• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • čeština
Прес-реліз українських товариств у Чехії від 16 вересня 2016 року
Опубліковано 16 вересня 2016 року о 18:59

Українські товариства у Чеській Республіці, які зацікавлені в довгостроковому розвитку чесько-українських відносин, на своєму спільному засіданні 16 вересня 2016 року домовилися про такий прес-реліз, який стосується окремих питань суспільного життя з українською тематикою в Чехії:

1. Так званий «Представницький центр ДНР», з. с., або ж «Представницький центр Донецької області», з.с. українські товариства у Чехії вважають заснованими зі спеціальною метою, які перебувають на краю закону, зокрема з метою негативно вплинути на чесько-українські відносини. Бажання подібних організацій постійно завдавати шкоди Україні як незалежній державі, так само як і ставити під сумнів чесько-українські міжурядові і міжлюдські відносини, які складно формуються, є бажанням, яке суперечить принципам демократично заснованих та діючих зареєстрованих товариств у ЧР. Українські організації в цьому випадку цінують підхід МЗС ЧР і вірять у професіоналізм чеських органів у цій справі.

2. Українські товариства в Чеській Республіці дистанціюються від діяльності деяких нібито керівників місії Карпатської єпархії Української Православної Церкви в Чеській Республіці, представники українських товариств відхиляють і не приймають жодних нагород, дипломів та інших документів, які їм були або могли б бути надані в односторонньому порядку. Українські товариства у Чеській Республіці діють передусім відповідно до цивільного принципу, і не можуть ідентифікувати себе із маніпулятивними процедурами, які були їм нав'язані в цьому контексті. Крім того, українські товариства в Чеській Республіці зазначають, що їм не відома мета вказаних нібито представників місії в Чеській Республіці.

3. Українські товариства в Чеській Республіці відхиляють дезінформативну заяву неоднорідність української організованої діаспори на території Чеської Республіки. Окремі акції українських товариств доводять абсолютну протилежність цих провокаційних, або необізнаних заяв. Українські товариства в Чеській Республіці вважають за необхідне регулярно видавати заяви для преси з окремих питань чесько-українських або українсько-світових відносин.

4. Українські товариства в серпні 2016 року забезпечили гідне відзначення 25-ї річниці Дня незалежності України в Празі, в жовтні 2016 року готують і реалізовуватимуть Дні української культури в ЧР. Дану діяльність вважаємо корисною. Вона доводить зміст співробітництва між демократично функціонуючими організаціями, які зацікавлені в українській культурі і у розвитку українсько-чеських культурних зв'язків.

5. Українські товариства в Чеській Республіці, як і раніше, керуються бажанням систематично співпрацювати з колегами зі Світового Конгресу Українців (СКУ), із штаб-квартирою в Канаді. СКУ – давно працююча організація із професійною базою та керівництвом, яка бере участь у переговорах про майбутній демократичний розвиток України з представниками світової спільноти, політичної або громадянської. Так само українські товариства в Чехії керуються волею координувати культурні заходи з організацією УВКР (Українська Всесвітня Координаційна Рада), яка базується в Києві.

6. Українські товариства в Чеській Республіці затверджують цей прес-реліз від 16 вересня 2016 року українською та чеською мовами.

Українська ініціатива в Чеській Республіці, Український бізнес-клуб в Чехії, Українські профспілки в Чехії, Українська Європейська перспектива, Українська традиція в ЧР, Об’єднання українців і приятелів України, Товариство українських жінок у Чеській Республіці.

www.ukrajinci.cz

офіс: Будинок Національних Меншин, Воцелова 3, 120 00 Прага 2

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux