• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • čeština
У Празі під патронатом та за участі омбудсманів України і Чехії відбулася друга українсько-чеська науково-практична конференція
Опубліковано 27 квітня 2010 року о 16:41

27 квітня ц.р. у Празі під патронатом та за участі омбудсманів України і Чехії відбулася друга українсько-чеська науково-практична конференція «Проблеми легального перебування та працевлаштування громадян України на території Чеської Республіки». Організаторами конференції виступили Посольство України в ЧР за сприяння Союзу українських профспілок ЧР та магістрату м.Праги.

У конференції взяли участь представники Міністерства праці та соціальних справ ЧР, Міністерства закордонних справ ЧР, Міністерства внутрішніх справ ЧР, Міністерства закордонних справ України, посольств Білорусі, В’єтнаму, Молдови, Монголії, РФ, Івано-Франківської, Закарпатської, Вінницької та Волинської областей України, Міжнародної організації з міграції, підприємницьких організацій, трудових колективів, науковці, журналісти.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Н. Карпачова та заступник Громадського захисника прав людини ЧР Й.Сейтлова наголосили на важливості удосконалення відповідної законодавчої бази у цій сфері, належного забезпечення прав трудових мігрантів, соціального захисту, медичного страхування тощо.

У виступі Посла України в ЧР І.Грицака зазначалось, що на фоні високого рівня і динамічного розвитку українсько-чеських відносин у політичній, економічній, науково-технічній, гуманітарній, культурній та інших сферах існують деякі проблеми, пов’язані з працевлаштуванням та перебуванням українських громадян на території ЧР. Йшлося про конкретні шляхи їх вирішення, наголошувалось на доцільності доповнення договірно-правової бази двосторонніх відносин додатковими домовленостями щодо врегулювання зазначених питань тощо.

Виступ директора Департаменту з питань служб зайнятості Міністерства праці і соціальних справ ЧР Л. Стейніхової був присвячений актуальним питанням співпраці України і Чеської Республіки в галузі міграції робочої сили. Голова Івано-Франківської обласної ради І.Олійник розповів про історичну роль української еміграції та напрямки економічної співпраці між регіонами України і Чехії.

Директор Департаменту міграційної політики і служби надання притулку Міністерства внутрішніх справ ЧР Т. Гайшман зупинився на найпоширеніших випадках порушення закону про перебування іноземців на території ЧР з боку громадян України і заходи, що вживаються для мінімізації незаконних дій. Заступник директора Департаменту консульської служби МЗС України В.Коваленко розповів про сучасну практику та перспективи міграції робочої сили з України до ЧР.

Представники чеських урядових структур, експерти, підприємці зазначали, що вироблення спільних домовленостей у сфері перебування та працевлаштування громадян України на території Чеської Республіки та постійний обмін інформацією між державними органами двох держав про стан їх виконання є ефективним шляхом вирішення проблем української трудової міграції.

У конференції взяли участь численні представники українських і чеських засобів масової інформації, зокрема, Першого національного каналу телебачення України, телеканалу «Інтер», Першого каналу Чеського телебачення, радіо «Свобода», «Української газети», газети «Право», медіа-холдінгу «Влтава-Лабе-прес» та ін.

Враховуючи підсумки обговорення та висловлені на конференції пропозиції щодо вирішення проблем, пов’язаних з перебуванням та працевлаштуванням громадян України на території Чеської Республіки, її учасники прийняли резолюцію, в якій звернулися до державних органів обох країн, зацікавлених міністерств і відомств Чеської Республіки та України, неурядових організацій з відповідними рекомендаціями щодо вирішення згаданих питань, які викладені у підсумковій резолюції.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux