Міністр наголосив, що це - перший зразок українського етнографічного мистецтва, який отримав таке високе міжнародне визнання.
Цьому сприяла робота майстрів пензля, місцевої громади Дніпропетровщини, де зародилося мистецтво розпису, а також підтримка з боку українських урядових структур та неурядових організацій, прихильників українського мистецтва у всьому світі.
«Я особливо радий, що 5 грудня під час урочистого заходу 20-го Міністерського засідання ОБСЄ, яке проходить у Києві, делегати країн-учасниць Організації мали нагоду взяти участь у презентації «Петриківського розпису» та майстер-класах під керівництвом відомих майстринь цього самобутнього мистецтва», - зазначив Л.Кожара.
Довідково: 5 грудня ц.р. у рамках засідання 8-ї сесії Міжурядового комітету Конвенції ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини, за результатами розгляду українського елемента «Петриківський розпис – українське декоративно-орнаментальне малярство ХІХ-ХХІ ст.» прийнято рішення включити зазначений елемент до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства.