Президент України зустрівся з делегацією країн Вишеградської групи, яку представляли Віце-прем’єр-міністр, міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак, міністри закордонних справ Польщі та Чехії Гжегож Схетина та Любомір Заоралек, а також заступник Міністра закордонних справ Угорщини Ласло Сабо.
Президент наголосив на тому, що міжнародна підтримка, й особливо допомога найближчих сусідів України, якими є країни Вишеградської групи, є надзвичайно важливою на шляху європейської інтеграції України. «Застосування досвіду кожної з ваших країн в певних сферах, — боротьба з корупцією, реформи у соціальній сфері, економічні реформи, децентралізація, — є дуже цінною для полегшення впровадження позитивних змін в нашій країні», — сказав Петро Порошенко.
Президент також зазначив, що наслідком активних дій у напрямі впровадження проєвропейських реформ в Україні може стати трансформація Вишеградського об’єднання з формату чотирьох країн до формату п’яти країн за участю України. «Ми віримо в те, що внаслідок активного реформування України Вишеградська четвірка зміниться з V4 на V5».
Петро Порошенко висловився за те, щоб певний прогрес в європейській інтеграції вже був досягнутий до наступного саміту ЄC та країн «Східного партнерства», який відбудеться в Ризі у першій половині 2015 р., зокрема стосовно візової лібералізації та бачення перспективи України отримати членство в ЄС. На переконання Глави держави трансформація Вишеградської четвірки у п’ятірку може стати реальністю, адже Україна готова продемонструвати результати у втіленні реформ. "Якщо нам вдасться створити належну атмосферу до Саміту в Ризі, а саме: ми досягнемо певних успіхів в проведенні реформ, отримаємо безвізовий режим з ЄС та чітку перспективу членства в Європейському Союзі — це може дозволити об'єднання зусиль наших країн", — зауважив Петро Порошенко
Глава держави також поінформував міністрів закордонних справ Вишеградської групи про гуманітарну ситуацію на Донбасі та стан виконання Мінських домовленостей і акцентував їх увагу на необхідності виконання усіх пунктів Мінського протоколу, зауваживши, що є певні позитивні зрушення у мирному процесі.
Дипломати країн Вишеградської групи висловили повну солідарність з Україною в захисті її територіальній цілісності і суверенітету та заявили про готовність долучитися до конкретних напрямів реформ в Україні. «Кожна країна Вишеградської четвірки візьме на себе певний напрям реформ в Україні і сконцентрується на їх реалізації», — наголосив Віце-прем’єр-міністр, міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак. Так, Словаччина відповідатиме за енергетичний та безпековий сектор реформ в Україні, Польща – за децентралізацію, реформу місцевого самоврядування та управління публічними фінансами, Чехія – за громадянське суспільство, освіту та засоби масової інформації, Угорщина – за економічну політику, розвиток малого та середнього бізнесу і впровадження зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.
Учасники зустрічі наголосили на тому, що попри певну спеціалізацію країни Вишеградської групи робитимуть усе можливе, щоб спільними зусиллями пришвидшити європейську інтеграцію України.