Velvyslanec Ukrajiny Vasyl Zvaryč se dnes setkal s vicepremiérem, ministrem zdravotnictví České republiky Vlastimilem Válkem.
Projednali otázky týkající se procesu uznávání kvalifikace ukrajinských lékařů v Česku. Dohodli se na pokračování spolupráce zaměřené na výměnu zkušeností při implementaci ukrajinské národní legislativy do práva EU. Rovněž diskutovali o zapojení českých zdravotnických zařízení do realizace projektu první dámy Ukrajiny Oleny Zelenské „Mezinárodní zdravotní partnerství“.
Vasyl Zvaryč vyjádřil Vlastimilu Válkovi vděčnost za plnou podporu Ukrajiny na všech úrovních, za významnou pomoc Ukrajincům v Česku, za podporu naší země v boji proti ruským okupantům a v boji za spravedlivý mír pro Ukrajinu a bezpečnost celého evropského kontinentu.