• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • čeština
Науково-технічне співробітництво між Україною та ЧР
Опубліковано 24 грудня 2014 року о 11:45

Науково-технічне співробітництво між Україною та ЧР розвивається у рамках реалізації Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Чеської Республіки про науково-технологічне співробітництво, укладеної 19.12.2011 р. та ратифікованої Верховною Радою України 17.05.2017 р., та Угоди про наукове співробітництво між Національною академією наук України (НАН України) та Академією наук Чеської Республіки (АН ЧР), підписаної 31.10.2000 р.

7-8 червня 2017 р. у м. Київ відбулося сьоме засідання Українсько-чеської Міжурядової змішаної комісії з економічного, промислового та науково-технічного співробітництва, під час якого було домовлено щодо посилення науково-технічного співробітництва між Україною та Чехією. Чеська сторона передала перелік науково-дослідних інститутів, університетів і вищих навчальних закладів Чеської Республіки для поновлення зв’язків і встановлення нових контактів між чеськими і українськими дослідниками.

Під час восьмого засідання Українсько-чеської Змішаної комісії з економічного, промислового та науково-технічного співробітництва, яке відбулось 11-12 червня 2018 р. у м. Прага, стороин підтвердили важливість активного співробітництва між Україною та Чеською Республікою у галузі освіти і науки, а також домовились надавати підтримку встановленню контактів та співпраці зацікавлених суб'єктів обох країн в галузі науки, технологій, розробок та інновацій, здійснювати обмін інформацією про найважливіші міжнародні заходи з питань розвитку науки, технологій, розробок та інновацій, що проводяться Україні та Чехії.  Крім того, досягнуто домовленості про розвиток науково-технічного співробітництва в рамках багатосторонніх програм і проектів Європейського Союзу, зокрема, сприяння спільній участі наукових організацій України та ЧР в міжнародних конкурсах науково-дослідних проектів Рамкової Програми ЄС «Горизонт-2020».

6 грудня 2017 р. в м. Прага відбулось перше засідання Спільного українсько-чеського комітету з науково-технологічного співробітництва, створення якого передбачено Угодою між Кабінетом Міністрів України та Урядом Чеської Республіки про науково-технологічне співробітництво, укладеною 19.12.2011 р. та ратифікованою ВРУ 17.05.2017 р.). За підсумками засідання сторони підписали протокол, на виконання якого 1 березня 2018 р. було оголошено конкурс з відбору 10 двосторонніх дослідницьких проектів на період 2019-2020 рр. у сферах, які становлять взаємний інтерес. Йдеться, зокрема, про інформаційні технології, електроенергетику, навколишнє середовище та використання природних ресурсів, біотехнології і нові терапевтичні методи профілактики захворювань, дослідження нових речовин та матеріалів, сучасне машинобудування, суспільні науки та мистецтво. Було також досягнуто домовленості про проведення другого засідання Спільного українсько-чеського комітету з науково-технологічного співробітництва у м.Києві у четвертому кварталі 2018 р.

30 жовтня 2018 р. у Києві відбулось друге засідання Спільного українсько-чеського комітету з науково-технологічного співробітництва, під час якого сторони затвердили перелік з 10 українсько-чеських науково-дослідних проектів, які науковці України та Чехії спільно реалізуватимуть у 2019-2020 роках. Їхні дослідження стосуватимуться нових речовин та матеріалів, екології, біотехнологій, енергетики тощо. Зокрема:

- Київський національний університет імені Тараса Шевченка реалізовуватиме два проекти спільно з Університетом технологій м. Брно та Інститутом Органічної хімії та біохімії АН ЧР;

- Херсонський державний університет співпрацюватиме Інститутом ботаніки АН ЧР;

- Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України співпрацюватиме з факультетом математики та фізики Інституту фізики Карлового університету;

- Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б.І.Вєркіна НАН України – з Інститутом фізики матеріалів АН ЧР;

- Київський національний університет технологій та дизайну – з Технічним університетом м. Ліберець;

- Львівський національний університет імені Івана Франка з Карловим університетом; 

- Національний університет біоресурсів і природокористування України – з Університетом імені Томаша Баті м. Злін;

- Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України з Центрально-європейським технологічним інститутом та Університетом технологій м. Брно;

- Інститут хімії поверхні ім. О.О.Чуйка НАН України з Інститутом технологій навколишнього середовища м. Острава та Технічним університетом м. Острава.

Під час засідання сторони також представили основні досягнення державної політики у сфері науки та технологій, обговорили стан та перспективи розвитку науково-технологічного співробітництва України та ЧР у пріоритетних для обох країн галузях.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux