• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • čeština
Відбулося засідання Українського бізнес-клубу в ЧР
Опубліковано 19 січня 2015 року о 20:27

У засіданні Українського бізнес-клубу (УБК) взяли участь: Посол України в ЧР Б.Зайчук, академік НАН України Б.Данилишин, президент Українського бізнес-клубу Т.Якубовський, секретар Українського бізнес-клубу О.Шокало, співзасновник Українського клубу, голова Союзу українських профспілок в Чехії Т.Костюк, член правління Союзу промисловості і транспорту Чеської Республіки (СПТ ЧР), генеральний директор АТ «Достав Прага» Ф.Халоупецки, генеральний директор Союзу чеських і моравських виробничих кооперативів С.Дееленова, генеральний директор машинобудівної компанії АТ «Сігма» М.Шімоновски, генеральний директор верстатобудівної фірми «Варнсдорф» Я.Ридл, радник з економічних питань Посольства З.Гошовський.
У своєму виступі Посол наголосив на значенні діяльності Українського бізнес-клубу в ЧР для українсько-чеських економічних відносин, необхідності активізації торгово-економічного співробітництва між Україною і Чехією та відзначив важливість відновлення кредитування і страхування чеського експорту в Україну.
Українському бізнес-клубу в Чеській Республіці запропоновано долучитись до реалізації конкретних проектів двостороннього співробітництва, налагодження експорту українських товарів на чеський ринок.
Академік НАН Б.М. Данилишин поінформував про конкретні кроки Уряду України з реалізації Угоди про асоціацію між Україною і ЄС та зони вільної торгівлі, гармонізації українського законодавства з європейським, зміни законодавчої бази для створення сприятливого бізнес-середовища в нашій країні, зменшення податкового тягаря та покращення інвестиційного клімату.
Академік НАН запропонував Українському бізнес-клубу в ЧР, Союзу промисловості і транспорту в ЧР залучитись до реалізації Програми ЄС для України, зокрема, в сферах енергозбереження і енергоефективності, сільського господарства і переробки сільськогосподарської продукції, військово-технічного співробітництва, організувати тематичні «круглі столи» з участю фахівців та ділових кіл України і Чехії.
Радник з економічних питань Посольства поінформував про результати зовнішньоторговельних відносин між Україною і Чеською Республікою, про зменшення обсягів товарообігу за рахунок скорочення чеського експорту до України, позитивне для нашої країни сальдо, зміни в структурі українського експорту до ЧР.
Українсько-чеському бізнес-клубу, Союзу промисловості і транспорту ЧР запропоновано опрацювати можливості зменшення втрат чеського бізнесу від скорочення експорту до Росії через санкції ЄС проти РФ шляхом переорієнтації частини поставок до України.
Член правління Союзу промисловості і транспорту Чеської Республіки Ф.Халоупецки наголосив на важливості досягнення миру та стабільності на сході України для розвитку торгово-економічного співробітництва між Україною і Чехією, необхідності залучення коштів, наданих ЄС Україні, для забезпечення поставок чеської продукції в Україну. Ф.Халупецки зазначив також про важливість цільового використання Україною західних коштів та кредитів, поєднанні конкретних пропозицій з можливостями допомоги, яка надається ЄС.
Сторони домовилися підтримувати постійні робочі контакти.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux