Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • cze
Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Чехією
Опубліковано 24 серпня 2012 року о 10:16

Співпраця між Україною та ЧР у сфері культури є досить активною, адже як в Чехії, так і в Україні відбуваються численні культурно-мистецькі заходи, спрямовані на взаємне пізнання обох народів. Правовою основою є Угода між Міністерством культури України та Міністерством культури Чеської Республіки про співробітництво в галузі культури (від 15.12.2016).

Щороку українські кіномитці беруть участь у Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах; у 2017 році започатковано проведення в Чеській Республіці «Тижня українського кіно»; у 2018 році Україна вперше була представлена на державному рівні на Міжнародній книжковій виставці-ярмарку "Світ книги", яка щороку проходить у м. Прага; традиційним вже стало відзначення Всесвітнього дня вишиванки (травень), проведення Дні української культури у містах Прага, Брно, Градець Кралове та Хомутов (вересень-листопад); відзначення пам'ятних дат в історії України: Дня Соборності України, Національного Шевченківського дня, Дня прапора кримських татар, Дня скорботи та вшанування  пам’яті жертв війни, Дня Конституції, Дня Державного Прапора України, Дня незалежності, Дня захисника України, Дня Гідності та Свободи, Дня пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років, вшанування пам’яті Героїв Крут, Героїв Небесної Сотні, жертв депортації кримськотатарського народу та жертв комуністичних репресій в Україні.

Чимало проектів реалізовується з метою інформування чеської громадськості про актуальну ситуацію на сході України, наслідки російської агресії проти України, факти порушення прав людини в окупованому Криму, переслідування окупаційним режимом проукраїнських активістів.

Зокрема, три роки поспіль представники України, зокрема кримськотатарського народу, брали участь в організованих в рамках впливової Міжнародної суспільно-політичної конференції «Форум 2000» дискусіях на тему «Крим, три роки потому», "Крим: забутий півострів" та вечорах кримськотатарської культури за участю кримськотатарського ансамблю «Мусафір» (жовтень, м. Прага). У 2017 році участь у цих заходах взяв народний депутат України, голова Меджлісу кримськотатарського народу Р.Чубаров. У листопаді 2017 р. у м. Прага відбулася презентація соціального мультимедійного проекту «Переможці» телеканалу «1+1» та журналу «Viva!», приуроченого до відзначення Дня Гідності і Свободи України. Великий інтерес викликали покази фільмів «Кіборги» (квітень 2018 р., м. Прага), «Міф» (травень 2018 р., м. Прага), «Невидимий батальйон» (травень 2018  р., м. Прага), «Процес: російська держава проти Олега Сенцова»  (липень-серпень 2018 р., мм. Прага та Плзень).

Підтримувалися проекти, що реалізовувалися чеськими діячами, та були спрямовані на зближення народів двох країн, краще пізнання українцями та чехами один-одного. Зокрема, слід назвати проект чеської мисткині Катержіни Шеди «Made in Slavutych», завершальною акцією якого стало чеське весілля в українському стилі, на яке до Чеської Республіки завітало сорок чотири мешканці міста Славутич; відкриття під патронатом Посольства в Празькій філармонії нового концертного сезону концертом українського співака А.Бондаренка (вересень 2017 р.) та інші.

Щороку представники України беруть участь у численних фестивалях та конкурсах, що проходить в ЧР.

У 2018 році Посольством України в ЧР або за участі дипломатів Посольства відбулися такі заходи:

16 січня – Посол Є.Перебийніс взяв участь у меморіальних заходах у м. Мнєлнік, присвячених вшануванню пам’яті Яна Палаха та українців Василя Макуха та Олекси Гірника.

21-22 січня – відзначення Дня Соборності України:

 • 21 січня - українці Чехії зібралися на Староміській площі Праги аби підтримати «Празький майдан» та спільно відзначити День Соборності України проведенням флешмобу «Україна Єдина», «Stop Putin, stop war».
 • 22 січня - в День Соборності України та 100-річчя ІV Універсалу Української Центральної Ради, що проголошував незалежність Української Народної Республіки від Росії (прийнятий 22 січня 1918 року в Києві), Посол Є.Перебийніс вшанував пам’ять лідера УНР та одного з авторів Універсалу Михайла Грушевського покладанням квітів до пам’ятної дошки, встановленої на честь М.Грушевського на будинку у м. Прага.

29 січня - в День пам’яті Героїв Крут та 100-ї річниці Битви під Крутами Посол Є.Перебийніс вшанував пам’ять Посла УНР у Фінляндії, Швеції та Норвегії Костя Лоського, похованого на Ольшанському кладовищі Праги – батька учасника битви під Крутами Ігоря Лоського.

4 лютого - дипломати Посольства спільно з представниками української та чеської  громадськості поклали квіти на могилу всесвітньо відомого українського вченого та винахідника Івана Пулюя з нагоди 100-річчя від дня його смерті та 173-ї річниці від дня народження.

15-19 лютого – вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні:

 • 15 лютого - в Американському центрі у Празі за участю послів США, Нідерландів та України, іноземних дипломатів, журналістів та чеської громадськості відбувся спеціальний показ документального фільму «Зима у вогні. Боротьба України за свободу».
 • 18 лютого – українці Чехії та представники чеської громадськості провели на Староміській площі Праги мітинг на вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні; на Ольшанському кладовищі Праги біля пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні настоятель Греко-католицької церкви Святого Климентія отець Василь Сливоцький відслужив панахиду за загиблими.
 • 19 лютого – у приміщенні Посольства відбулася прес-конференція Посла Є.Перебийноса для засобів масової інформації ЧР, присвячена 4-й річниці трагічних подій на Майдані Незалежності в Києві, російської збройної агресії проти України та окупації Криму.

9-11 березня – заходи з відзначення Дня народження Т.Г.Шевченка – покладання квітів до пам’ятної дошки в Празі на будинку, в якому у 1876 році було видано перший нецензурований «Кобзар» та пам’ятника Т.Шевченку; читання віршів та проведення біля пам’ятника Міжнародного флешмобу #GlobalShevchenko; проведення пам’ятних заходів у Суботній українській школі «Ерудит» м. Прага та Товариством українців в Чехії «Берегиня».

12 березня – зустріч з відомим українським істориком, вченим-релігієзнавцем Ігорем Козловським, який перебував в Празі на запрошення кінофестивалю «Один світ», тематикою якого є питання дотримання прав людини, та чеської гуманітарної організації «Людина у скруті», з якою тісно співпрацював ще до полону. У Празі український вчений читав лекції, зустрічався з громадськістю і політиками, спілкувався з пресою.

14 березня – Посол Є.Перебийніс та дипломати Посольства взяли участь у літературно-музичному вечорі у м.Мнєлнік, присвяченому 130-й річниці від дня народження відомої української письменниці Наталени Королеви.

21 березня – у приміщенні Посольства у співпраці з компанією «Міжнародні Авіалінії України» проведено презентацію туристичних можливостей України. Участь у заході взяли представники українських та чеських туристичних компаній, міністерств та установ Чехії, які опікуються питаннями туризму, чеських ЗМІ.

22 березня – Посол Є.Перебийніс взяв участь у відкритті в Центальночеському музеї в м. Розтоки біля Праги персональної виставки відомої в Чехії скульпторки Марії Леонтович.

Травень-серпень - показ у м. Прага художнього фільму «Кіборги» (квітень), документальних фільмів «Міф» (травень), «Невидимий батальйон» (травень), «Процес: російська держава проти Олега Сенцова» у містах Прага та Плзень (липень-серпень).

7 травня - Посол Є.Перебийніс та дипломати Посольства взяли участь в офіційних меморіальних заходах ЧР із вшанування пам’яті воїнів армій союзників, полеглих у Другій світовій війні на території колишньої Чехословаччини.

7 травня - рамках реалізації громадською спілкою «Промінь Україна» міжнародного соціального проекту «Дитячий футбол миру» діти з Ясинуватського району та міста Авдіївка Донецької області, зіграли товариський матч з учнями однієї з празьких гімназій.

10-13 травня - участь України у Міжнародній книжковій виставці-ярмарку «Світ книги».

19-21 травня – відзначення Всесвітнього дня вишиванки – проведення флешмобу біля пам’ятника Т.Шевченку, ходи у вишиванках центром Праги;

18 травня - вшановано пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу 1944 року - біля Меморіалу жертвам комуністичного режиму в Празі проведено акцію солідарності з кримськими татарами.

21 травня дипломати Посольства вшанували пам’ять жертв політичних репресій в Україні покладанням квітів на могили похованих на Ольшанському кладовищі Праги in memoriam Президента Карпатської України Августина Волошина та першого посла УНР у Чехословаччині Максима Славінського, закатованих в застінках НКВС.

23 травня - Посол України в Чехії Є.Перебийніс зустрівся з директором Міської бібліотеки в Празі Томашом Ржегаком. В ході зустрічі відбулася урочиста передача українських книг до Бібліотеки. Книги люб’язно надали українські видавництва-учасники книжкового ярмарку "Світ книги" в Празі, зокрема  “А-ба-ба-га-ла-ма-га”, “Наш формат”, “Видавництво Старого Лева”, “Комора”, “Видавництво”, “Перун”, “Брайт Букс”, Nebo Booklab Publishing, OKO, Book Chеf та “Коронація слова”.

27 травня - Посол Є.Перебийніс відвідав українську громаду м.Ліберець, взяв участь у святковому богослужінні в Храмі Хреста в місті Ліберець з нагоди свята Трійці та концерті духовної музики від українського хору "Євшан".

31 травня – Посол Є.Перебийніс взяв участь у церемонії нагородження переможців Міжнародного конкурсу дитячих художніх робіт «Лідіце», в якому взяло участь 112 учасників з України (1547 робіт), 35 з яких отримали нагороди.

2 червня – Посол Є.Перебийніс привітав вчителів, учнів та їх батьків із завершенням навчального року та вручив випускникам - українські Свідоцтва про базову загальну середню освіту, а батькам - подяки від керівництва школи за підтримку української освіти в Чехії.

5 червня – Посол Є.Перебийніс взяв участь у П’ятому мистецькому фестивалі у м.Горжіце, який цього року було приурочено до відзначення 100-річчя Чехословаччини та вшанування пам’яті вояків Чехословацьких легіонів та на який Україну було запрошено у якості почесного гостя. З цієї нагоди над міською ратушею було вивішено український прапор. Відкриття виставки робіт українських художників.

17 червня – виставка плакатів Андрія Єрмоленка про бойкот ЧС-2018 і звільнення Сенцова на Староміській площі в Празі.

22 червня – до Дня скорботи й вшанування пам’яті жертв війни в Україні Посольство розмістило на своєму зовнішньому інформаційному стенді та веб-сторінці матеріали українською та чеською мовами щодо ролі українського народу в перемозі над фашизмом, зокрема про роль української армії в звільненні Чехословаччини, надані Національним музеєм історії України. 

26 червня - з нагоди відзначення Дня кримськотатарського прапору біля Посольства України в ЧР відбулася урочиста церемонія підняття Національного прапору кримськотатарського народу та прозвучав Гімн кримськотатарського народу.

26 червня – Посол Є.Перебийніс разом з чеськими політиками, сенаторами та депутатами Парламенту, представниками дипломатичного корпусу та громадськості вшанував пам’ять політичних в’язнів та взяв участь у церемонії покладення квітів до Меморіалу жертв політичних репресій комуністичного режиму в Чехословаччині, що знаходиться на Дяблицькому кладовищі Праги.

28 червня - до Дня Конституції України Посольство організувало бесіду на тему «Конституційні традиції в Україні» за участю чеських викладачів, істориків, юристів, україністів.

28 червня - відкриття в центрі чеської столиці, за адресою вул. В Їрхаржіх 12, Галереї українського мистецтва P&B Відтепер на карті чеської столиці з’явилося ще одне місце гуртування українців, адже директор галереї О.Запрудський має намір не лише регулярно привозити нові виставки, а й проводити в стінах галереї різні бесіди, читання чи концерти.

18 липня – оголошено конкурс «Знайди України в Чехії» на кращу фотографію «українського знаку в Чехії». 24 серпня, у День незалежності України, роботи учасників будуть опубліковані на сторінці Посольства в фейсбуці. Одного переможця буде визначимо за допомогою генератора випадкових цифр, а за іншого відвідуваці сторінки Посольства проголосують своїми лайками під фотографією з 24 до 30 серпня. Переможці отримають в подарунок книги сучасних українських письменників та запрошення на офіційний прийом Посольства України з нагоди святкування Дня незалежності України.

26 липня – показ фільму «Процес: Олег Сенцов проти російської держави» у кінотеатрі «Дружба» в Плзні.

27 липня – дискусія «Чуємося, або чесько-український діалог» про переклади з української мови в Чехії в Музей друкованого письменства.

1-3 серпня - проведення в Празі Першого міжнародного фестивалю акварельної творчості, присвяченого 100-річчю українсько-чеських відносин, в якому взяли участь художники з 64 країн світу, а в експозиції було представлено понад 400 робіт. Захід проходив під патронатом Міжнародної асоціації акварелістів, Посольства України в Чеській Республіці та Міністерства культури ЧР.

7 серпня – показ фільму «Процес: Олег Сенцов проти російської держави» у кінотеатрі «Св’єтозор».

20-22 серпня – участь Мустафи Джемілєва у пам’ятних заходах до 50-річниці вступу військ Варшавського договору до Чехословаччини та в відкритті тематичної виставки.

23-24 серпня, 6-7 вересня – відзначення Дня Державного Прапора України та Дня незалежності України: 

 • 23 серпня1) підняття біля будівлі Посольства бойового прапора одного зі спецпідрозділів Збройний Сил України, який вів боротьбу з російськими окупантами на лінії розмежування, зокрема біля м. Авдіївка; 2) відкриття фотовиставки «Точка нуль» чеського фотографа Павла Насаділа про ситуацію на лінії розмежування; 3) прес-конференція Посла Є.Перебийноса для чеських ЗМІ; 4) церемонія нагородження чеських волонтерів та членів громадської організації «Празький Майдан» за допомогу Українській армії та здійснення діяльності, спрямованої на поширення інформації про російську агресію проти України.
 • 24 серпня – вшанування пам’яті керівника Надзвичайної дипломатичної місії УНР в Празі Максима Славінського з нагоди 150-річчя від дня його народження;
 • 2 вересня – відзначення Дня незалежності України українськими громадськими організаціями Чехії;
 • 5 вересня – проведення Посольством за участю камерного оркестру «Артехата» урочистого прийому з нагоди відзначення Дня незалежності України;
 • 6 вересня – урочисте відкриття відновленого у м. Ліберець пам’ятника воїнам УГА - борцям за незалежність України.

27 вересня – початок роботи Дискусійного клубу при Посольстві України. Показ фільму «Фіксер» та «Авдіївка» чеського режисера Зденєка Халоупки.

1 жовтня – літературні читання українського письменника Олега Криштопи в Посольстві України.

4-9 жовтня – проведення фотовиставки в Посольстві України «Подолання».

8 жовтня - Ільмі Умеров, Таміла Ташева та Олексій Ладін взяли участь у дискусії «Крим: забутий півострів» у рамках міжнародної конференції «Форум 2000».

8 жовтня – виступ кримсько-татарського гурту «Мусафір» в арт-центрі «NOD». 

11 жовтня – відкриття відновленого пам’ятника Миколі Шемердяку в Пршібрамі.

14 жовтня – поїздка місцями української пам’яті в Чехії до Дня захисників України.

15 жовтня – підбиття підсумків Другого конкурсу перекладачів з української на чеську мову.

18 жовтня – лекція Давіда Свободи «Рейд на смерть. Історія вояків УПА в Чехословаччині».

28 жовтня – «Запалімо свічку пам’яті» до 85-ої річниці Голодомору в Ліберці.

4 листопада – «Запалімо свічку пам’яті» до 85-ої річниці Голодомору в Празі та в Брно.

5 листопада – відкриття мосту імені Василя Макуха в Празі.

8 листопада – лекція експерта з кібербезпеки Томаша Флідра в Посольстві України.

7 листопада – лекція Павла Подобєда про видатних українців, що служили в війську УНР в Посольстві України.

9 листопада – працівники Посольства України в Чехії доєдналися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

9 листопада – концерт бандуристів Володимира Войта та Богдана Шутки в Посольстві України.

9 – 20 листопада – виставка «Українська революція (1917-1921). 100 років боротьби» в Карловому університеті в Празі.

7-15 листопада – проведення в Празі Міжнародної конференції україністів до 100-річчя встановлення чехословацько-українських дипломатичних відносин:

 • 07 листопада – відкрита лекція проф. Олени Галети «Українське культурне будівництво ХХ ст.: література й бібліотека як "революційні проекти" Юрія Меженка»;
 • 08 листопада – відкрита лекція проф. Олени Галети «Eccentric literary criticism: from literary theory to literary anthropology»;
 • 09 листопада – «В ізоляції. Дописи про Донбас». Презентація книги журналіста і в'язня РФ на Донеччині Станіслава Асєева (Васіна);
 • 10–11 листопада – конференція україністів.
 • 10 листопада  – відкрита лекція проф. Сергія Плохія «Leninopad: Mapping Memory in Contemporary Ukraine»;
 • 15 листопада – відкрита лекція Станіслава Федорчука «Відомі та забуті: письменники, журналісти та вчені української діаспори ХХ століття».

14-20 листопада – проведення Тижня українського кіно в Празі:

 • 14 листопада – «Вулкан» (Р. Боднарчук);
 • 15 листопада – «Брама» (В.Тихий);
 • 16 листопада  –  «Астенічний синдром» (К. Муратова);
 • 17 листопада –  «Малевич. Київський квадрат» (Д.Джулай);
 • 18 листопада – «Донбас» (С. Лозниця);
 • 19 листопада – «Герой мого часу» (Т.Ноябрьова);
 • 20 листопада – «Коли падають дерева» (М.Нікітюк).

21 листопада – «Український Майдан та чеський активізм»: дискусія до 5 річниці Революції Гідності.

24 листопада – проведення заходів на вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років на Вацлавській площі в Празі.

25 листопада – участь Посольства в благодійному дипломатичному ярмарку.

26 листопада – лекція чеського добровольця Міхала Кісліцького з організації «Бажання допомагати» в Посольстві України.

27 листопада – показ документального фільму чеського режисера Ярослава Кратохвіла «(Пів)острів Крим».

29 листопада – лекція Посла Євгена Перебийноса на тему «Україна: 5 років після Майдану» на Факультеті соціальних наук Карлового університету.

10 грудня – лекція Посла Євгена Перебийноса на тему «Україна: 5 років після Майдану» в Градці Кралове.

11 грудня – круглий стіл в Карловому університеті на тему «Накази, свідчення, фотографії — архіви комуністичних спецслужб про Голодомор».

13 грудня – презентація проекту «Архіви КГБ для медіа» за участі чеських, словацьких та українських журналістів та істориків.

13 грудня – лекція В.В’ятровича на тему «Декомунізація в Україні» в Посольстві України.

16 грудня – акція на підтримку полонених українських моряків на Празькому Майдані «Новорічні листівки українським морякам»

17 грудня – відкриття виставки чеського фотографа Давіда Тєшінського «Війна ще не скінчилася».

21 грудня – проведення акції «UkraineNow» зі застосуванням технологій віртуальної реальності в Празі.

22 грудня – вшанування пам’яті дипломатів УНР, похованих у Празі, до Дня дипломатичної служби України.

 

Двостороннє співробітництво в галузі освіти розвивається у напрямі налагодження співпраці між вищими навчальними закладами України та Чехії, обміну досвідом між освітянами, реалізації спільних проектів.

Діє низка прямих угод про співробітництво між вищими навчальними закладами України та ЧР, серед яких:

Навчальний заклад ЧР

Навчальний заклад України

Чеський сільськогосподарський університет (Прага)

Дніпропетровськийсільськогосподарський інститут

Чеський сільськогосподарський університет (Прага)

Національний аграрний університет (Київ)

Сілезький університет (Опава)

Донецька державна академія менеджменту

Вища гірнича школа – технічний університет (Острава)

Донецький державний політехнічний університет

Технічний університет (Ліберец)

Київський державний університет технологій і дизайну

Технічний університет (Ліберец)

Полтавський національний технічний університет ім.Ю.Кондратюка

Університет ім. Т.Г.Масарика (Брно)

Київський національний університет ім.Т.Шевченка

Університет ім.Ф.Й.Палацького (Оломоуц)

Київський національний університет ім.Т.Шевченка

Вища технічна школа (Брно)

Національний технічний університет України „Київський політехнічний інститут”

Вища технічна школа (Брно)

Східноукраїнський національний університет ім. В.Даля (Луганськ)

Карлів університет (Прага)

Київський національний університет ім.Т.Шевченка

Карлів університет (Прага)

Тернопiльський державний медичний університет
iменi I.Горбачевського

Карлів університет (Прага)

Національний університет ім.Ю.Федьковича (Чернівці)

Остравський університет

Львівський національний університет ім.І.Франка

Менделівський сільськогосподарський та лісотехнічний університет (Брно)

Український державний лісотехнічний університет (Львів)

У Празі на підставі договору з МУШ діє українська суботня школи «Ерудит», в якій навчаються понад 80 учнів.

У квітні 2017 р. команда студентів Київського національного економічного університету імені В.Гетьмана (КНЕУ) під керівництвом проректора з наукової роботи, директора Інституту вищої освіти КНЕУ Л.Л.Антонюк брала участь у престижному міжнародному конкурсі серед студентів-економістів з фінансової аналітики. В рамках візиту відбулися зустрічі Л.Л.Антонюк з керівниками кафедр економіки та туризму Економічного університету Праги (ЕУП), під час яких було обговорено можливості налагодження співробітництва між КНЕУ та ЕУП.

У жовтні 2017 р. в Празі перебувала група українських освітян, які в рамках реалізації гранту Президента України «Розроблення сучасної концепції позашкільної освіти в умовах децентралізації» взяли участь в організованому керівництвом Будинку дітей та молоді Праги Міжнародному семінарі «Позашкільна освіта: міжнародний досвід».

У листопаді 2017 р. відбулася освітня поїздка до Чеської Республіки директорів шкіл з Донецької області з метою знайомства та використання чеського досвіду організації сфери освіти для реформування нової української школи.

У березні 2018 р. керівники 25 українських університетів взяли участь у проекті Чеської агенції розвитку «Прогресивне керівництво університетами», спрямованому на підвищення якості менеджменту українських вищих навчальних закладів.

У червні 2018 р. група українських освітян перебувала в Чехії з метою ознайомлення з чеським досвідом інклюзивної освіти.

Помітною подією стала перемоги українських школярів у 50-ї Міжнародній олімпіаді з хімії, що проходила 19-29 липня 2018 р. в Чехії та Словаччині (International Chemistry Olympiad – IChO). Золоту медаль отримав Кирило Данилейко, а три срібні – Дмитро Царенко, Ольга Ващенко та Артем Янчак.

Чеськими фахівцями протягом 2017 р. було здійснено кілька візитів в Україну з метою  проведення тренінгів та надання експертної допомоги зі створення програм та вироблення критеріїв оцінювання якості загальної середньої освіти. Між Міністерством освіти і науки України та Чеською агенцією розвитку було укладено Меморандум про взаєморозуміння на 2017-2018 рр., що є продовженням співпраці, розпочатої у попередні роки.

Важливими подіями стало проведення Міжнародної конференції україністів на тему «Україна як культурний та історичний наратив» (мова, історія, література) (листопад 2017 р., м. Прага) та Конкурсу перекладачів з української на чеську мову (вересень-грудень 2017 р.), в якому взяло участь 20 учасників з різних куточків Чехії та з України. Ці заходи заплановано провести і у 2018 році, зокрема, на кінець жовтня заплановано підбиття підсумків Другого конкурсу перекладачів з української на чеську мову, метою проведення якого є заохочення перекладачів до здійснення перекладів творів української літератури з метою її популяризація в ЧР; 11-12 листопада в Празі відбудеться Міжнародної конференції україністів, приурочена до 100-річчя встановлення чехословацько-українських дипломатичних відносин.

За даними Міністерства освіти ЧР у 2017-2018 навч.  році у вищих навчальних закладах Чехії на безоплатній основі навчалося 2908 студентів з України.

Опрацьовується питання укладення нової міжвідомчої угоди про співробітництво в галузі освіти і науки.

 

Оновлено 10.02.2019 р.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux