• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • čeština
❓ Часті запитання з консульської проблематики (F.A.Q.)
Опубліковано 17 грудня 2020 року о 18:10

Як оформити пенсію громадянину України?

З цього питання слід звертатися до територіальних органів Пенсійного фонду України за місцем реєстрації в Україні.

Призначення, перерахунок та виплата пенсій є компетенцією виключно Пенсійного фонду України.

Поштова адреса: 01601, м.Київ-14, вул. Бастіонна, 9

Електронна пошта: pf-it@gu.kiev.ua,

Факс: (044) 284-73-37

Офіційний веб-сайт: www.pfu.gov.ua

Пенсійний веб-портал:  http://portal.pfu.gov.ua/Info/DetailF

Присутність на Facebook.com: Пенсійний фонд України

Телефонний контактний центр Пенсійного фонду України:

0-800-503-753 (зі стаціонарних телефонів по всій Україні - безкоштовно)

Приймальня громадян Пенсійного фонду України:

м. Київ, вул. Бастіонна, 9, окремий вхід в приміщення зі сторони вулиці Сергія Струтинського.


Чи може консульська посадова особа надавати послуги адвоката?

Консульська посадова особа не може виступати у якості адвоката фізичних або юридичних осіб України за кордоном через відповідні обмеження, передбачені законодавством іноземних країн та міжнародними договорами.


Як оформити отримання матеріальної допомоги при народженні дитини?

З цього питання слід звертатися до органів соціального захисту населення за місцем проживання в Україні.

Нарахування та виплата матеріальної допомоги при народженні дитини є компетенцією виключно Міністерства соціальної політики України: м.Київ, вул. Еспланадна, 8/10, 01601

Тел.  +38 (044) 289-66-89; +38 (044) 226-24-45

Факс  +38 (044) 289-00-98

Офіційне інтернет-представництво: www.mlsp.gov.ua

Eлектронна адреса: info@mlsp.gov.ua

Які правила переміщення предметів через митний кордон України?

Питання, що стосуються ввезення/вивезення, тимчасового ввезення, транзиту предметів, переміщення транспортних засобів, митного оформлення міжнародних поштових та експрес відправлень, переміщення продуктів харчування, переміщення валюти та культурних цінностей є компетенцією Державної митної служби України.

Поштова адреса: 04119, м. Київ-119, вул. Дегтярівська, 11-г

Телефони: +38 (044) 247-26-06,   +38 (044) 247-27-06

Факс: +38 (044) 247-28-51,  +38 (044) 489-02-12

E-mail: dmsu@customs.gov.ua

Телефон довіри: +38 (044) 247-27-19

Я отримав дозвіл на довготермінове проживання в ЧР - "trvalý pobyt". Для того, щоб мати право керувати транспортним засобом, я тепер повинен поміняти українське посвідчення водія на чеське. Чи можна це зробити в консульському відділі Посольства?

На сьогоднішній день основним документом, який регулює міжнародний дорожній рух і встановлює вимоги до його учасників та їх документів, є Конвенція «Про дорожній рух» 1968 року (далі - Конвенція), яку Україна ратифікувала 12.07.1974.

Змінами до Конвенції від 26.03.2006 року передбачається (згідно статей 41 та 43 і додатків 6 та 7) застосування нових форм національних та міжнародних посвідчень водія. Ці зміни було прийнято відповідними органами Європейської економічної комісії ООН у 2006 році з терміном впровадження впродовж 5 років.

У цьому зв’язку, з 29 березня 2011 року Україна відповідно до вимог Конвенції розпочала видачу посвідчень водія із зазначенням їх терміну дії.

Крім того, відповідно до п. 3 додатку 6 Конвенції, відомості до посвідчення водія вносяться або лише літерами латинського алфавіту, або ж дублюються ними.

Постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.1992 р. № 47 «Про затвердження зразків національних та міжнародного посвідчень водіїв і документів, необхідних для реєстрації транспортних засобів» (із змінами) в тому числі затверджено зразки національних та міжнародного посвідчення водія транспортних засобів, що відповідають вимогам Конвенції.

Зокрема, Постановою КМ № 185 від 13.03.2013 р. (набрала чинності 28.03.2013 р.) Деякі питання виконання Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» затверджено єдині зразки бланків документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи. У технічному описі бланку посвідчення водія (додаток 8 до Постанови) у п.10 зазначено, що «Назва держави і документа зазначаються українською, російською, англійською та французькою мовами. Інформація про прізвище та ім’я особи зазначається українською мовою і латинськими літерами. Усі інші написи у посвідченні водія зазначаються українською та англійською мовами.».

Громадяни України, які отримали дозвіл на довготермінове перебування в ЧР, відповідно до вимог законодавства країни перебування зобов’язані поміняти посвідчення водія, видане уповноваженим органом України на чеське посвідчення водія (§116, п.3, Закону ЧР № 361/2000 Про дорожній рух та про внесення змін до деяких законів). Заміні (без здачі іспитів) підлягають посвідчення водія, які відповідають нормам Конвенції «Про дорожній рух», в т.ч., додатку 6 до неї.

Таким чином громадяни України, які мають посвідчення водія старого зразка, повинні звернутися до підрозділів ДАІ МВС України з метою отримання національного посвідчення водія нового зразка з написанням органу видачі відповідно до міжнародних вимог і лише після цього матимуть можливість поміняти його на чеське посвідчення водія.

МІГРАЦІЙНИЙ КАЛЬКУЛЯТОР ДМСУ

За допомогою сервісу можна розрахувати кількість днів перебування у країні.

Покроково введіть у форму наступну інформацію:

 1. дата контролю - день, на який здійснюється перевірка терміну перебування (зазвичай - дата виїзду з країни, у т.ч. запланована);
 2. дати в'їздів та виїздів з країни протягом контрольованого періоду (тобто між датою контролю та розрахованою датою початку періоду контролю).

Натисніть кнопку «Розрахувати» для отримання результатів.

Пропонуємо ознайомитися з низкою дописів щодо поширених питань консульської сфери, підготовлених Департаментом консульської служби за принципом "Коротко. Просто. Зрозуміло". 

Усі наявні дописи - за хештегом #КонсулДопомагає  

Хочете легко знаходити ці та майбутні дописи? Просто додайте посилання на хештег до закладок у своєму браузері. 

Найкраще сплатити збір безконтактно карткою безпосередньо у Посольстві. Банківська комісія за це складає лише 25 чеських крон.
Якщо у Вас немає банківської картки, Ви зможете оплатити вартість послуг в поштовому відділенні чи грошовим переказом після отримання квитанції про оплату від консульського співробітника. 

Ні, але ви можете замовити персональну доставку паспорта кур’єром компанії DHL, але тільки після того, як на порталі http://passport.mfa.gov.ua/ статус Вашого паспорта значиться як «виготовлений».

Для цього потрібно:

1) замовити експрес-доставку Вашого Документа за посиланням: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/23094;

Важливо! Заповніть всі поля у платіжному вікні: Країна, Назва Посольства, вхідний номер заявки (ідентифікатор сесії), ПІБ власника паспорту, Ваш E-mail. Після підтвердження оплати Вашої заявки на рахунок DHL Express Україна, розпочинається виконання Вашого замовлення,


2) надіслати на електронну адресу Посольства: consul_cz@mfa.gov.ua такі два файли у форматі «PDF» (!): вашу заяву на доставку паспорта (зразок тут) та автоматично сформовану квитанцію про оплату послуги.

Важливо! Ваш Документ після виготовлення та надходження до МЗС України, передається до компанії DHL для експрес доставки до країни призначення на адресу Посольства. При виникненні додаткових запитань щодо переміщення Документа мережею DHL, звертайтесь, будь ласка, до контактного центру DHL за телефоном +38 044 4902606, або за електронною адресою: uadhl.kad@dhl.com .  

Доставлений до Посольства паспорт можна отримати у понеділок, середу та п’ятницю з 14:00 по 15:00 без попереднього запису (!) у порядку «живої» черги.

Ні, цей документ оформляється лише в Україні у органах ДМС України. Посольство оформляє лише закордонні паспорти.

Ні, цей документ оформляється лише в Україні у сервісних центрах МВС України. 

Звертатися слід до місцевого уряду/магістрату (відділ транспорту), на території якого Ви проживаєте в Чехії.

Звертатися слід до місцевого уряду/магістрату (відділ матрики), на території якого ви проживаєте в Чехії.

Звертатися слід до суду відповідного адміністративного району, на території якого Ви проживаєте в Чехії.

Ні, для цього слід звертатися до судових перекладачів.

Адреси за посиланням: https://www.kstcr.cz/cz/url-members/params/members[region]//members[name]//members[languages]/10

Зареєструватися он-лайна на сайті: registration.mfa.gov.ua

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux