• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • čeština
Дії з питань громадянства
Опубліковано 25 березня 2020 року о 16:12

Питання громадянства України регулюються Конституцією України та Законом України «Про громадянство України» в редакції від 18.01.2001р..

Процедури та порядок вчинення дій з питань громадянства визначені Порядком провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень, затвердженого Указом Президента України від 27 березня 2001 року №215 (в редакції Указу Президента України від 27 червня 2006 року №588/2006).

Закордонні дипломатичні установи України здійснюють повноваження з питань громадянства щодо осіб, які згідно з чинним законодавством України є такими, що постійно проживають за кордоном (за винятком оформлення набуття громадянства України за народженням, яке здійснюється також і щодо осіб, які тимчасово перебувають за кордоном).

Зареєструватися на прийом у Консульство для  вчинення дій з питань громадянстваhttps://registration.mfa.gov.ua

Заява з питань громадянства подається у письмовій формі з зазначенням дати її складання та підписується заявником. Заяву та інші документи з питань громадянства заявник подає особисто.

Заяву з питань громадянства дитини підписує один з її батьків або інший законний представник дитини. Заява та інші документи з питань громадянства дитини подаються одним з її батьків або іншим законним представником дитини за місцем проживання дитини або одного з її батьків чи іншого законного представника.

Особа, яка зареєструвала шлюб до досягнення повноліття або якій надано повну цивільну дієздатність до досягнення повноліття відповідно до Цивільного кодексу України, заяву з питань громадянства підписує і подає самостійно.

Якщо заявник не може підписати заяву через неписьменність або фізичні вади, заяву на його прохання підписує інша особа.

За наявності поважних причин (хвороба заявника, стихійне лихо тощо) заява та інші документи з питань громадянства на прохання заявника можуть подаватися іншою особою або надсилатися поштою.

Заява та інші документи з питань громадянства недієздатної особи підписуються і подаються її опікуном.

Під час подання заяви та інших документів з питань громадянства до закордонної дипломатичної установи України пред'являється документ, що посвідчує особу заявника, а також документ про його постійне проживання за кордоном.

Перш за все, Вам слід оформити в консульстві довідку про реєстрацію особи громадянином України.

заповнену заяву про набуття громадянства України   (форма 3);

закордонний паспорт одного з батьків (який є громадянином України) і копію його 1-ї сторінки;

копію свідоцтва про народження дитини з перекладом на українську мову, зробленим в установленому порядку.

Якщо Ви є громадянкою України, то Ваша дитина має громадянство України за народженням.

Відповідно до рішення МЗС України, особливо у період триваючої пандемії та пов’язаних із цим коронавірусних обмежень для громадян, консульський прийом здійснюється виключно за попередньою онлайн-реєстрацією.

Запис в електронну чергу здійснюється за посиланням: https://registration.mfa.gov.ua

де необхідно вибрати вид консульської послуги, дату та час відвідання консульства. З собою, окрім необхідних за напрямком консульського обслуговування форм з інформацією (заява, анкета тощо), інших документів, обов’язково треба мати закордонний паспорт та його копію (при наявності - загальногромадянський та копію його сторінок, де є будь які записи чи відмітки, свідоцтво про народження). Всі вищезазначені форми Ви можете знайти на сайті Посольства за відповідними розділами.

Поза чергою може бути обслуговано громадян, що перебувають у складній гуманітарній ситуації (смерть прямого родича, важка хвороба, інвалідність, заявника або його прямого родича, вагітність заявника або його дружини).

В такому випадку до консульства необхідно надати копію документів, підтверджуючих зазначену ситуацію та ступінь родинного зв’язку (для уникнення зловживань та недопущення шахрайських проявів).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux