• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • čeština
Політичні відносини між Україною та Чехією
Опубліковано 18 липня 2022 року о 01:39

Сучасні українсько-чеські політичні відносини розпочались ще за існування Чехословацької федерації. 8 грудня 1991 року Чесько-Словацька Федеративна Республіка (ЧСФР) визнала незалежність України, а дипломатичні відносини між двома державами були встановлені 30 січня 1992 року. У травні 1992 року Прем’єр-міністр ЧСФР Маріан Чалфа під час візиту в Україну парафував Договір про добросусідство і дружні відносини, який, однак, не був підписаний – оскільки 1 січня 1993 року відбулося мирне розділення ЧСФР на дві незалежні держави – Чеську і Словацьку Республіки.

З 1 січня 1993 року розпочався відлік новітньої історії українсько-чеських відносин. Україна однією з перших держав світу встановила з Чеською Республікою дипломатичні відносини - 1 січня 1993 року, на перший день існування Чехії як самостійної держави.

З самого початку співпраця України і Чехії характеризувалася динамічним розвитком в політичній, економічній та культурній сферах, активним формуванням договірно-правової бази, пожвавленням двосторонніх контактів на різних рівнях.

Зі вступом Чеської Республіки до ЄС 1 травня 2004 року українсько-чеські відносини вийшли на якісно новий рівень. Протягом 2005 року відбулися три візити високого рівня, які надали нового імпульсу українсько-чеській співпраці: 9-10 лютого у Празі з офіційним візитом перебувала парламентська делегація на чолі з Головою Верховної Ради України В.Литвином, 10 травня Україну з візитом відвідав Міністр закордонних справ ЧР Ц.Свобода, а 14–16 червня відбувся державний візит в Україну Президента Чехії В.Клауса.

19 грудня 2011 року відбувся офіційний візит до Чеської Республіки Прем’єр-міністра України.

10–12 вересня 2013 року Чеську Республіку з візитом відвідав Міністр закордонних справ України, а 20-22 жовтня 2013 року відбувся офіційний візит в Україну Президента Чехії.

У січні 2019 року відбувся робочий візит в Україну Міністра закордонних справ Чехії Т.Петршічека, а  у листопаді цього ж року  - офіційний візит Прем’єр-міністра Чеської Республіки А.Бабіша.

У лютому 2020 року Міністр закордонних справ України В.Пристайко здійснив робочий візит до Праги, у рамках якого  було започатковано роботу «Українсько-чеського форуму», що має на меті сприяти активізації діалогу на рівні громадянського суспільства.

У 2021 році продовжилася позитивна динаміка в українсько-чеських відносинах, зокрема 22-25 серпня відбувся офіційний візит Голови Сенату (верхня палата) Парламенту Чеської Республіки М. Вистрчіла в Україну. Ключовими елементами програми його візиту була участь в установчому Саміті Кримської платформи, заходах з нагоди святкування 30-ї річниці Незалежності України, зустрічі з Президентом України В. Зеленським, Головою Верховної Ради України Д. Разумковим, лідером кримських татар                   М. Джемілєвим, головою Меджлісу Р. Чубаровим, а також відвідання КПВВ «Чонгар» на адміністративному кордоні окупованого Криму з материковою частиною України.

У жовтні 2021 року Перший заступник голови Сенату Парламенту Чехії Ї.Ружічка  взяв участь в заходах у зв’язку з 80-ми роковинами трагедії Бабиного Яру.

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Чехія стала одним з найближчих партнерів нашої держави у Європі, яка демонструє неймовірну солідарність з нашою країною за усіма напрямами. Незважаючи на війну, значно активізувалися українсько-чеські двосторонні контакти. 15 березня 2022 року відбувся робочий візит в Україну Прем‘єр-міністра Чехії П.Фіали з прем’єр-міністрами Польщі та Словенії, під час якої відбулися їх зустрічі з Президентом України В.Зеленським та Прем’єр-міністром України Д.Шмигалем.

15 червня 2022 року відбувся виступ Президента України В.Зеленського перед Сенатом та Палатою депутатів Парламенту Чеської Республіки.

14-15 липня 2022 року відбувся робочий візит Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України О.Стефанішиної до Чеської Республіки з метою участі у неформальній зустрічі міністрів у справах Європи в рамках заходів Чеського головування в Раді ЄС.

Крім того, значно активізувалися контакти на міжпарламентському рівні. 14 квітня 2022 року відбувся  робочий візит Голови Сенату Парламенту Чеської Республіки М.Вистрчіла в Україну. У березні та червні 2022 року Чехію відвідали Спецпредставник Президента України, Перший заступник голови ВРУ України О.Корнієнко та Заступниця голови ВРУ України О.Кондратюк.

Чехія залишається надійним партнером України на міжнародній арені, насамперед щодо підтримки суверенітету і територіальної цілісності нашої держави, послідовно підтримує євроінтеграційний та євроатлантичний курс України, а також надає сприяння у протистоянні російській агресії.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux