všechny chtěl požádat, abyste se v myšlenkách ponořili do Ukrajiny a podpořili naše děti tam, které, bohužel, pod dronovými a raketovými útoky, pokračují ve vzdělávání, i když jsou v úkrytech. Tímto ukazujeme celému světu, jak je ukrajinský národ nepřemožitelný. Buďte hrdí na to, že jste Ukrajinci.“
S začátkem nového školního roku, drazí Ukrajinci. Věříme v naše vítězství!
Sláva Ukrajině a děkujeme Ozbrojeným silám Ukrajiny!