• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • čeština
Спільна заява Президента України Віктора Януковича та Президента Чеської Республіки Мілоша Земана
Опубліковано 21 жовтня 2013 року о 15:10

На запрошення Президента України Віктора Януковича Президент Чеської Республіки Мілош Земан здійснив 20–22 жовтня 2013 року офіційний візит до України.

Візит, який здійснюється у двадцяту річницю з часу встановлення дипломатичних відносин Чеської Республіки і незалежної України, засвідчив наміри двох держав щодо зміцнення і розвитку традиційно дружніх двосторонніх відносин, підтвердив налаштованість обох країн на продовження розширення взаємовигідної для громадян обох країн співпраці.

Президенти Чеської Республіки і України обговорили широке коло актуальних питань міжнародної політики, європейської проблематики, двостороннього політичного, економічного та культурно-гуманітарного співробітництва, підкреслили важливість подальшої розбудови договірно-правової бази українсько-чеських відносин, обговорили окремі двосторонні питання, позитивно відзначили рівень двосторонньої взаємодії в рамках міжнародних організацій.

Глави держав висловили спільну зацікавленість у поглибленні і прискоренні процесу наближення України до Європейського Союзу. Президент України надав високу оцінку послідовній і незмінній позиції Чеської Республіки щодо підтримки України на шляху політичної асоціації та економічної інтеграції з ЄС. Президент Чеської Республіки наголосив на європейській ідентичності України і висловився за бажаність підписання Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у ході Саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі в листопаді 2013 року, запропонував Україні підтримку при її імплементації, закликав українську сторону використати час, який залишився до Саміту у Вільнюсі, для подальшої інтенсифікації своїх реформаторських зусиль, які не повинні ослабнути і протягом ратифікаційного процесу.

Обидві сторони також підкреслили, що тимчасове застосування Угоди про асоціацію, зокрема в частині поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між ЄС і Україною, сприятиме збільшенню обсягів двосторонньої торгівлі між Чеською Республікою та Україною, а також покращенню ділового клімату та залученню нових інвестицій з Чеської Республіки в українську економіку.

Обидва Президенти позитивно оцінили прогрес України у виконанні Плану дій щодо лібералізації візового режиму ЄС для українських громадян та наголосили на важливості якнайшвидшого виконання умов для завершення його першої фази та подальшого переходу до другої імплементаційної фази. Президент Чеської Республіки підтримав зусилля України для запровадження безвізового режиму для подорожей усіх її громадян до країн ЄС.

Президенти обговорили розвиток політики «Східного партнерства», включаючи її перспективи після третього Саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі в листопаді 2013 року, який вони вважають ключовим. Обидві сторони підкреслили необхідність реалізації європейської перспективи держав-партнерів, яка передбачає здійснення подальших комплексних реформ, спрямованих на зміцнення спільних демократичних цінностей, верховенства права та громадянського суспільства. Президенти двох держав вважають Саміт у Вільнюсі значним кроком до реалізації європейської перспективи України при виконанні умов, визначених Лісабонською угодою.

Президент Чеської Республіки позитивно оцінив діяльність України як держави, що головує в ОБСЄ у 2013 році.

Президенти погодилися із необхідністю консолідації зусиль держав-учасниць ОБСЄ в підготовці проектів рішень, які виноситимуться для ухвалення на Київському Міністерському засіданні ОБСЄ 5-6 грудня 2013 року.

У контексті подолання викликів і наслідків економічної кризи Глави держав приділили особливу увагу питанням дво- та багатостороннього економічного співробітництва, включаючи діяльність у Світовій організації торгівлі, ефективного використання існуючих та потенційних зв’язків двох держав, збільшення двосторонньої торгівлі та інвестицій.

Візит Президента Чеської Республіки Мілоша Земана в Україну розширює можливості для налагодження подальших прямих контактів між підприємцями двох країн, започаткування нових і підтримки діючих проектів у галузях машинобудування, транспорту, енергетики, сільського господарства та інших сферах. Президенти наголосили на важливості максимально ефективної діяльності Чесько-української змішаної комісії з питань економічного, промислового і науково-технічного співробітництва.

Президент України на прохання Президента Чеської Республіки поінформував про кроки, які здійснюються в Україні з метою покращення умов інвестиційної та торговельної діяльності іноземних підприємців, та закликав чеську сторону сприяти поліпшенню національного візового режиму для українських підприємців, заінтересованих у роботі на ринку Чехії.

Президенти погодились, що особливої уваги заслуговує вирішення питань, пов’язаних із власністю дипломатичних місій в обох державах. Президент України з розумінням вислухав прохання Президента Чеської Республіки Мілоша Земана щодо придбання Чеською Республікою у близькому майбутньому у власність нерухомості для розташування своєї дипломатичної місії в м. Київ.

Глави держав погодилися щодо важливості розвитку двосторонніх зв’язків на регіональному рівні між краями Чеської Республіки та областями України та підкреслили необхідність продовження цього співробітництва. Президенти наголосили, що розширенню зв’язків між регіонами, передусім у економічній сфері, може значною мірою сприяти розбудова мережі консульських установ. У зв’язку з цим Президенти висловили зацікавленість у відкритті нових почесних консульських установ у обох країнах.

Президенти Чеської Республіки та України відзначили важливість взаємного пізнання культури, збереження національної ідентичності чеської громади в Україні та української громади в Чеській Республіці, а також зміцнення традиційно тісних зв’язків між чехами та українцями.

Підписано у Києві 21 жовтня 2013 року у двох примірниках, кожний чеською та українською мовами.

 

Президент Чеської Республіки

М.Земан

 

 

Президент України

В.Янукович

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux