• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • čeština
Щодо мобілізації
Опубліковано 02 березня 2014 року о 16:47

Шановні співвітчизники, громадяни України! 2 березня 2014 року Рада національної безпеки і оборони України оголосила повну бойову готовність Збройних Сил України і доручила Міністерству оборони провести навчальні збори з військовозобов’язаними «в необхідних обсягах під час і в строки, визначені Генеральним штабом Збройних Сил України».

Незважаючи на наявність повідомлень в засобах масової інформації про оголошення в Україні загальної мобілізації, відповідного указу в.о. Президента О.Турчинова про це немає, а значить, немає і підстав для масового призову.

Роль Президента в мобілізації чітко визначена відповідним законом: «Вид, обсяги, порядок і термін проведення мобілізації визначаються Президентом України у вирішенні про її проведення. Рішення про проведення відкритої мобілізації має бути негайно оголошено через засоби масової інформації. Рішення про проведення прихованої мобілізації доводиться ... по закритих каналах оповіщення в порядку, який визначається президентом України».

Таким чином, мова про повну мобілізацію і призов до лав Збройних Сил України не йде.

Те, що відбувається в Збройних Сил України зараз – це навчальні збори, які стосуються людей з досвідом військової служби. Вони протягом певного періоду будуть знайомитися з сучасною технікою, яка перебуває на озброєнні Збройних Сил України.

Повна бойова готовність, яку ввела РНБО України, – найвища. Це означає, що Збройні Сили України готові приступити до виконання бойових завдань негайно.

 Посольство України

 

Радимо стежити за рішеннями влади України, які будуть розміщені на урядових веб-порталах, наведених нижче: 

Офіційне інтернет-представництво Президента України http://www.president.gov.ua/

Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України http://www.kmu.gov.ua/control/

Офіційний веб-портал Верховної Ради України http://iportal.rada.gov.ua/

Газета Верховної Ради України http://www.golos.com.ua/

Міністерство оборони України http://www.mil.gov.ua/

Крім того, рекомендуємо перевірити необхідність явки до військкоматів за місцем реєстрації в Україні та уточнити свої особисті контактні дані.

Контакти обласних військових комісаріатів на території України Ви зможете знайти за такими електронними адресами:

http://www.mil.gov.ua/index.php?lang=ua&part=news&sub=read&id=32763

http://www.kontraktnik.mil.gov.ua/koord_tck.html

Отримати консультацію можна по телефону (+420) 227 020 212 з 08:00 до 12:00.

Залишити Ваші контактні дані можна шляхом надсилання повідомлення на електронну адресу Консульства України в Чеській Республіці [email protected]

Для довідки:

Порядок проведення навчальних зборів, мобілізації та приведення військ у стан бойової готовності описаний у кількох нормативно-правових актах. Серед іншого, це:

-         Закон «Про військовий обов'язок і військову службу»;

-         Закон «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»;

-         Закон «Про оборону України»;

-         Військова доктрина України;

-         Інструкція з організації та проведення навчальних зборів з військовозобов'язаними у військових частинах і установах Збройних Сил України, затверджена наказом Міноборони.


Бойова готовність – це стан військ (сил), яке дозволяє їм у встановлені терміни розпочати бойові дії і успішно виконувати бойові завдання.


Мобілізація визначається законом як комплекс заходів, які здійснюються з метою приведення національної економіки, діяльності органів влади, самоврядування, підприємств і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України – на організацію і штатну чисельність військового часу.

Мобілізація стосується військовозобов'язаних запасу у віці від 18 років до граничного віку перебування в запасі першого або другого розряду. У середньому – до 40 років, хоча, наприклад, для вищих офіцерів – до 65 років. Військовозобов'язані, яким надійшла повістка військового комісаріату про прибуття для призову на збори, зобов'язані прибути в пункт і у строк, зазначені в повістці. За призваними на збори та резервістами зберігаються місце роботи, посада і середня заробітна плата на підприємстві чи в організації, незалежно від форми власності.

Не підлягають призову під час мобілізації військовослужбовці, заброньовані органами державної влади на період мобілізації; визнані тимчасово непридатними для військової служби за станом здоров'я на строк до шести місяців; чоловіки, на утриманні яких перебувають п'ятеро і більше дітей до 16 років, жінки, на утриманні яких перебувають діти до 16 років; зайняті постійним доглядом за якою особою, якщо більше ніхто не може забезпечити догляд.

Військовозобов'язані можуть бути зараховані у військовий резерв Збройних Сил та інших військових формувань і в добровільному порядку.

Громадянам, які перебувають на військовому обліку, з моменту оголошення мобілізації забороняється зміна місця проживання без дозволу посадової особи. За неявку у військкомат за повісткою ухильникові загрожує адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 85 до 119 грн. За порушення законодавства про мобілізацію передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 17 до 51 грн. За умисне знищення приписного свідоцтва або військового квитка – штраф у розмірі від 17 до 51 грн. За ухилення від призову за мобілізацією в ст. 336 Кримінального кодексу України прописана відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років.

Навчальні збори можуть бути трьох видів – призначеного складу, коли йде підготовка військовозобов'язаних у складі підрозділів та військових частин; з підготовки фахівців дефіцитних спеціальностей, яких не вистачає в районах комплектації військових частин; перевірочні збори.

Роботу за призовом військовозобов'язаних на навчальні збори проводять районні (міські) військові комісаріати за сприяння органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Оповіщення військовозобов'язаних, відібраних кандидатами для призову на навчальні збори, проводиться виключно шляхом вручення повісток встановленого зразка (не за допомогою телефонних дзвінків), в яких зазначено час прибуття до військового комісаріату. Всі військовозобов'язані, які призиваються на навчальні збори, підлягають медичному огляду.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux