• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • čeština
Інтерв’ю Посла України в Чеській Республіці Бориса Зайчука чеській загальнонаціональній газеті «Право» від 24 березня 2014 року
Опубліковано 24 березня 2014 року о 08:30

Загроза російського вторгнення на південному сході України реальна  

Міхаел Швец

Україна відкидає анексію Криму Росією, але всупереч міжнародним договорам де-факто не може змінити ситуацію. На Вашу думку, чи існує ще спосіб, як змінити такий розвиток подій?

Події довкола Криму є кричущим порушенням Росією базових норм міжнародного права. Підірвана система безпеки і система міжнародних відносин в Європі і світі, яка десятиліттями створювалася нашими попередниками. Режисери сценарію відновлення російської імперії ймовірно готові йти далі. Єдиним способом зупинити такий розвиток подій є рішуча і дієва протидія з боку міжнародної спільноти.

Проте уряди європейських країн побоюються економічних наслідків обмеження співробітництва з Росією.

Зараз не час рахувати економічні вигоди від співробітництва з Росією або можливі економічні втрати. Є набагато важливіші речі, які стосуються безпеки нашого і наступних поколінь. Необхідно переконати Росію припинити агресію, вивести війська з окупованих територій, сісти за стіл переговорів, повернути події у русло цивілізованих міжнародних стосунків.

Реагуючи на дії РФ, Київ відкликав свого Посла в Москві та вводить візовий режим для росіян. Який вплив на життя українців матиме блискавичне погіршення відносин з Росією?

Відкликання Посла України з Москви є логічною реакцією на агресивні збройні дії проти суверенної держави.
До речі, Москва ще задовго до цього відкликала свого Посла з Києва. Щодо введення візового режиму - це стало вимушеним кроком – відповіддю на підривні дії російських спецслужб проти України. Не секрет, що на територію України під виглядом мирних громадян засилалися і продовжують засилатися у складі груп і поодинці чисельні провокатори і диверсанти, часто зі зброєю, які мають військову підготовку і завданням яких є дестабілізація ситуації.
Можна передбачити, що візовий режим дещо ускладнить життя тим нашим співвітчизникам, які працюють в Росії або часто її відвідують з інших причин. Сподіваюся, що вони зрозуміють вимушеність такого кроку. Водночас хотів би наголосити, що кінцеве рішення з цього питання ще не прийнято.

Хоча у своєму виступі Президент Путін виключив вторгнення в Україну, окрім Криму, але водночас її південно-східні регіони назвав «широкими історичними територіями південної Росії». На Ваша погляд, чи є загроза, що російська армія увійде до цих областей?

Ціну словам російського президента світ і Україна знають. Нещодавно він «відхрестився» від своїх же вояків, що вже наприкінці лютого окупували Крим. Керівництво України уважно стежить за розвитком ситуації на східних і південно-східних кордонах держави, там триває концентрація російських військ, проводяться їх навчання. Є всі ознаки того, що здійснюється підготовка до широкомасштабного наступ. Як на мене, існує реальна загроза такого розвитку подій. Тому наші Збройні сили переведені у стан підвищеної бойової готовності, вживаються заходи з посилення захисту кордонів.

Чи готова Україна боротися у військовий спосіб?

Готова, хоча російська армія набагато чисельніша і краще озброєна. Але історія має безліч прикладів, коли й набагато менші за Україну держави змушували агресора відступити. Якщо кремлівськими керманичами буде прийнято рішення атакувати територію України або розхитати ситуацію зсередини й окупувати українські регіони, впевнений, що відсіч буде рішучою і дієвою.

Текст чеською мовою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux