Ministr zahraničních věci Ukrajiny Andrij Sybiha:
"Putinovy hrozby nefungují. Spojenci Ukrajiny by jim neměli podléhat. Na jaře 2022 varoval před neslýchanými důsledky, pokud Západ poskytne Ukrajině zbraně na obranu. Zbraně byly poskytnuty. Putin nic neudělal. Podobná rétorika se opakovala mnohokrát v posledních letech.
Putin hrozil následky rozšiřování NATO, ale nic neudělal, když se Finsko a Švédsko připojily k NATO. Navzdory všem hrozbám nic neudělal, když Ukrajina dostala
F-16. Pokaždé, když Putin čelí síle, ustoupí a najde způsob, jak to vysvětlit svým lidem.
Putin hrozí, aby oslabil podporu Ukrajiny. Spojenci ji však musí posílit. Odstranit omezení. Posílit dalekonosné zbraně, vzdušný štít, ekonomickou a energetickou odolnost Ukrajiny. Strach a váhání znamenají smrt a krize. K obnovení míru je třeba odvahy, ne strachu."