• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • čeština
Заява МЗС України
Опубліковано 26 лютого 2014 року о 08:00

У зв‘язку із заявою Міністерства закордонних справ Російської Федерації від 24 лютого 2014 року Міністерство закордонних справ України вважає важливим наголосити на такому.

Гостра суспільно-політична криза, що супроводжувалась насильством з боку режиму, вимагала швидких та ефективних дій з метою її подолання. На це була спрямована Угода про врегулювання кризи в Україні, підписана 21 лютого 2014 року. Разом з тим, фактичне самоусунення колишнього керівництва держави від виконання своїх повноважень створило перешкоди для належної реалізації досягнутих домовленостей.

Водночас Верховна Рада України, як єдиний законодавчий орган і легітимний інститут влади, взяла на себе відповідальність за нормалізацію ситуації в державі, ухвалила рішення щодо забезпечення виконання більшості положень зазначеної Угоди. Зокрема, прийнято рішення про повернення до Конституції 2004 року, на 25 травня 2014 року призначено проведення позачергових президентських виборів, триває процес формування уряду національної єдності. Ключові рішення Верховної Ради України, спрямовані на нормалізацію ситуації, прийняті конституційною більшістю народних депутатів України, які представляють усі політичні парламентські сили.

Легітимність рішень, ухвалених Верховною Радою України, вже отримала визнання з боку багатьох міжнародних партнерів нашої держави.

На сьогодні у Києві та інших містах України відновлено громадський спокій та правопорядок. З цією метою правоохоронні органи держави, базуючись на принципах відкритості та толерантності, налагодили ефективну взаємодію з представниками місцевих громад. У рамках відновлення національної єдності пріоритетна увага надається врахуванню інтересів громадян України з усіх регіонів, недопущенню порушень їхніх законних прав.

Таким чином вживаються всі необхідні заходи для виведення держави з нинішньої кризи та стабілізації ситуації в суспільстві.

Твердження, що містяться у Заяві МЗС РФ щодо загроз громадянським правам, зокрема, представників національних меншин та релігійних конфесій є неправдивими і не спираються на доведені факти. Цілком упередженими і не відповідними дійсності є звинувачення щодо "терористичних методів придушення незгодних" та поширення "неонацистської ідеології" з боку політичних сил, що здобули підтримку більшості громадян на парламентських виборах 2012 року і нині перебирають на себе відповідальність за ситуацію в країні.

 На нинішньому етапі Україна особливо зацікавлена в підтримці міжнародним співтовариством зусиль, спрямованих на забезпечення економічної стабілізації та попередження можливих загроз територіальній цілісності та суверенітету держави. Особливі очікування в цьому зв‘язку покладаються на держав-гарантів територіальної цілісності та політичної незалежності України відповідно до Меморандуму про гарантії безпеки у зв‘язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештського меморандуму).

У цьому контексті в Україні надають важливого значення заяві Міністра закордонних справ Російської Федерації як однієї зі сторін Будапештського меморандуму про неприпустимість зовнішнього втручання у внутрішні справи України та важливість створення умов для розвитку України як частини загальноєвропейської родини.

З нашого боку підтверджуємо відданість українсько-російським відносинам на новій, справді рівноправній і добросусідській основі, на чому було особливо наголошено у зверненні до українського народу виконуючого обов‘язки Президента України, Голови Верховної Ради України О.В.Турчинова. Відразу після завершення формування нового Уряду України українська сторона буде готова до відновлення повномасштабного двостороннього діалогу в рамках інституцій Українсько-Російської міждержавної комісії.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux