Прийом здійснюється за попереднім онлайн-записом: https://go.mfa.gov.ua/
Інформуємо, що з 18.06.2024 вчинення в ЗДУ консульських дій за заявами громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років здійснюється з урахуванням особливостей, встановлених законодавством України у сфері виконання військового обовʼязку. 3 детальними розʼясненнями з цього питання можна ознайомитися на вебсайті M3C України.
Щоб оформити документ про здатність укласти шлюб в Чехії (довідку про сімейний стан), необхідно заповнити заяву про шлюбну спроможність, а також принести копію першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон та паспорта громадянина України.
Якщо до цього часу ви перебували у шлюбі, потрібно надати копію документів, що підтверджують факт припинення попереднього шлюбу (свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду тощо).
Зареєструватися потрібно на "Нотаріальні дії, Засвідчення вірності підпису".
Щоб оформити дозвіл одного з батьків на виїзд дитини за межі України, необхідно заповнити заяву та принести такі документи:
- копії закордонних паспортів присутнього з батьків та майбутньої супроводжуючої особи;
- свідоцтво про народження дитини.
Щоб оформити заяву про прийняття (відмову) спадщини в Посольстві, з собою необхідно мати: - заповнити заяву;
- закордонний паспорт та його копію;
- ідентифікаційний код;
- свідоцтво про смерть особи (його копію);
- заповіт (його копію), у разі якщо спадщину оформлено на ваше ім'я.
Потрібно зареєструватися на прийом на конкретну годину онлайн.
Посольством видається заява встановленого зразка . У випадку, якщо юрист/нотаріус/компетентний орган видав Вам заяву іншого зразка, проєкт цієї заяви (обов'язково формат doc ) для засвідчення необхідно надіслати на адресу електронної пошти [email protected] перед запланованим візитом (за тиждень).
Для засвідчення справжності підпису на заяві-згоді на реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання громадянин України подає:
- Заповнену заяву;
- Закордонний паспорт заявника - оригінал та копія першої сторінки;
- [У випадку реєстрації місця проживання дитини] Копія свідоцтва про народження дитини;
- Копія паспорта громадянина України особи, яка буде здійснювати виписку/прописку ;
Для засвідчення справжності підпису на заяві-згоді на продаж одним з подружжя спільного майна громадянин України подає:
- заповнену заяву;
- закордонний паспорт заявника – оригінал та копія першої сторінки;
- копію довідки з реєстраційним номером облікової картки платника податків заявника (ідентифікаційний код);
- копія першої сторінки паспорта іншого з подружжя, який буде здійснювати продаж майна та/або свідоцтво про шлюб.
- проєкт заяви для засвідчення підпису [у випадку необхідності засвідчення підпису на заяві, виданій юристом/нотаріусом] –надіслати проєкт на електронну пошту перед візитом на електронну адресу [email protected]
Для посвідчення довіреності громадянин України подає:
1. Заповнена заява;
2. Проєкт довіреності, яку необхідно посвідчити (проєкт має бути повністю заповненим та готовим до посвідчення) надіслати в електронному вигляді на адресу електронної пошти - формат doc, з можливістю редагування тексту);
Проєкт довіреності (формат doc) необхідно надіслати перед візитом (за тиждень) на електронну адресу [email protected] ;
3. Закордонний паспорт заявника - оригінал та копія першої сторінки;
4. Внутрішній паспорт заявника (копії всіх сторінок з відмітками);
5. Копію довідки з реєстраційним номером облікової картки платника податків заявника (ідентифікаційний код);
7. Внутрішній паспорт представника (копії всіх сторінок з відмітками);
8. Копію довідки з реєстраційним номером облікової картки платника податків представника (ідентифікаційний код);
9. Документ, який підтверджує родинний зв'язок з представником - у разі наявності (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб).
Дипломатичні та консульські установи України за кордоном вчиняють нотаріальні дії, передбачені законодавством України. Порядок вчинення нотаріальних дій консулом визначається статтею 38 Закону про Нотаріат України, статтею 44 Консульського Статуту України, Положенням про порядок учинення нотаріальних дій в дипломатичних представництвах та консульських установах України та іншими актами законодавства України. Нотаріальне діловодство в дипломатичних та консульських установах України за кордоном ведеться виключно українською мовою.
Нотаріальне посвідчення документів проводиться в приміщенні консульського відділу на загальних підставах у години прийому відвідувачів.
Відповідно до статті 38 Закону України «Про нотаріат» консульський відділ вчиняє, зокрема такі нотаріальні дії:
|
Нотаріальна дія |
1. |
посвідчує угоди (договори, заповіти, доручення та ін.), крім договорів про відчуження та заставу жилих будинків, квартир, дач, садових будинків, гаражів, земельних ділянок, іншого нерухомого майна, що знаходиться в Україні; |
2. |
вживає заходів до охорони спадкового майна; |
3. |
видає свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя; |
4. |
засвідчує вірність копій документів і виписок з них; |
5. |
засвідчує справжність підпису на документах; |
6. |
засвідчує вірність перекладу документів з однієї мови на іншу; |
7. |
засвідчує факт, що громадянин є живим; |
8. |
засвідчує факт знаходження громадянина в певному місці; |
9. |
засвідчує тотожність громадянина з особою, зображеною на фотокартці; |
10. |
засвідчує час пред'явлення документів; |
11. |
вчиняє виконавчі написи; |
12. |
вчиняє морські протести. |
Нотаріальні дії вчинюються в день пред'явлення всіх необхідних для цього документів: особистої заяви щодо вчинення нотаріальної дії, паспорта громадянина України для виїзду за кордон та сплати консульського збору.
Вчинення нотаріальних дій може бути відкладене при необхідності витребування додаткових відомостей чи документів або направлення документів на експертизу, а також на інших підставах, передбачених законодавством України.
Нотаріально посвідчувані угоди, а також доручення, заяви та інші документи підписуються заявником особисто в присутності консульської посадової особи (консула), яка вчинює нотаріальні дії. Якщо угоду, доручення, заяву чи інший документ підписано за відсутності консула, то особа, яка підписала такий документ, повинна особисто підтвердити, що документ підписаний нею.
Якщо вчинення нотаріальної дії суперечить законодавству України, консул відмовляє у вчиненні такої дії. Консул не приймає для вчинення нотаріальних дій документи, якщо вони не відповідають вимогам законодавства України, або можуть за своїм змістом завдати шкоди інтересам України, або містять відомості, що порочать честь і гідність громадян.
Не приймаються для вчинення нотаріальних дій документи, що мають підчистки або дописки, закреслені слова чи інші незастережені виправлення, а також документи, написані олівцем.
Консул засвідчує доручення, заяви тощо від імені однієї або кількох осіб на ім'я однієї або двох осіб (за умови їхнього проживання за однією адресою).
Під час звернення необхідно пред’явити такі документи:
— паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
— примірник документу, який необхідно посвідчити або засвідчити;
— довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру платника податків;
— квитанцію про сплату тарифу (залежно від консульської дії видається консульською посадовою особою після прийняття документів);
— інші документи, необхідні для вчинення нотаріальної дії (свідоцтво про право власності на нерухоме майно, свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про смерть тощо).
При посвідченні договорів майнового характеру до консульського відділу додатково треба подати відомості:
— для юридичних осіб-резидентів – відомості про найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України;
— для юридичних осіб-нерезидентів – найменування, місцезнаходження та державу;
— для громадян України – прізвище, ім’я, по-батькові, адреса постійного місця проживання та ідентифікаційний номер згідно з Державним реєстром фізичних осіб – платників податків та інших обов’язкових платежів;
— для іноземців та осіб без громадянства – прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), громадянство, адресу місця проживання.
Ненадання відомостей або документів на вимогу консула є підставою для відкладення, зупинення нотаріальної дії або відмови в її вчиненні.
При вчиненні нотаріальних дій консул встановлює особу громадянина України, його представника або представника підприємства, установи, організації, що звернулися за вчиненням нотаріальних дій. Встановлення особи громадянина України здійснюється за паспортом. Вчинення нотаріальних дій може бути відкладено у разі рішення консула України витребувати додаткові відомості чи документи або направити документи на експертизу, а також на інших підставах, передбачених законодавством України.
Правоздатність юридичної особи (установа, підприємство, організація) установлюється на основі установчих документів (статуту, установчого договору, для некомерційних організацій - загального положення), документів про реєстрацію. Консул також перевіряє повноваження представника юридичної особи на основі:
— Наявності в нього службового посвідчення з фотокарткою, яке містить вказівку на те, що він є представником юридичної особи;
— Нотаріально засвідчених виписок із протоколів про призначення посадових осіб, що мають повноваження підписувати документ від імені даної юридичної особи;
— Доручення на здійснення відповідної юридичної дії.
Нотаріально посвідчувані правочини, заяви та інші документи підписуються у присутності консула, який вчинює нотаріальні дії.