• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • čeština
Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон (молодші 16 років)
Опубліковано 07 листопада 2024 року о 14:25

Подача документів з метою оформлення дитині Паспорта громадянина України для виїзду за кордон (далі – Закордонний паспорт) здійснюється за попереднім записом в Електронній черзі за посиланням: https://go.mfa.gov.ua/.

УВАГА! Консульський відділ Посольства приймає громадян виключно за наявності у них готового пакету документів (оригінали, ксерокопії, фото 10х15 для дітей віком до 12 років).

У заброньований часовий проміжок один з батьків дитини має особисто звернутися до Консульського відділу Посольства та подати наступні документи (та їхні копії):

  • заповнена заява-анкета;
  • оригінал та копія першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон, оформленого на дитину (у разі наявності);
  • усі наявні паспорти громадянина України для виїзду за кордон;
  • оригінал та копія паспорта громадянина України у формі картки, якщо дитині виповнилося 14 років (в умовах воєнного стану є можливість оформити паспорт громадянина України у формі ID-картки у виїзних закордонних центрах Державного підприємства «Документ»);
  • оригінали та копії першої сторінки паспортів громадянина України для виїзду за кордон обох батьків дитини (за наявності);
  • оригінал та копія свідоцтва про народження дитини,
    • якщо свідоцтво про народження видане іноземною установою необхідно також надати засвідчений переклад на українську мову.
    • якщо дитина народилася за кордоном також подається оригінал та копія довідки про реєстрацію особи громадянином України;
  • копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (індивідуального податкового номера) (за наявності);
  • оригінал та копія дозволу на проживання дитини в Чехії (за наявності);
  • оригінал та копія дозволу на проживання в Чехії одного з батьків дитини;


Якщо Закордонний паспорт оформляється дитині віком до 12 років необхідно також подати:

  • одне чітке кольорове фото дитини студійної якості розміром 10×15 сантиметрів, яке відповідає правилам фотографування, встановленим Державною міграційною службою України (однорідний білий фон, не допускаються тіні, зображення голови – 70% фото, закритий рот, голова та шия без повороту та нахилу, погляд прямий тощо).

При цьому фізична присутність дітей віком до 12 років для оформлення Закордонного паспорта не вимагається.

Для оформлення Закордонного паспорта дитині віком від 12 до 16 років документи подаються одним з її батьків. Але дитина повинна бути присутня в Консульському відділі Посольства для сканування відбитків пальців та фотографування.

Для зручності формування ваших досьє просимо робити копії документів з використанням якомога меншої кількості паперу (декілька документів на сторінці з обох сторін аркуша).

За оформлення Закордонного паспорта особі, яка не досягла 16-річного віку, стягується консульський збір за автоматизовану обробку даних у сумі 895 ч.кр. (відповідно до встановлених тарифів), який можна сплатити безпосередньо в приміщенні Консульського відділу Посольства з використанням платіжного терміналу.

Консульський відділ не приймає готівку.



Перевірити стан оформлення паспорта можна перейшовши  за посиланням - http://passport.mfa.gov.ua.


  • У полі "ІДЕНТИФІКАТОР СЕСІЇ" необхідно ввести код, зазначений у довідці,  отриманій під час консульського прийому при подачі документів.
  • Статус "ДОКУМЕНТ ПРИБУВ ДО ЗДУ" означає, що документ знаходиться у консульському відділі Посольства Україні в Чеській Республіці та готовий до видачі.


Звертаємо увагу, що  статус "ДОКУМЕНТ ВИГОТОВЛЕНО" не означає, що документ готовий до видачі. 

Паспорт можна отримати виключно за наявності статусу "ДОКУМЕНТ ПРИБУВ ДО ЗДУ".

Доставка з України Паспортів громадян України для виїзду за кордон (далі – Закордонний паспорт), оформлених в Консульському відділі Посольства України в Чеській Республіці, відбувається не регулярно, а відповідно до графіку доставки дипломатичної пошти. Таким чином отримання з України вже виготовленого Закордонного паспорта може відбутися із затримкою.

Якщо Закордонний паспорт потрібен негайно, є можливість прискорити його доставку до Консульського відділу Посольства з використанням двох служб міжнародної кур’єрської доставки (на вибір).

Інформуємо, що на період дії в Україні воєнного стану експрес-доставка виготовлених паспортів громадянина України для виїзду за кордон (ПГУВК) здійснюватиметься виключно за допомогою операторів поштового зв’язку з міжнародних експрес-відправлень «VFS.Global» та «DHL Express».

Для того, щоб скористатися зазначеним сервісом, необхідно:

Перевірити на сайті http://passport.mfa.gov.ua/ стан оформлення закордонного паспорта.

Для перевірки - вводимо номер з шести цифр (це номер ідентифікатора сесії, який Вам видає консульська посадова особа під час подачі документів на оформлення паспорта). У разі, якщо Вам не було надано шестизначний номер, зверніться до Консульського відділу Посольства України в Чехії за електронною адресою [email protected]a.

Позначка «Документ виготовлено» на сайті passport.mfa.gov.ua означає, що Ви можете розпочати процедуру доставки паспорта.

Для замовлення паспорта необхідно пройти кілька простих кроків описаних нижче:

  1.  для доставки оператором поштового зв’язку з міжнародних експрес-відправлень «VFS.Global»

       2. для доставки оператором поштового зв’язку з міжнародних експрес-відправлень «DHL Express»

  • натисніть на зображення паспорту України на сайті https://dhlportal.com.ua/;
  • заповніть всі поля у платіжному вікні: Країна (Чехія), вхідний номер заявки (це номер ідентифікатора сесії з шести цифр, який Вам було видано консульською посадовою особою Посольства України в Чехія під час подання Вами заяви на оформлення паспорту), ПІБ власника паспорту, Ваш E-mail, сплатити в режимі он-лайн послугу за використання DHL;
  • заповніть заяву ( .pdf , 112.14 Кб )

  • Заповнену заяву та ПДФ квитанції про оплату необхідно надіслати у сканованому вигляді на електронну адресу Консульського відділу Посольства України в Чехії [email protected]a  з приміткою «ДОСТАВКА ПАСПОРТА». Для Вашої зручності просимо у листі вказувати контактний номер телефона.

  • 3. для доставки національним поштовим оператором "Укрпошта":

  • Здійснити реєстрацію на сайті: https://my.ukrposhta.ua/passport-shipping-info
    Заповнити заяву: zrazok-zayavi.doc

    Якщо у Вас виникнуть будь-які запитання, звертайтесь за телефоном 0 800 300 545 або електронною адресою[email protected].

  • Заповнену заяву та ПДФ квитанції про оплату необхідно надіслати у сканованому вигляді на електронну адресу Консульського відділу Посольства України в Чехії [email protected]a з приміткою «ДОСТАВКА ПАСПОРТА». Для Вашої зручності просимо у листі вказувати контактний номер телефона.

До безконтактного електронного носія (чіп) вноситься:

- інформація, що міститься на сторінці даних паспорта;

- біометричні дані, параметри (відцифрований образ обличчя особи, відцифрований підпис особи - з 14 років, за згодою особи – відцифровані відбитки пальців рук - з 12 років);

- додаткова змінна інформація (про місце реєстрації, про сімейний стан, про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, про видачу приватизаційних паперів) – виключно за письмовим клопотанням особи, а стосовно особи, яка не досягла шістнадцятирічного віку, - її батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших представників.


3. Відповідно до статті 10 Закону України «Про ЄДДР» визначено, що у разі якщо інформація про особу вноситься до Реєстру вперше, проводиться ідентифікація особи, після завершення якої автоматично формується унікальний номер запису в Реєстрі. Унікальний номер запису в Реєстрі є незмінним. Якщо особу не буде ідентифіковано, проводиться процедура встановлення особи, строк якої не перевищує двох місяців. У разі неможливості встановити особу протягом зазначеного строку особа встановлюється за рішенням суду про встановлення факту, що має юридичне значення, для видачі документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України. До завершення процедури встановлення особи, прийняття відповідного рішення суду документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, не видаються.

Ця норма Закону особливо важлива у контексті ідентифікації заявників, які зареєстровані/проживали на тимчасово окупованій території АР Крим або непідконтрольних районів Донецької та Луганської областей, та подали до Посольства України клопотання про оформлення закордонного паспорта.


4. Крім того, відповідно до статті 10 Закону України «Про ЄДДР» встановлено, що на письмове прохання особи внесення імені латинськими літерами до паспорта громадянина України для виїзду за кордон може бути виконано відповідно до його написання у раніше виданих документах, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, виданих компетентними органами України, або в документах, що підтверджують факт народження, зміну імені (у тому числі у разі укладання або розірвання шлюбу), виданих компетентними органами іноземної держави та легалізованих в установленому порядку.


5. Разом з тим, звертаємо увагу, що паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, проїзний документ біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, проїзний документ особи, якій надано додатковий захист, картка мігранта містять безконтактний електронний носій. Посвідчення особи на повернення в Україну, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення водія не містять безконтактного електронного носія.

Таким чином, з 01 жовтня 2016 року Посольство України оформлює паспорти громадянина України для виїзду за кордон виключно з безконтактним електронним носієм.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux