Dnes se uskutečnilo první protokolární setkání velvyslance Ukrajiny v České republice Vasyla Zvaryče s předsedou Senátu Parlamentu České republiky Milošem Vystrčilem.
Během setkání byla projednána otázka dalšího rozvoje ukrajinsko-českých vztahů v politické, ekonomické, vojenské a humanitární oblasti. Rovněž se hovořilo o možnosti rehabilitace dětí ukrajinských vojáků na území České republiky.
Bylo dohodnuto pokračovat v práci zaměřené na výměnu zkušeností při implementaci ukrajinského národního práva do legislativy EU.
Vasyl Zvaryč vyjádřil vděčnost Miloši Vystrčilovi za jeho osobní účast na Čtvrtém summitu Mezinárodní krymské platformy a za významnou podporu Ukrajiny na všech úrovních v boji proti ruské agresi, za spravedlivý mír a za bezpečnost celého evropského kontinentu.