• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • čeština
ДО УВАГИ ЗАКОРДОННИХ УКРАЇНЦІВ
Опубліковано 22 березня 2013 року о 15:12

Відповідно до Закону України «Про закордонних українців» та Державної програми співпраці із закордонними українцями на період до 2015 року з метою сприяння задоволенню освітніх потреб закордонних українців Міністерство освіти і науки повідомило про можливість виділення у 2013 році 300 державних стипендій для навчання закордонних українців у вищих навчальних закладах України, підпорядкованих Міністерству.

За інформацією Міністерства освіти і науки України,  відповідні документи мають бути надіслані до МОН до 1 квітня 2013 року. Документи мають бути зібрані в окрему папку в такій послідовності:

1. Окремий аркуш з переліком всіх документів, зібраних у справі;

2. Анкета встановленого зразка, заповнена друкованими літерами з фотокарткою, прикріпленою у правому верхньому куті анкети;

3. Копії сторінок паспорта із зазначенням громадянства та прописки;

4. Копія посвідчення закордонного українця;

5. Копія документа про освіту із зазначенням предметів, що вивчалися, та отриманих оцінок (балів) (учні шкіл надають довідку зі школи про навчання у випускному класі з оцінками за півріччя, завірену директором);

6. Лист-рекомендація українського національного культурного товариства (за наявності).

Документи кандидатів на навчання з числа закордонних українців, що не відповідають умовам надання державних стипендій (у тому числі у разі відсутності посвідчення закордонного українця), до розгляду не приймаються.

Анкета іноземного громадянина, який направляється на навчання до вищого навчального закладу України

Умови надання державних стипендій для закордонних українців

Закордонним українцям встановлюються квоти для вступу до вищих навчальних закладів України на навчання за денною формою за рахунок коштів державного бюджету України.

Зазначені квоти не поширюються на громадян України. які проживають  в іноземних державах. Громадяни України мають право безоплатно здобувати освіту в усіх державних і комунальних навчальних закладах України на загальних підставах, визначених Умовами прийому до вищих навчальних закладів України.

Кандидати на навчання у вищих навчальних закладах України в межах установлених Міністерством квот для закордонних українців повинні підтвердити свій статус посвідченням закордонного українця, мати документи про повну загальну  середню освіту з оцінками, що відповідають оцінкам «відмінно» та «добре»  і дають право вступу до вищих навчальних закладів своєї країни, володіти українською мовою на рівні, достатньому для здобуття освіти. Закордонні українці, які не володіють українською мовою, можуть бути зараховані на підготовчі відділення вищих навчальних закладів з оплатою за навчання.

Закордонні українці, статус яких підтверджено посвідченням закордонного українця, зараховуються до вищих навчальних закладів України на місця державного замовлення за співбесідою з предметів, передбачених правилами прийому до вищого навчального закладу, у межах квот, установлених Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, за рекомендаціями  дипломатичних установ України за кордоном або українських національних культурних товариств за поданням дипломатичних установ України.

Відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2013 році, кандидатам на навчання необхідно особисто подати документи до  приймальної комісії визначеного навчального закладу у період з 01 до 20 липня. Співбесіда проводиться з 21 до 31 липня.

Закордонний українець, рекомендований на навчання за рахунок державних стипендій, подає до приймальної комісії визначеного навчальною закладу особову справу, яка містить оригінали та завірені нотаріально копії документів:

а) документи про повну загальну середню освіту та одержані з навчальних дисциплін оцінки (бали);

б) медичний сертифікат, що підтверджує відсутність вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ);

в) медичний сертифікат про стан здоров'я, засвідчений офіційним орган охорони здоров'я країни, з якої прибув іноземець, і виданий не пізніше, ніж за 2 місяці до від'їзду на навчання в Україну;

г) страховий поліс з надання екстреної медичної допомоги (крім іноземців,  що прибули з країн, з якими укладено угоди про безоплатне надання екстреної  медичної допомоги);

д) копія свідоцтва про народження;

е) посвідчення закордонного українця;

с) 6 кольорових фотокарток розміром 3x4 см.

Зазначені у пунктах а), в), д) документи повинні бути засвідчені відповідно до законодавства країни їх видачі та vci-легалізовані в установленому порядку.

Закордонні українці, зараховані на навчання, забезпечуються місцем у гуртожитку. Розмір стипендії та оплати за проживання у гуртожитку визначається у порядку, встановленому для українських студентів.

Оплата за навчання на підготовчому факультеті (відділенні) вищих навчальних закладів України здійснюється за власні кошти студентів, стипендія у цей період не сплачується.

Транспортні витрати до місця навчання й у зворотному напрямку здійснюються за власні кошти закордонних українців.

п/п

Прізвище, ім'я, по-

батькові

Назва напряму підготовки (спеціальність)

Назва ВНЗ

№ посвідчення

закордонного українця

 

       

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux