• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • čeština
Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон
Опубліковано 02 березня 2020 року о 16:27

Загальна інформація

Консульський відділ Посольства України в Чеській Республіці оформлює та видає паспорти громадянина України для виїзду за кордон:

- з безконтактним електронним носієм (чіп), що імплантований до паспорта громадянина України для виїзду за кордон (з внесенням відповідної інформації та відцифрованих відбитків пальців рук до такого носія).

Прийом до Консульства здійснюється лише за попереднім онлайн-записом: https://registration.mfa.gov.ua


Термін виготовлення:

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон без урахування строків доставки оформляється у строк до трьох місяців з моменту оформлення заяви-анкети. 

Ви також можете замовити пришвидшену доставку паспорта, скориставшись послугами DHL Express. 


 Оформлення паспорта

Паспорт оформляється:

1. Особам, які досягли 16-ти річного віку – на 10 років.

2. Особам, які не досягли 16-річного віку, – на 4 роки.

 

Для оформлення паспорта подаються:

Громадянином України, який досяг шістнадцятирічного віку:

- заява-анкета

- оригінал та копія 1 сторінки закордонного паспорта; 

- копії 1, 2-3, 11 сторінок паспорта громадянина України або свідоцтва про народження з метою внесення відомостей про місце народження та ім’я по батькові заявника;

- документ або відмітка в паспорті, а також його копія, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном (діюча віза, посвідка на тимчасове / постійне проживання);

- у разі, якщо особа перебуває на постійному або тимчасовому консульському обліку в Посольстві України в Чехії - копія сторінки паспорту зі штампом обліку;

- документ про сплату консульського збору або оригінал і копія документа, що підтверджує право на звільнення повністю або частково від його сплати, відповідно до законодавства України.


У разі оформлення паспорта у зв’язку із втратою або викраденням попереднього паспорта додатково додаються:

- у довільній формі заява про оформлення паспорта у зв’язку з його втратою або викраденням;

- документ (протокол, довідка тощо), виданий компетентними органами іноземної держави, в якій втрачено або викрадено паспорт, що підтверджує факт звернення заявника з приводу його втрати або викрадення ( довідка з поліції).


У разі зміни прізвища чи імені особи та необхідності оформлення паспорта на нове прізвище чи ім’я, додатково подаються:

- оригінал та копія свідоцтва про шлюб, свідоцтва про розірвання шлюбу, свідоцтва про переміну імені чи відповідного рішення суду (з обов’язковим перекладом на українську мову).

Важливо! Для осіб, які тимчасово перебувають за кордоном (не зняті з реєстраційного обліку в Україні), обмін паспорта у випадку зміни прізвища чи імені здійснюється лише у разі, якщо до внутрішнього паспорта (паспорт громадянина України) внесено такі зміни. З питань внесення змін до внутрішніх паспортів слід звертатися до органів Державної міграційної служби України за місцем реєстрації в Україні.


Громадянином України, який не досяг шістнадцятирічного віку та оформлює вперше паспорт:

При подачі документів на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, який не досяг шістнадцятирічного віку, присутність обох батьків є обов’язковою. У разі відсутності одного з батьків, від того з батьків, хто відсутній, потрібна нотаріальна заява-згода на оформлення закордонного паспорта дитині. Така заява від другого з батьків не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства. Якщо батьки не перебувають у шлюбі, оформлення, обмін та видача паспорта для виїзду за кордон здійснюється на підставі заяви-анкети того з батьків, з ким проживає дитина, за умови подання документу, що підтверджує як факт розірвання шлюбу (рішення суду, свідоцтво), так і рішення компетентного органу про подальше проживання і виховання дитини і з ним;

- заява-анкета, яка формується в електронній формі консульською посадовою особою під час подачі документів від імені дитини батьками (усиновлювачами), опікунами, піклувальниками, а якщо батьки не перебувають у шлюбі – того з батьків, з яким проживає особа, або іншими представниками;

- згода іншого з батьків у разі присутності при подачі документів;

- одна фотокартка розміром 10 х 15 см (у разі оформлення паспорта особі, що не досягла дванадцятирічного віку, або особі, яка не може пересуватись самостійно у зв’язку із тривалим розладом здоров’я, що підтверджується відповідною довідкою лікувального закладу подається одна кольорова фотокартка розміром 10 х 15 см для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування; зазначена фотокартака повинна відповідати вимогам Міжнародної організації цивільної авіації (IKAO) Doc 9303);

- оригінал та копія свідоцтва про народження (якщо дитина народилась в Чехії, свідоцтво про народження має бути перекладене на українську мову та засвідчене нотаріусом);

- оригінал та копія довідки про реєстрацію особи громадянином України (в разі народження дитини за кордоном);

- документ або відмітка в паспорті, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном (діюча віза, інші документи із вказанням терміну та місця проживання особи);

- паспорти та копії перших сторінок паспортів батьків, а також оригінали та копії документів або відміток в паспортах, що підтверджують постійне проживання або тимчасове перебування батьків за кордоном (діючі візи, інші документи із вказанням терміну та місця проживання);

- документ про сплату консульського збору.

У разі проживання дитини з одним із батьків, необхідно подати також оригінал або засвідчену в установленому порядку копію одного з таких документів:

- свідоцтва про смерть другого з батьків;

- рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

- рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;

- рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

- документ, що підтверджує факт розірвання шлюбу;

- документа, що підтверджує реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету.

ВАЖЛИВО!

1. Внесення даних про дітей до паспортів батьків не передбачено чинним законодавством України. Кожній дитині оформлюється окремий паспорт.


2. Присутність дитини у консульському відділі Посольства України в Чеській Республіці під час подання документів на оформлення їй паспорта вимагається з 12-річного віку (з метою оформлення такій дитині біометричного паспорта з внесенням до чіпу відцифрованих відбитків пальців рук дитини).


До безконтактного електронного носія (чіп) вноситься:

- інформація, що міститься на сторінці даних паспорта;

- біометричні дані, параметри (відцифрований образ обличчя особи, відцифрований підпис особи - з 14 років, за згодою особи – відцифровані відбитки пальців рук - з 12 років);

- додаткова змінна інформація (про місце реєстрації, про сімейний стан, про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, про видачу приватизаційних паперів) – виключно за письмовим клопотанням особи, а стосовно особи, яка не досягла шістнадцятирічного віку, - її батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших представників.


3. З 01 жовтня 2016 року з чинного законодавства України вилучено норму, що давала правові підстави для продовження терміну дії закордонних паспортів (закордонних паспортів старого зразка – червоного кольору).

Разом з тим, якщо у Вас є такий паспорт з продовженим терміном дії, він буде дійсним до дати, на яку цей паспорт було продовжено.

Водночас, якщо Ви найближчим часом плануєте подорож із таким паспортом, ми б, все ж таки, рекомендували Вам звернутися до Посольства України, з метою оформлення нового біометричного паспорту.

Також з паспортом, у якого продовжений термін дії, Ви не зможете отримати візу до держав ЄС, законодавство яких вимагає, щоб закордонний паспорт мав термін дії не більше 10-ти років.


4. Відповідно до статті 10 Закону України «Про ЄДДР» визначено, що у разі якщо інформація про особу вноситься до Реєстру вперше, проводиться ідентифікація особи, після завершення якої автоматично формується унікальний номер запису в Реєстрі. Унікальний номер запису в Реєстрі є незмінним. Якщо особу не буде ідентифіковано, проводиться процедура встановлення особи, строк якої не перевищує двох місяців. У разі неможливості встановити особу протягом зазначеного строку особа встановлюється за рішенням суду про встановлення факту, що має юридичне значення, для видачі документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України. До завершення процедури встановлення особи, прийняття відповідного рішення суду документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, не видаються.

Ця норма Закону особливо важлива у контексті ідентифікації заявників, які зареєстровані/проживали на тимчасово окупованій території АР Крим або непідконтрольних районів Донецької та Луганської областей, та подали до Посольства України клопотання про оформлення закордонного паспорта.


5. Крім того, відповідно до статті 10 Закону України «Про ЄДДР» встановлено, що на письмове прохання особи внесення імені латинськими літерами до паспорта громадянина України для виїзду за кордон може бути виконано відповідно до його написання у раніше виданих документах, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, виданих компетентними органами України, або в документах, що підтверджують факт народження, зміну імені (у тому числі у разі укладання або розірвання шлюбу), виданих компетентними органами іноземної держави та легалізованих в установленому порядку.


6. Разом з тим, звертаємо увагу, що паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, проїзний документ біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, проїзний документ особи, якій надано додатковий захист, картка мігранта містять безконтактний електронний носій. Посвідчення особи на повернення в Україну, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення водія не містять безконтактного електронного носія.

Таким чином, з 01 жовтня 2016 року Посольство України оформлює паспорти громадянина України для виїзду за кордон виключно з безконтактним електронним носієм.


За оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон (у строк до 3 місяців, без урахування строків доставки) справляється консульський збір відповідно до Тарифів консульського збору, що справляються за вчинення консульських дій консульським відділом Посольства України в ЧР та Консульством України в Брно.Відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затвердженого постановою КМУ від 07.05.2014 №152 паспорт без урахування строків доставки видається дипустановою у строк до трьох місяців з дня подання заяви-анкети та сплати консульського збору.

Відповідно до порядку заповнення паспорта/проїзного документа дитини, документ заповнюється відповідно до вимог, визначених частиною 1 документа Міжнародної організації цивільної авіації 9303.

Написання відомостей у зоні візуальної перевірки виконується українською мовою і через скісну лінію латинськими літерами за відповідністю українському алфавіту (таблиця додається).

На письмове прохання громадянина написання прізвища та імені латинськими літерами може бути виконано відповідно до їх написання у документах, виданих відповідними органами іноземної держави.

У цьому зв’язку Ваше прізвище буде написано українською мовою та латинськими літерами. Написання гачків та довгот у паспорті громадянина України для виїзду за кордон не передбачено.

Заповнена заява-анкета

оригінал та копія 1 сторінки закордонного паспорта; 

копії 1, 2-3, 11 сторінок паспорта громадянина України, або ІД картки з обох боків,  свідоцтва про народження з метою внесення відомостей про місце народження та ім’я по батькові заявника;

Копія документів, що дають право перебувати у Чехії на законних підставах (віза, посвідка).


При подачі присутність обох батьків є обов’язковою. У разі відсутності одного з батьків, від того з батьків, хто відсутній, потрібна нотаріальна заява-згода на оформлення закордонного паспорта дитині. Така заява від другого з батьків не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства. Якщо батьки не перебувають у шлюбі, оформлення, обмін та видача паспорта для виїзду за кордон здійснюється на підставі заяви-анкети того з батьків, з ким проживає дитина, за умови подання документу, що підтверджує як факт розірвання шлюбу (рішення суду, свідоцтво), так і рішення компетентного органу про подальше проживання і виховання дитини і з ним;

Заповнена  заява-анкета

Заповнена згода іншого з батьків у разі присутності при подачі документів;

Закордонний паспорт дитини (у разі попереднього оформлення) і копія його 1-ї сторінки;

Копія візи, посвідки на проживання дитини, або підтвердження з МВС Чехії про подачу заяви на возз’єднання родини;

Копія свідоцтва про народження дитини (з перекладом на українську, якщо свідоцтво видане чеською стороною, зробленому в установленому порядку);

Копія довідки Посольства про реєстрацію особи громадянином України (подається тільки якщо дитина народилася за кордоном);

Копії перших сторінок закордонних паспортів обох батьків дитини;

Копії візи, посвідки на проживання батьків дитини;

Фото дитини (лише  дітям до 12 р.) розміром 10 x 15 см. (зображення обличчя - 70% загальної площі фото, білий фон). 

Щоб дізнатися інформацію про тарифи консульського збору перейдіть за посиланням:

Тарифи консульського збору | Посольство України в Чеській Республіці (mfa.gov.ua)

Розрахунок за послугу здійснюється безготівково у Посольстві (банківською карткою ч/з термінал) або шляхом оплати квитанції у найближчому поштовому відділенні.

Вам слід звернутися до поліції та отримати довідку (протокол) про втрату закордонного паспорта. Окрім цього, при зверненні до консульства з собою вкрай бажано мати:

заповнену заяву-анкету

у разі наявності - внутрішній паспорт України та його копію, або свідоцтво про народження (тільки копія), дозвіл на проживання в Чехії (віза, посвідка).

Розрахунок за послугу здійснюється безготівково у Посольстві (банківською карткою ч/з термінал) або шляхом оплати квитанції у найближчому поштовому відділенні.

Паспорт виготовляється у строк до 3 -х місяців без врахування терміну доставки до Чехії (доставляється до країни спецзв’язком зі змінною періодичністю).

Доставлений до Посольства паспорт можна отримати у понеділок, середу або п’ятницю з 14:00 до 15:00 без попереднього запису у порядку «живої» черги.

Ні, цей документ оформляється лише в органах Державної міграційної служби/ЦНАП Україні.

При зміні прізвища протягом місяця Вам потрібно змінити паспорт громадянина України (внутрішній).

Після цього можна оформлювати закордонний паспорт у Посольстві, якщо у Вас є дозвіл на проживання у Чехії (віза, посвідка).

Особам до 16 років закордонний паспорт оформляється на  4 роки;

для осіб старше 16 років – на 10 років.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux